Wtorek, 03 pazdziernika 2023 r.   Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
KGHM Cyber Challenge 2023 – miedziowa spółka organizatorem cyberpoligonu dla spółek skarbu państwa KGHM Cyber Challenge 2...
Wirtualne warsztaty dotyczące zagrożeń w sieci, wymiana doświadczeń oraz budowanie komunikacji w zespołach – za nami kolejna edycja zorgani... »KGHM zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia gimnastyki rekreacyjnej KGHM zaprasza seniorów...
KGHM zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia gimnastyki rekreacyjnej z użyciem specjalistycznych hamaków oraz innych rekwizytó... »KGHM – Oferty pracy – Rekrutacja KGHM – Oferty pr...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »Złap Jesienną Aurę w Butelce: 4 najpiękniejszych perfum na jesień Złap Jesienną Aurę w B...
Jesień to pora roku, która kojarzy się z wieloma zapachami: od wilgotnej ziemi po świeże jabłka i korzenne przyprawy. Dlatego właśnie jesi... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...7.06.1990 Po pierwszych wolnych wyborach do samorządu Lubina prezydentem miasta zostaje Robert Raczyński a przewodniczącym rady miejskiej Paweł Niewodniczański

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KAS i CBŚP zwalczają przestępczość akcyzową
Data dodania: 05 października 2022 — Kategoria: Wiadomości

KAS i CBŚP zwalczają przestępczość akcyzową
  • Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) przejęły susz i krajankę tytoniową bez znaków akcyzy o wartości 206 tys. zł.
  • Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

Nielegalny towar w pomieszczeniu gospodarczym

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej KAS oraz policjanci z CBŚP Zarządu we Wrocławiu, Wydział w Jeleniej Górze przeprowadzali wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili miejsce przebywania 48-letniego mężczyzny, który był poszukiwany listem gończym. Został zatrzymany.

W trakcie przeszukiwania posesji (powiat Kłodzki), na terenie której przebywał mężczyzna zajmujący się nielegalną produkcją papierosów, funkcjonariusze znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym 346 kg suszu tytoniowego i 16 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

W domu znajdowała się również maszyna do rozdrabniania suszu tytoniowego.

Funkcjonariuszy wspierał pies służbowy wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Gdyby zabezpieczony towar trafił na czarny rynek - straty, jakie mógłby ponieść budżet państwa z tytułu podatku akcyzowego i VAT szacuje się na 206 tys. zł.

Przypominamy
KAS przypomina w trosce o zdrowie i życie, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie tylko nie spełniają norm jakościowych, a także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24238.html
Ten artykul byl czytany 119 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.014 sek.Lubin 1.0