Środa, 21 luty 2024 r.   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 34

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
UWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE UWAGA NA FAŁSZYWE E-MA...
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców w... »LSSE i Fundacja LSSE dbają o środowisko. W szkołach z regionu rusza akcja „Rośnij razem z nami” LSSE i Fundacja LSSE d...
W otoczeniu partnerskich szkół Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, będ... »Konsultacje społeczne dotyczące terenów przy Hucie Miedzi „Głogów” Konsultacje społeczne ...
KGHM Polska Miedź S.A. oddział Huta Miedzi Głogów, w związku z rozpoczęciem procedury sporządzenie planu urządzenia lasu dla lasów ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (22.02.2024 – 29.02.2024) Repertuar Kina Muza w ...
    22.02 Czwartek 14:45, 17:00, 19:15 > Sami swoi. Początek > Pol / ds 15:00, 17:15, 19:30 > Priscilla > USA / ms &n... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Usłyszał hałas, powiadomił policjantów…
Data dodania: 25 stycznia 2023 — Kategoria: Wiadomości

Usłyszał hałas, powiadomił policjantów…

W ręce policjantów wpadła para złodziei, która włamała się do piwnic w jednym z bloków na terenie miasta. Podejrzani to kobieta w wieku 21 lat i mężczyzna w wieku 37 lat. Oboje zostali zatrzymani wkrótce po telefonie od mieszkańca tego budynku. Dzięki tej informacji nie zdołali nic wynieść i teraz odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Mundurowym tłumaczyli, że z ciekawości oglądali przedmioty znajdujące się w tych pomieszczeniach. Może im grozić nawet do 10 lat więzienia.

W miniony czwartek po godzinie 23.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie  otrzymał telefoniczną informację o prawdopodobnym włamaniu  do piwnic w jednym z bloków na osiedlu „Przylesie”.

W rejon zgłoszenia natychmiast zostali skierowani policjanci z lubińskiej komendy.

Na miejsce pierwsi dojechali technik kryminalistyki i policjant operacyjny lubińskiej komendy. Funkcjonariusze, przy dwóch otwartych pomieszczeniach, zastali kobietę i mężczyznę. Nie byli oni mieszkańcami tego bloku i nie potrafili w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego pobytu tam. Ich tłumaczeniem było jedynie, że chcieli pooglądać przedmioty znajdujące się w piwnicy. Policjanci ujawnili poprzecinane zabezpieczenia w drzwiach wejściowych do dwóch pomieszczeń oraz część wyniesionego już łupu. Złodziejska para trafiła do policyjnej celi

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy oraz jego analiza doprowadziła do przedstawienia zatrzymanym zarzutów kradzieży z włamaniem. Oboje przyznali się do winy Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki błyskawicznym, anonimowym informacjom o osobach mogących dokonywać przestępstwa, policjanci zatrzymują sprawców na tzw. gorącym uczynku, co pozwala na odzyskanie mienia w całości, a amatorzy cudzej własności, ponoszą odpowiedzialność prawną za swoje czyny.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24591.html
Ten artykul byl czytany 181 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0