Niedziela, 26 marca 2023 r.   Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 34

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wielkanocne 2 w 1 – jaja w skorupkach faszerowane kiełbasą Wielkanocne 2 w 1 R...
Czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole? Oczywiście kiełbasy i kurzych jaj! To produkty od razu kojarzące się ze świątecznym posiłkiem. Ni... »Oszuści próbują podszyć się pod ZUS Oszuści próbują podszy...
Po raz kolejny Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega klientów przed oszustami, którzy wysyłają fałszywe wiadomości w celu wyłudze... »Pożyczki dla zadłużonych – jakie oferty warto rozważyć? Pożyczki dla zadłużony...
Nie da się ukryć, że ponad połowa dorosłych Polaków posiada długi. Niekiedy długi te są niewielkie, gdy np. mamy do spłacenia debet na kon... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...w Lubinie funkcjonuje lotnisko z Portem Lotniczym Lubin, z którego dzięki odprawie celnej są możliwe odloty do sąsiednich krajów?

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Rehabilitacja lecznicza w CRR KRUS dla emerytów oraz zasady BHP w gospodarstwie rolnym
Data dodania: 13 stycznia 2023 — Kategoria: Wiadomości

Rehabilitacja lecznicza w CRR KRUS dla emerytów oraz zasady BHP w gospodarstwie rolnym

Od 1 stycznia 2023 roku z rehabilitacji leczniczej mogą skorzystać osoby uprawnione  do emerytury rolniczej. Ogólnoustrojowy charakter rehabilitacji leczniczej realizowany przez Kasę, ukierkunkowany jest na poprawę stanu zdrowia, poprawę stanu funkcjonalnego i kondycji psychofizycznej pacjentów.

Rehabilitacja jest organizowana w formie 21-dniowych turnusów prowadzonych we własnych Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS (Rozporządzenie Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 grudnia 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 2757). Z rehabilitacji leczniczej można korzystać nie częściej niż co 12 miesięcy.  Pobyt na turnusie dla tej grupy pacjentów jest bezpłatny.

Kwalifikacja pacjentów w ramach nowego profilu odbywa się w oddziałach regionalnych KRUS. Na rehabilitację leczniczą kierowane są osoby uprawnione do emerytury rolniczej, wykazujące samodzielność psychofizyczną (sprawność ruchową, funkcje poznawcze, stan emocjonalny).  Skierowanie emeryta na rehabilitację leczniczą można uzyskać na podstawie wniosku o skierowanie wystawionego przez lekarza POZ lub lekarza specjalistę (przed wystawieniem wniosku wskazane jest wykonanie badań diagnostycznych, RTG klatki piersiowej - ważność 3 lata, RTG układu ruchu – ważność 1 rok, morfologia + glukoza - diagnostyka oczywiście dobierana jest indywidualnie w zależności od konkretnego przypadku). Wypełniony wniosek emeryt może złożyć osobiście lub wysłać pocztą do jednostki organizacyjnej KRUS, właściwej ze względu na miejsce zamieszkania. Wniosek jest ważny przez 6 miesięcy.

Ponadto, korzystając z okazji, iż mamy teraz okres zimowy, chcielibyśmy przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas przemieszczania się w obrębie gospodarstwa rolnego:

  • Należy wyrównać i w miarę możliwości utwardzić nawierzchnię placów i przejść
  • Usunąć wystające przedmioty i nierówności, które zwłaszcza przykryte śniegiem mogą być niewidoczne
  • Oświetlić podwórza i chodniki
  • Wyznaczyć trakty komunikacyjne pomiędzy zabudowaniami
  • Zimą likwidować śliskość nawierzchni przejść komunikacyjnych poprzez usuwanie śniegu, posypywanie oblodzenia piaskiem, popiołem, trocinami
  • Ciągi komunikacyjne, ścieżki i dróżki pielęgnować , sprzątać i naprawiać na bieżąco
  • Dbać o właściwe odprowadzenie wody opadowej- zabezpieczone studzienek
  • Nie dźwigać ciężarów przekraczających swoje możliwości-dopuszczalny ciężar dla dorosłego mężczyzny wynosi 50 kg, zaś dla kobiety 20 kg.
  • Używać obuwia roboczego, przylegające do kostki o podeszwie protektorowanej (zmniejszy niebezpieczeństwo poślizgnięć i potknięć), które po skończonej pracy należy na bieżąco oczyszczać
  • Nie pracować podczas niedyspozycji fizycznej –przemęczenie, stres

Informacje o rehabilitacji, szkoleniach, konkursach i innych wydarzeniach organizowanych przez KRUS znajdują się na stronie internetowej www.krus.gov.pl, (zakładka ‘wydarzenia prewencyjne’, oraz „rehablitacja”) a także zachęcamy Państwa do odwiedzenia Placówki KRUS w Polkowicach– zapraszamy.

Opracowała : Alicja Fic – specjalista KRUS PT Polkowice

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24562.html
Ten artykul byl czytany 130 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0