
Panie chętniej sięgają po elektroniczny dokument niż panowie. Po miesiącu od wprowadzenia elektronicznej legitymacji, korzysta z niej już około 1... »

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu reorganizuje formułę obsługi paszportowej od 1... »

Jak rozpoznać, że możesz być w niebezpieczeństwie. Jeśli chodzi o sygnały ostrzegawcze dotyczące zawału serca, istnieje wspólny zestaw ... »

10.02 Piątek 10:00 > NHEF: Wiking Tappi – zestaw 2 (przedszkole) > ds 11:00 > Muza Baby Kino > Masz ci los > Pol / sk 13:... »







Data dodania: 01 grudnia 2022 — Kategoria: Wiadomości

Na terenie powiatu lubińskiego doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Audi. W wyniku tego manewru 25-letni kierowca audi wjechał do rowu. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy i pogotowie ratunkowe. Policjanci ponawiają apel o ostrożność, stosowanie się do znaków i przepisów drogowych, a także bezwzględną trzeźwość za kierownicą.
Do zderzenia busa z osobowym audi doszło tuż po godz. 14. na skrzyżowaniu ul. Głogowskiej z Polną, z drogą wojewódzką numer 323 w Rudnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem marki Fiat, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu audi, który wjeżdżał do Rudnej od strony Krzydłowic. 25-letni kierowca osobówki wpadł do rowu. W wyniku poniesionych obrażeń został przetransportowany do szpitala. Na szczęście jego obrażenia nie były bardzo poważne i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
Pamiętajmy! Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem - zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin. Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!
W związku z tym apelujemy do kierowców o zmniejszenie prędkości i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek, innych elementów odblaskowych lub też latarki, kiedy będziemy się poruszać po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo.
asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Wszystkie komentarze umieszczane przez uŃytkownikŃw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzajÂących.



