Czwartek, 09 luty 2023 r.   Imieniny: Apolonii, Rajnolda, Mariana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dolnośląscy seniorzy na 4 miejscu w kraju Dolnośląscy seniorzy n...
Panie chętniej sięgają po elektroniczny dokument niż panowie. Po miesiącu od wprowadzenia elektronicznej legitymacji, korzysta z niej już około 1... »OD 13 LUTEGO ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH OD 13 LUTEGO ZMIANA OR...
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu reorganizuje formułę obsługi paszportowej od 1... »Czy możesz mieć atak serca i nie wiedzieć o tym ? Czy możesz mieć atak s...
Jak rozpoznać, że możesz być w niebezpieczeństwie. Jeśli chodzi o sygnały ostrzegawcze dotyczące zawału serca, istnieje wspólny zestaw ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (10.02 – 16.02.2023) Repertuar Kina Muza w ...
10.02 Piątek 10:00 > NHEF: Wiking Tappi – zestaw 2 (przedszkole) > ds 11:00 > Muza Baby Kino > Masz ci los > Pol / sk 13:... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1960 Początek drążenia szybu wschodniego L-3 metodą mrożeniową

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Dolnośląscy terytorialsi bez wahania oddadzą krew, gdy ktoś jej potrzebuje
Data dodania: 29 listopada 2022 — Kategoria: Wiadomości

Dolnośląscy terytorialsi bez wahania oddadzą krew, gdy ktoś jej potrzebuje

Na co dzień szkolą się w wojskowej profesji. Kiedy jednak dowiadują się, że potrzebny jest dar życia – krew – odpowiadają bez zbędnego czekania. Prawie 500 żołnierzy z 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oddało już ponad 200 litrów krwi.

Od początku roku terytorialsi w całej Polsce oddali już ponad 3500 litrów krwi i jej składników, z tego ponad 200 litrów to dar żołnierzy 16 DBOT. Ich ofiarność została doceniona w czasie gali z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, która odbyła się we wrocławskiej Hali Stulecia. W czasie uroczystości płk Artur Brański, dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej został uhonorowany medalem „Homo Homini” przyznawanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa” we Wrocławiu.

Jest to wyróżnienie ofiarowane zasłużonym, którzy podzielili się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew, ratując tym samym życie drugiemu człowiekowi.

To bardzo cenne wyróżnienie dla wszystkich żołnierzy 16. Brygady, którzy zawsze bez wahania ofiarują swoją krew potrzebującym – podkreślał pułkownik z dumą.

– Krew to jedyny lek, którego nie można kupić ani wyprodukować. Jedyny i niezastąpiony. Dzięki honorowym dawcom krwi każdego dnia lekarze ratują ludzkie życie. W ostatnim czasie ponad 30 żołnierzy ze 162. blp z Głogowa wzięło udział w zbiórce krwi. Wielu z nich oddawało krew po raz pierwszy – podkreśla mjr Renata Mycio – koordynator HDK w 16 DBOT .

Dolnośląscy Terytorialsi chętnie oddają honorowo krew, włączając się w ogólnopolskie akcje, zbiórki dedykowane i indywidualnie takie jak „SpoKREWnieni Służbą” czy „ Krwioobieg Terytosialsa”. Do tej pory podczas donacji oddali łącznie ponad 200 litrów krwi.

Żołnierze solidaryzują się z osobami, które potrzebują krwi. Dlatego chętnie włączamy się w takie akcje. Jesteśmy zawsze tam, gdzie pomoc i nasze wsparcie jest potrzebne – dodaje mjr Renata Mycio.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24427.html
Ten artykul byl czytany 130 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0