Poniedzialek, 11 grudnia 2023 r.   Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 42

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Lubinianin odpowie za uszkodzenie ciała Lubinianin odpowie za ...
Lubińscy kryminalni ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie ciała. Jak ustalili mundurowi, 36-latek pod jednym z p... »POLICJANTÓW ZACIEKAWIŁ NIETYPOWY BAGAŻ NA PRZYCZEPCE ROWEROWEJ POLICJANTÓW ZACIEKAWIŁ...
Patrol prewencji na jednej z ulic Lubina zainteresował się dość nietypowym widokiem. Mężczyzna jechał na rowerze, a za sobą, na dwukołowej przycz... »W grudniu, dla niektórych podwójny przelew z ZUS W grudniu, dla niektór...
Dobre wiadomości dla seniorów. Dwa przelewy w grudniu dostaną seniorzy, którym ZUS wypłaca emerytury w pierwszym dniu każdego miesi... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...5.09.2002r. Odbyło się Międzynarodowe Polsko – Niemieckie Sympozjum „Lubin dawniej i dziś – wspólne dziedzictwo kulturowe”

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
20 lecie zespołu Zachęta z Zimnej Wody
Data dodania: 24 listopada 2022 — Kategoria: Wiadomości

20 lecie zespołu Zachęta z Zimnej Wody

Śpiewająco się przedstawili, wspominając zdarzenia z przeszłości – czasem wzruszyli i z lekkością zachęcili całą salę do wspólnego śpiewania i tańczenia. Tak radośnie świętowano w świetlicy kryształowy jubileusz zespołu Zachęta z Zimnej Wody, w skład którego wchodzą także mieszkanki Wiercienia.

Zaczęło się bardzo radiowo i nostalgicznie. Zaprzyjaźnieni z zespołem Zachęta członkowie Teatru Zwykli Ludzie inscenizując radiowe wiadomości wspominali wydarzenia z listopada 2002 roku. Wtedy m.in. ogłoszono wybór Lecha Kaczyńskiego na prezydenta Warszawy, ogłoszono że Polska wejdzie za dwa lata do Unii Europejskiej, a w Zimnej Wodzie powołano do życia zespół Zachęta.

– Świat się bardzo zmienił przez ten cały czas. Były różne chwile ale staramy się dbać o te dobre wspomnienia. Dużo koncertowaliśmy i byliśmy m.in. we Lwowie, w Mińsku, Moskwie i Wilnie. Dziś łza się w oku kręci. Dziękujemy gminie Lubin i ośrodkowi kultury za te lata opieki i wsparcia, i zapraszamy wszystkich na muzyczne wspomnienia – mówiła Teresa Kot, z której inicjatywy zespół powstał.

Mimo, że członków zespołu nie trzeba już nikomu w gminie Lubin przedstawiać, to w czasie jubileuszu zaskoczono widzów sympatycznymi, humorystycznymi przyśpiewkami na temat każdej z występujących osób. Dodajmy, że dziś w skład Zachęty wchodzi kilkanaście pań, a jego akompaniatorem jest od lat Marek Pęciak.

– To dla mnie wielki zaszczyt i przyjemność, że mogę uczestniczyć w pięknym jubileuszu 20-lecia zespołu Zachęta. Jak mało kto potraficie swoim entuzjazmem, życzliwością, radością i śpiewem zachęcić wiele osób do odkrywania piękna dawnych pieśni ale i nowych utworów – mówił Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin. – Składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za zaangażowanie, poświęcony czas  na próby i występy oraz chęć propagowania kultury polskiej oraz promowania gminy Lubin.

Ojcem chrzestnym Zachęty jest Tadeusz Samborski były poseł, dziś prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy”, który nadał zespołowi nazwę i był również gościem jubileuszu.

Na scenie wystąpiła także zaprzyjaźniona z zespołem „Siedlecka Nuta” oraz ksiądz Bartłomiej Kot, prywatnie syn założycielki Zachęty, prezentujący piosenki o Polsce, które znalazły się w jego nowym albumie „Bez okazji”.

W czasie jubileuszu było mnóstwo życzeń, gratulacji, wspomnień, oczywiście okolicznościowy tort oraz dużo wspólnego śpiewania.

źródło: Gmina Lubin

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24412.html
Ten artykul byl czytany 164 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0