Wtorek, 29 listopada 2022 r.   Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 23

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
KAS wykryła podrabianą odzież na targowisku w Wałbrzychu KAS wykryła podrabianą...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali targowisko w Wałbrzychu. Wykryli odzież i obuwie z podrob... »Sposoby na czyste powietrze w Twoim mieszkaniu Sposoby na czyste powi...
Czyste powietrze w domu jest bardzo ważne, by zapewnić spokojny odpoczynek. Jakość powietrza ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Wdychany ... »Trzech skrajnie nieodpowiedzialnych amatorów jazdy „na podwójnym gazie” wpadło w „Andrzejki”. Trzech skrajnie nieodp...
Lubińscy policjanci w trakcie trwających przez weekend działań "Andrzejki - 2022" wyeliminowali z dalszej jazdy po drogach i ulicach powiatu kole... »Dolnośląscy terytorialsi bez wahania oddadzą krew, gdy ktoś jej potrzebuje Dolnośląscy terytorial...
Na co dzień szkolą się w wojskowej profesji. Kiedy jednak dowiadują się, że potrzebny jest dar życia – krew – odpowiadają bez zbędneg... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1992 Uroczyste odsłonięcie pomnika ku czci ofiar demonstracji Solidarności w dziesiątą rocznicę tragicznych wydarzeń

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
20 lecie zespołu Zachęta z Zimnej Wody
Data dodania: 24 listopada 2022 — Kategoria: Wiadomości

20 lecie zespołu Zachęta z Zimnej Wody

Śpiewająco się przedstawili, wspominając zdarzenia z przeszłości – czasem wzruszyli i z lekkością zachęcili całą salę do wspólnego śpiewania i tańczenia. Tak radośnie świętowano w świetlicy kryształowy jubileusz zespołu Zachęta z Zimnej Wody, w skład którego wchodzą także mieszkanki Wiercienia.

Zaczęło się bardzo radiowo i nostalgicznie. Zaprzyjaźnieni z zespołem Zachęta członkowie Teatru Zwykli Ludzie inscenizując radiowe wiadomości wspominali wydarzenia z listopada 2002 roku. Wtedy m.in. ogłoszono wybór Lecha Kaczyńskiego na prezydenta Warszawy, ogłoszono że Polska wejdzie za dwa lata do Unii Europejskiej, a w Zimnej Wodzie powołano do życia zespół Zachęta.

– Świat się bardzo zmienił przez ten cały czas. Były różne chwile ale staramy się dbać o te dobre wspomnienia. Dużo koncertowaliśmy i byliśmy m.in. we Lwowie, w Mińsku, Moskwie i Wilnie. Dziś łza się w oku kręci. Dziękujemy gminie Lubin i ośrodkowi kultury za te lata opieki i wsparcia, i zapraszamy wszystkich na muzyczne wspomnienia – mówiła Teresa Kot, z której inicjatywy zespół powstał.

Mimo, że członków zespołu nie trzeba już nikomu w gminie Lubin przedstawiać, to w czasie jubileuszu zaskoczono widzów sympatycznymi, humorystycznymi przyśpiewkami na temat każdej z występujących osób. Dodajmy, że dziś w skład Zachęty wchodzi kilkanaście pań, a jego akompaniatorem jest od lat Marek Pęciak.

– To dla mnie wielki zaszczyt i przyjemność, że mogę uczestniczyć w pięknym jubileuszu 20-lecia zespołu Zachęta. Jak mało kto potraficie swoim entuzjazmem, życzliwością, radością i śpiewem zachęcić wiele osób do odkrywania piękna dawnych pieśni ale i nowych utworów – mówił Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin. – Składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za zaangażowanie, poświęcony czas  na próby i występy oraz chęć propagowania kultury polskiej oraz promowania gminy Lubin.

Ojcem chrzestnym Zachęty jest Tadeusz Samborski były poseł, dziś prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy”, który nadał zespołowi nazwę i był również gościem jubileuszu.

Na scenie wystąpiła także zaprzyjaźniona z zespołem „Siedlecka Nuta” oraz ksiądz Bartłomiej Kot, prywatnie syn założycielki Zachęty, prezentujący piosenki o Polsce, które znalazły się w jego nowym albumie „Bez okazji”.

W czasie jubileuszu było mnóstwo życzeń, gratulacji, wspomnień, oczywiście okolicznościowy tort oraz dużo wspólnego śpiewania.

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24412.html
Ten artykuł był czytany 98 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0