Wtorek, 29 listopada 2022 r.   Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 19

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Trzech skrajnie nieodpowiedzialnych amatorów jazdy „na podwójnym gazie” wpadło w „Andrzejki”. Trzech skrajnie nieodp...
Lubińscy policjanci w trakcie trwających przez weekend działań "Andrzejki - 2022" wyeliminowali z dalszej jazdy po drogach i ulicach powiatu kole... »Dolnośląscy terytorialsi bez wahania oddadzą krew, gdy ktoś jej potrzebuje Dolnośląscy terytorial...
Na co dzień szkolą się w wojskowej profesji. Kiedy jednak dowiadują się, że potrzebny jest dar życia – krew – odpowiadają bez zbędneg... »Helios ANIME prezentuje „Demon Slayer: Mugen Train” Helios ANIME prezentuj...
Piątek, 9 grudnia to bardzo ważna data dla wszystkich fanów anime w Polsce. Tego dnia bowiem na ekranach kin Helios pojawi się prawdziwa p... »Uciekał przed policjantami z koszem na śmieci. Ukrył w nim ponad kilogram marihuany. Uciekał przed policjan...
Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających przed sądem odpowie 30-letni mężczyzna, zatrzymany przez lubińskich policjantów... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.12.1969 Otwarcie Młodzieżowego Domu Kultury

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie
Data dodania: 22 listopada 2022 — Kategoria: Wiadomości

Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie

Wyposażenie dostali we Wrocławiu, szkolą się w Kłodzku, a przysięgę złożą w Świdnicy. Następnie prawie setka nowych żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie w gotowości do niesienia pomocy naszemu regionowi.

Wcześnie rano była rejestracja, a zaraz potem dostali umundurowanie, broń i całe niezbędne wyposażenie – w ten sposób grupa kilkudziesięciu Dolnoślązaków zaczęła swoją służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej.

– Po dopełnieniu wszelkich formalności ochotnicy wyruszyli na poligon do Kłodzka. Tam przejdą szkolenie podstawowe, czyli tak zwaną „szesnastkę” – mówi ppłk Andrzej Brzozowski, dowódca zgrupowania poligonowego.

Wśród ochotników są przedstawiciele zróżnicowanych profesji, grup społecznych, zarówno kobiety jak i mężczyźni.  Wśród nich jest m.in. ochotnik, który postanowił rozpocząć szkolenie podstawowe po raz drugi. Poprzednim razem musiał zrezygnować z przyczyn rodzinnych. – Tym razem powinno mu się udać – uśmiecha się ppłk Brzozowski. Upór w dążeniu do celu i nie poddawanie się przeciwnościom losu to pozytywne cechy dobrego żołnierza – dodaje.

W najbliższą niedzielę do tej grupy dołączą uczestnicy tzw. „ósemki”, czyli szkolenia uzupełniającego dla powołanych, którzy już kiedyś służyli w Wojsku Polskim. Szkolenia podstawowe i wyrównawcze przeprowadzone zostaną na obiektach wojskowych w Kłodzku i jego okolicach. Zakończy je uroczysta przysięga, zaplanowana 3 grudnia na Rynku w Świdnicy.

Jeśli jesteś zainteresowany służbą w 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej
złóż wniosek o powołanie do WOT  w WCR właściwym dla Twojego miejsca zameldowania osobiście lub pocztą. Wniosek możesz też wypełnić  na miejscu w WCR. Do wniosku dołącz:

  • kserokopię dowodu osobistego;
  • kserokopię dokumentu stwierdzającego posiadane wykształcenie;

Dołącz inne dokumenty, które mogą być przydatne, na przykład:

  • jeśli jesteś członkiem organizacji proobronnej – dołącz pisemne referencje członka;
  • jeśli ukończyłeś klasę mundurową – dołącz świadectwo;
  • dokumenty potwierdzające inne kwalifikacje: np.: certyfikaty językowe, ukończone kursy, szkolenia i uzyskane specjalizacje zawodowe.

Dołącz do nas! To łatwiejsze niż myślisz!

Mamy świadomość, że przed podjęciem decyzji o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej pojawia się wiele pytań, wątpliwości, dylematów, dlatego zdecydowaliśmy o utworzeniu Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego na terenie naszego województwa. Mając na uwadze lokalny charakter terytorialnej służby wojskowej rekruterami w Mobilnych Zespołach Rekrutacyjnych są żołnierze OT, znający teren, ludzi, sytuację społeczną oraz kulturę rejonu z którego pochodzą i w którym będą wsparciem dla innych – chcących wstąpić do WOT.

Skontaktuj się z rekruterem w swoim powiecie    https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24404.html
Ten artykuł był czytany 82 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0