
Wirtualne warsztaty dotyczące zagrożeń w sieci, wymiana doświadczeń oraz budowanie komunikacji w zespołach – za nami kolejna edycja zorgani... »

KGHM zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia gimnastyki rekreacyjnej z użyciem specjalistycznych hamaków oraz innych rekwizytó... »

KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »

Jesień to pora roku, która kojarzy się z wieloma zapachami: od wilgotnej ziemi po świeże jabłka i korzenne przyprawy. Dlatego właśnie jesi... »






Data dodania: 27 września 2022 — Kategoria: Wiadomości

Istnieje wiele argumentów przemawiających za kupnem samochodu z Anglii. Pojawiają się jednak uzasadnione pytania dotyczące sprowadzenia pojazdu z UK do Lublina. Jak się za nie zabrać? Jakie formalności trzeba załatwić? Z jakimi kosztami się one wiążą? Poznaj odpowiedzi na te pytania.
Auto z Wielkiej Brytanii – dobra decyzja?
Dlaczego warto zdecydować się na sprowadzenie samochodu z UK? Głównym powodem jest cena, ponieważ używane modele bywają nawet o połowę tańsze niż w Polsce i innych leżących na zachód od naszego kraju państwach Europy kontynentalnej. Z uwagi na wysoką jakość dróg w UK można też oczekiwać dobrego stanu technicznego, podczas gdy dostępność darmowych narzędzi online pozwala błyskawicznie sprawdzić historię wypadków, rejestracji i serwisów danego pojazdu. To znacząco obniża ryzyko nietrafionego wyboru, choć oczywiście go nie wyklucza.
Decydując się na sprowadzenie do Lublina samochodu z Wysp Brytyjskich, trzeba jednak pamiętać o tym, że kierownica jest umieszczona po prawej stronie. Ma to wpływ nie tylko na gorszą widoczność podczas wyprzedzania, ale również na cenę obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które w Polsce dla „anglików” jest znacznie droższe niż dla aut z kierownicą po lewej stronie. Na szczęście koszty związane z zakupem polisy OC można zminimalizować, znajdując najtańszą ofertę w porównywarce internetowej https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/. Przejdźmy zatem do omówienia formalności, procedur i kosztów sprowadzenia samochodu z Anglii do Lublina.
Procedury, formalności i koszty w Polsce
Po kupnie pojazdu w UK najpierw w ciągu 30 dni w Polsce należy zapłacić akcyzę w wysokości uzależnionej od pojemności silnika, która wynosi:
· 0% wartości rynkowej samochodu dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych z jednostką napędową nie większą niż 2,0 l,
· 3,1% dla egzemplarzy spalinowych z silnikiem o pojemności do 2,0 l,
· 18,6% dla modeli z jednostką napędową większą niż 2,0 l (dla hybryd i elektryków w tym przedziale pojemności stawka jest obniżona do 9,3%).
Po opłaceniu akcyzy konieczne jest jeszcze złożenie deklaracji nabycia wewnątrzwspólnotowego (AKC-U/S). Następnie powinno się dostosować światła, lusterka zewnętrzne i prędkościomierz do polskich warunków, po czym można udać się na stację kontroli w celu wykonania przeglądu technicznego. Jeszcze przed pierwszą wizytą w urzędzie trzeba skompletować i przetłumaczyć przysięgle lub konsularnie wymaganą dokumentację, która obejmuje:
· angielski dowód rejestracyjny V5c,
· umowę kupna-sprzedaży.
Dysponując sporządzonymi w języku polskim dokumentami potwierdzającymi nabycie pojazdu, opłacenie akcyzy i prawidłowe wykonanie badań technicznych, można udać się do wydziału rejestracji w urzędzie miasta w Lublinie wraz z dowodem osobistym i wypełnionym wnioskiem (lub wypełnić go na miejscu). Po otrzymaniu w urzędzie tymczasowego dowodu rejestracyjnego należy wykupić polskie OC – może być to również wersja 30-dniowa. W chwili całkowitej rejestracji trzeba zaś zaopatrzyć się w pełną, całoroczną polisę od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia samochodu sprawdzonego do Lublina z Anglii, zapoznaj się z artykułem dostępnym pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-anglika-w-polsce/
Wszystkie komentarze umieszczane przez uŃytkownikŃw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzajÂących.



