Środa, 21 luty 2024 r.   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 36

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
UWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE UWAGA NA FAŁSZYWE E-MA...
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców w... »LSSE i Fundacja LSSE dbają o środowisko. W szkołach z regionu rusza akcja „Rośnij razem z nami” LSSE i Fundacja LSSE d...
W otoczeniu partnerskich szkół Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, będ... »Konsultacje społeczne dotyczące terenów przy Hucie Miedzi „Głogów” Konsultacje społeczne ...
KGHM Polska Miedź S.A. oddział Huta Miedzi Głogów, w związku z rozpoczęciem procedury sporządzenie planu urządzenia lasu dla lasów ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (22.02.2024 – 29.02.2024) Repertuar Kina Muza w ...
    22.02 Czwartek 14:45, 17:00, 19:15 > Sami swoi. Początek > Pol / ds 15:00, 17:15, 19:30 > Priscilla > USA / ms &n... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1974 Powstają przedsiębiorstwa ELPO (obecnie "LUBINEX") i PGO

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Dolny Śląsk otrzyma 147,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg!
Data dodania: 07 lutego 2023 — Kategoria: Wiadomości

Dolny Śląsk otrzyma 147,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg!

Do naszego województwa trafią kolejne rządowe środki – to 147,5 mln zł! Dzięki dofinansowaniu zmodernizujemy drogi gminne i lokalne. To aż 107 km nowych i wyremontowanych dróg w naszym regionie.

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził dofinansowanie dla dróg samorządowych w naszym regionie. Rządowe środki pozwalają nam na rozwój bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury drogowej. Stanowi to bezpośrednie wsparcie dla naszej lokalnej infrastruktury. Dzięki rządowemu dofinansowaniu nasz region ma szanse na szybki rozwój. Drogi stają się nowoczesne i bezpieczne.

Podczas dzisiejszego ogłoszenia wyników Wojewoda Dolnośląski zwracał uwagę m.in. na wykluczenie małych miejscowości przez ostatnie dziesięciolecia:

Zauważaliśmy w Polsce pewien problem polegający na tym, że ruszyły projekty związane z siecią połączeń między dużymi miastami, siecią tras szybkiego ruchu w ciągu ostatnich 10 lat, natomiast bardzo często mieliśmy do czynienia w małych gminach i miastach ze stanem dróg, które nie dotknął żaden remont przez 50-60 lat. To w dłuższej perspektywie przekłada się na to, że jest trudniej ściągnąć nowe inwestycje, trudniej tworzyć nowe miejsca pracy – mówił Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

To nie jest uszczęśliwianie na siłę tymi dużymi pieniędzmi, a reagowanie na wnioski, na potrzeby, które generują samorządy, czyli reprezentanci społeczności lokalnej. Pokazują, które drogi są najpilniejsze, najbardziej utrudniają życie, które odcinają niektóre obszary, a my chcemy je łączyć pod potrzeby mieszkańców. – mówił Sekretarz Stanu MEiN Wojciech Murdzek.

Senator Krzysztof Mróz zwrócił uwagę także na potrzebę modernizacji dróg lokalnych, którymi najczęściej poruszają się mieszkańcy Dolnego Śląska.

Co już udało się zrealizować w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg?

To nie pierwszy raz, kiedy nasz region otrzymuje wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Program, od kilku lat, umożliwia nam rozbudowę dróg i rozwój naszej okolicy. Dzięki tym funduszom możemy komfortowo jeździć do pracy, a dzieci bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24629.html
Ten artykul byl czytany 200 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0