Czwartek, 09 luty 2023 r.   Imieniny: Apolonii, Rajnolda, Mariana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 31

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dolnośląscy seniorzy na 4 miejscu w kraju Dolnośląscy seniorzy n...
Panie chętniej sięgają po elektroniczny dokument niż panowie. Po miesiącu od wprowadzenia elektronicznej legitymacji, korzysta z niej już około 1... »OD 13 LUTEGO ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH OD 13 LUTEGO ZMIANA OR...
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu reorganizuje formułę obsługi paszportowej od 1... »Czy możesz mieć atak serca i nie wiedzieć o tym ? Czy możesz mieć atak s...
Jak rozpoznać, że możesz być w niebezpieczeństwie. Jeśli chodzi o sygnały ostrzegawcze dotyczące zawału serca, istnieje wspólny zestaw ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (10.02 – 16.02.2023) Repertuar Kina Muza w ...
10.02 Piątek 10:00 > NHEF: Wiking Tappi – zestaw 2 (przedszkole) > ds 11:00 > Muza Baby Kino > Masz ci los > Pol / sk 13:... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.04.1996 uroczystość wręczenia dowodu osobistego oraz poświadczenia obywatelstwa polskiego pani Halinie Brodowskiej z Kazachstanu, która została zaproszona do osiedlenia się na stałe na terenie miasta

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Ścieżki rowerowe Lubin - gdzie jeździć?
Data dodania: 29 listopada 2022 — Kategoria: Wiadomości

Ścieżki rowerowe Lubin - gdzie jeździć?

Dolny Śląsk słynie najpiękniejszych tras rowerowych w całej Polsce. Ścieżki rowerowe są bardzo zróżnicowane, każda charakteryzuje się czymś innym. Dużym zainteresowaniem cieszą się trasy wokół Lubina i okolic. Poznaj jedne z najciekawszych tras i wybierz się na rower w Lubinie!

Podział tras rowerowych na kategorie

Zanim wyruszysz na wycieczkę rowerową, warto poznać przebieg trasy. Nie daj się zaskoczyć, przygotuj się na każdą ewentualność. Dowiedź się jakie trasy rowerowe będą idealne dla Ciebie.

Trasy rowerowe przez Lubin

Jedną z ciekawych tras, która cieszy się dobrymi opiniami to trasa Raszówka-Obora Zielony. Dot29. Ścieżka prowadząca przez Lubin, stację PKP w Lubinie, Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, Ratusz lubiński, kaplicę zamkową, park leśny. Trasa jaką planujesz wyruszyć prowadzi też przez pałac w Krzeczynie Wielkim, pałać w Chróstniku, park w Gorzelinie a ostatnim punktem na mapie jest stacja kolejowa w Raszówce. Jest to rodzinna trasa, po drodze zobaczyć piękne budowle oraz okazy przyrody. Drogi są asfaltowe oraz gruntowe.

Jeśli przed wyjazdem na ścieżkę potrzebujesz sprawdzić swój rower, kupić akcesoria, a może po prostu poszukać nowego roweru to sprawdź koniecznie sklep NSR Sport – miejsce dla każdego ze świetną obsługą i profesjonalnym podejściem.

Rower Lubin – trasa dla twardzieli

Czas na trasę dla rowerową dla tych co lubią wyzwania. Ścieżka rowerowa poprowadzona jest głównie wśród pól i lasów. Częściowo w niektórych momentach na trasie są również drogi asfaltowe i gruntowe. Trasę można rozpocząć w Lubinie przy stadionie i ruszyć w stronę Koźlic, następnie miniesz głaz narzutowy Klapuś oraz Pałac w Składowicach. Przejeżdżając przez Siedlce zobaczysz ruiny pałacu oraz rzekę Zimnicę. Jadąc wzdłuż trasy napotkasz kolejny piękny przystanek – zabytkowy park w Gorzelinie oraz przystanek kolejowy Gorzelin.

Na 36 kilometrze możesz zrobić odpoczynek w miasteczku rowerowym i ruszyć w stronę pałacu w Chróstniku. Pałac w Krzeczynie Małym to miejsce idealne na uzupełnienie płynów. Kolejną stacją na jakiej warto odpocząć to Ranczo Szalony Koń. Trasę kończysz na polanie pod Dębami mając na koncie 56,55 km. Rower powinien być bardziej trekkingowy, aby ułatwić jazdę i poczuć większy komfort. NSR Rower Lubin – to miejsce skąd możesz rozpocząć trasę, uzupełnić akcesoria i napompować koła od roweru.

Trasa rowerowa z Lubina do Rudnej i Żelaznego Mostu – zielony szlak

Jedna z najprostszych tras – idealna na wyprawę rodzinną. Trasa rozpoczyna się przy wieży ciśnień w Lubinie na ul. Parkowej. Drogą asfaltową można minąć Zakłady Górnicze Lubin oraz salon samochodowy. Tuż za salonem rozpoczyna się droga do lasu w której jest niebieski rowerowy szlak – trasa na północny zachód.

Z lasu wyjedziesz do wsi Rynarcice. Trasa zmusza do przejechania na drugą stronę obok zbiornika osadowego „Gilów” i czas na kierunek do wsi Żelazny Most. Przed nami trasa do Rudnej – wygodna asfaltowa droga. Na trasie warto przejechać do Starej Rudnej przez ul. Witosa i ul. Młynarską tunelem pod torami. W Starej Rudnej zobaczyć ruiny starego kościoła.

Została ostatnia prosta – kierunek Lubin. Prosta, wygodna trasa zielonym szlakiem. Jadąc przez Toszowice czas przejechać przez Składowice i kierować się w stronę drogi łączącej Lubin z Rudną. Trafisz na ul. Spacerową, następnie wzdłuż Starego Cmentarza dojedź na ul. Konstytucję 3 Maja. Zjedź na ul. Niepodległości i następnie dojedź do ul. Parkowej. Koniec trasy – 52 km.

 Ścieżki rowerowe w Lubinie i okolicach są ciekawe, możesz zobaczyć naprawdę wiele pięknych zabytków, miejsc oraz obcować z zielenią. Jest to idealna propozycja dla Twojego zdrowia, spędzenia czasu z bliskimi oraz zobaczenia tego co jest blisko Ciebie.

 

 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24433.html
Ten artykul byl czytany 129 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0