Sobota, 25 marca 2023 r.   Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 51

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Pożyczki dla zadłużonych – jakie oferty warto rozważyć? Pożyczki dla zadłużony...
Nie da się ukryć, że ponad połowa dorosłych Polaków posiada długi. Niekiedy długi te są niewielkie, gdy np. mamy do spłacenia debet na kon... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Obwieszczenia o licytacjach Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 23 marca 2023   Kategoria: inne 1. nieruchomość, lokalizacja: Świętoszów. cena wywoławcza: 84000,00... »Dolnośląscy terytorialsi zapraszają mieszkańców regionu na swoje święto Dolnośląscy terytorial...
Będzie podniośle, będzie uroczyście, ale też radośnie i... smacznie – w najbliższą niedzielę 26 marca żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady O... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.02.2000 Oficjalne otwarcie Centrum Informacji Europejskiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubinie. Otwarcia dokonali: Prezydent Miasta Lubina Dariusz Milka oraz Wicewojewoda Dolnośląski Andrzej Tatuśko.

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Dolny Śląsk otrzyma 147,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg!
Data dodania: 07 lutego 2023 — Kategoria: Wiadomości

Dolny Śląsk otrzyma 147,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg!

Do naszego województwa trafią kolejne rządowe środki – to 147,5 mln zł! Dzięki dofinansowaniu zmodernizujemy drogi gminne i lokalne. To aż 107 km nowych i wyremontowanych dróg w naszym regionie.

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził dofinansowanie dla dróg samorządowych w naszym regionie. Rządowe środki pozwalają nam na rozwój bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury drogowej. Stanowi to bezpośrednie wsparcie dla naszej lokalnej infrastruktury. Dzięki rządowemu dofinansowaniu nasz region ma szanse na szybki rozwój. Drogi stają się nowoczesne i bezpieczne.

Podczas dzisiejszego ogłoszenia wyników Wojewoda Dolnośląski zwracał uwagę m.in. na wykluczenie małych miejscowości przez ostatnie dziesięciolecia:

Zauważaliśmy w Polsce pewien problem polegający na tym, że ruszyły projekty związane z siecią połączeń między dużymi miastami, siecią tras szybkiego ruchu w ciągu ostatnich 10 lat, natomiast bardzo często mieliśmy do czynienia w małych gminach i miastach ze stanem dróg, które nie dotknął żaden remont przez 50-60 lat. To w dłuższej perspektywie przekłada się na to, że jest trudniej ściągnąć nowe inwestycje, trudniej tworzyć nowe miejsca pracy – mówił Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

To nie jest uszczęśliwianie na siłę tymi dużymi pieniędzmi, a reagowanie na wnioski, na potrzeby, które generują samorządy, czyli reprezentanci społeczności lokalnej. Pokazują, które drogi są najpilniejsze, najbardziej utrudniają życie, które odcinają niektóre obszary, a my chcemy je łączyć pod potrzeby mieszkańców. – mówił Sekretarz Stanu MEiN Wojciech Murdzek.

Senator Krzysztof Mróz zwrócił uwagę także na potrzebę modernizacji dróg lokalnych, którymi najczęściej poruszają się mieszkańcy Dolnego Śląska.

Co już udało się zrealizować w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg?

To nie pierwszy raz, kiedy nasz region otrzymuje wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Program, od kilku lat, umożliwia nam rozbudowę dróg i rozwój naszej okolicy. Dzięki tym funduszom możemy komfortowo jeździć do pracy, a dzieci bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24629.html
Ten artykul byl czytany 102 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0