Czwartek, 09 luty 2023 r.   Imieniny: Apolonii, Rajnolda, Mariana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 24

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dolnośląscy seniorzy na 4 miejscu w kraju Dolnośląscy seniorzy n...
Panie chętniej sięgają po elektroniczny dokument niż panowie. Po miesiącu od wprowadzenia elektronicznej legitymacji, korzysta z niej już około 1... »OD 13 LUTEGO ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH OD 13 LUTEGO ZMIANA OR...
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu reorganizuje formułę obsługi paszportowej od 1... »Czy możesz mieć atak serca i nie wiedzieć o tym ? Czy możesz mieć atak s...
Jak rozpoznać, że możesz być w niebezpieczeństwie. Jeśli chodzi o sygnały ostrzegawcze dotyczące zawału serca, istnieje wspólny zestaw ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (10.02 – 16.02.2023) Repertuar Kina Muza w ...
10.02 Piątek 10:00 > NHEF: Wiking Tappi – zestaw 2 (przedszkole) > ds 11:00 > Muza Baby Kino > Masz ci los > Pol / sk 13:... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1974 Powstają przedsiębiorstwa ELPO (obecnie "LUBINEX") i PGO

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Usterki w mieszkaniu od dewelopera - odbiór techniczny
Data dodania: 24 stycznia 2023 — Kategoria: Wiadomości

Usterki w mieszkaniu od dewelopera - odbiór techniczny

Zanim odbierzemy klucze do nowego mieszkania od dewelopera, warto dokładnie sprawdzić jego stan. Często zdarzają się bowiem usterki, które deweloper ma obowiązek naprawić.

Zanim zdecydujemy się odebrać klucze do nowego mieszkania prosto od dewelopera, warto poświęcić trochę czasu na tzw.  odbiór techniczny mieszkania czyli dokładne sprawdzenie jego stanu, aby wykryć ewentualne niedociągnięcia. Jeśli podczas odbioru mieszkania znajdziemy jakiekolwiek błędy czy niezgodność z umową, to na deweloperze będzie spoczywać obowiązek naprawienia wszystkich niedoróbek. W przypadku np. opóźnień czy odmowy wykonania poprawek, kupujący mieszkanie może żądać obniżenia ceny czy zamiany mieszkania na inne. Wybierając się na odbiór mieszkania, warto skorzystać z pomocy specjalisty od odbioru mieszkań np. odbiory mieszkań Wrocław. Taka osoba będzie wiedziała, na co zwrócić szczególną uwagę, a także dokona wszelkich niezbędnych pomiarów, sporządzi odpowiednią dokumentację, oceni instalacje oraz zbada, czy mieszkanie jest zgodne z normami budowlanymi. Przed odbiorem mieszkania trzeba też dokładnie przeczytać umowę z deweloperem, aby mieć pewność, że mieszkanie zostało przygotowane zgodnie ze wszystkimi ustaleniami np. posiada ustalony metraż czy liczbę pokoi.

Jakie są częste usterki w mieszkaniu od dewelopera?

Na osoby kupujące mieszkanie czeka sporo pułapek ze strony dewelopera, które mogą wpłynąć na komfort mieszkania, a także sprawić, że cena za mieszkanie, której oczekuje deweloper nie będzie adekwatna do jakości zaproponowanego lokalu. Deweloperzy często próbują ukryć np. takie niedociągnięcia jak pęknięcia w ścianie, krzywa podłoga, rysy na stolarce okiennej i drzwiowej czy niedokładnie pomalowaną ścianę, a dodatkowo np. podłączenia do mediów mogą nie działać prawidłowo. Często zdarzają się też krzywizny kątów, odchylenia od pionu, pęknięcia, smugi farby na ścianie, odchodząca posadzka, nieszczelność balkonu, nieprawidłowa izolacja fundamentów, czy np. instalacja wpuszczona do ściany na zbyt małej głębokości, a także nieodpowiednio przygotowane otwory drzwiowe. Ważne będzie też sprawdzenie wentylacji, podłączenia do mediów oraz liczników. Warto pamiętać o tym, że odbiór mieszkania powinien obejmować również części wspólne budynku, takie jak np. garaż czy korytarz, gdyż tam również mogą się zdarzać usterki. Każdy budynek mieszkalny musi być należycie wykonany i gwarantować bezpieczne i wygodne mieszkanie.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24589.html
Ten artykul byl czytany 162 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0