Sobota, 25 marca 2023 r.   Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 52

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Pożyczki dla zadłużonych – jakie oferty warto rozważyć? Pożyczki dla zadłużony...
Nie da się ukryć, że ponad połowa dorosłych Polaków posiada długi. Niekiedy długi te są niewielkie, gdy np. mamy do spłacenia debet na kon... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Obwieszczenia o licytacjach Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 23 marca 2023   Kategoria: inne 1. nieruchomość, lokalizacja: Świętoszów. cena wywoławcza: 84000,00... »Dolnośląscy terytorialsi zapraszają mieszkańców regionu na swoje święto Dolnośląscy terytorial...
Będzie podniośle, będzie uroczyście, ale też radośnie i... smacznie – w najbliższą niedzielę 26 marca żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady O... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.02.2000 Oficjalne otwarcie Centrum Informacji Europejskiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubinie. Otwarcia dokonali: Prezydent Miasta Lubina Dariusz Milka oraz Wicewojewoda Dolnośląski Andrzej Tatuśko.

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Czy możesz mieć atak serca i nie wiedzieć o tym ?
Data dodania: 07 lutego 2023 — Kategoria: Wiadomości

Czy możesz mieć atak serca i nie wiedzieć o tym ?

Jak rozpoznać, że możesz być w niebezpieczeństwie. Jeśli chodzi o sygnały ostrzegawcze dotyczące zawału serca, istnieje wspólny zestaw objawów, które wielu z nas zna i których należy szukać.

Większość osób, które mają zawał serca, doświadcza tych tradycyjnych objawów: dyskomfortu lub bólu w klatce piersiowej, zimnych potów i ogromnego osłabienia. Co jednak, jeśli ofiara zawału doświadcza nietypowych objawów lub nie ma ich wcale? Takie zdarzenia określa się mianem "cichego" zawału serca i są one bardziej powszechne - i niebezpieczne - niż mogłoby się wydawać.

Czym jest cichy zawał serca ?

Cichy zawał serca to taki, w którym osoba nie doświadcza żadnych objawów, łagodne objawy lub zestaw objawów, które nie są zwykle identyfikowane jako spowodowane zawałem serca. Prawdopodobnie największym zagrożeniem związanym z cichym atakiem serca jest brak leczenia. Przecież nie zostaniesz poddany leczeniu, jeśli nie będziesz wiedział, że miałeś zawał serca. Jednak nawet jeśli nie występują tradycyjne objawy, cichy zawał serca nadal powoduje uszkodzenia serca i wymaga leczenia oraz monitorowania https://esomed.pl/dieta-przeciwzapalna-krok-po-kroku/

Jak leczyć cichy zawał serca ?

Niektóre osoby, u których zawał nie został rozpoznany, dowiadują się o nim kilka tygodni lub miesięcy później, kiedy odwiedzają swojego lekarza, często podczas corocznego badania fizycznego. Wielkość zawału możemy określić na podstawie stopnia uszkodzenia mięśnia sercowego, często na podstawie elektrokardiogramu (EKG), a jeszcze dokładniej na podstawie badania ultrasonograficznego serca (echokardiogramu). Inne osoby zgłaszają się do lekarza wkrótce po cichym ataku serca, ponieważ odczuwają utrzymujące się objawy, takie jak zmęczenie i duszności.

Czasami objawy te są spowodowane nieszczelną zastawką mitralną, powstałą w wyniku bliznowacenia mięśnia sercowego i związanej z tym dysfunkcji zastawki po zawale. Mogą wystąpić poważne powikłania, w tym zdekompensowana niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca i utrata przytomności.

Chociaż nietypowe objawy zawału serca występują najczęściej u kobiet i osób z cukrzycą, mogą się zdarzyć każdemu.

Symptomy, których nie powinieneś ignorować

To, że cichy atak serca nie ma specyficznych objawów, nie oznacza, że nie należy zwracać uwagi na inne oznaki, które mogą świadczyć o tym, że coś jest nie tak. Poniżej przedstawiamy nietypowe objawy, które mogą być związane z cichym atakiem serca.

Ściskanie w klatce piersiowej

Zazwyczaj myślimy, że atak serca powoduje bóle po lewej stronie klatki piersiowej. Atak serca najczęściej powoduje dyskomfort w środku klatki piersiowej, wraz z uczuciem nieustannego ściskania.

Niewyjaśnione zmęczenie

Inną parą potencjalnych oznak cichego zawału serca są nagłe ataki zmęczenia i duszności, zwłaszcza podczas wykonywania czynności, które wcześniej nie wywoływały tych objawów.

Uczucie niestrawności

Wiele osób myśli, że ma zgagę, a tak naprawdę jest to kolejny objaw zawału serca. Niestrawność może powodować refluks kwasów żołądkowych do przełyku, co czasami może być odczuwane jako ból, który przechodzi przez klatkę piersiową do gardła i szczęki esomed.pl

Jeśli te objawy utrzymują się lub występują w nietypowych momentach, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Jeśli okaże się, że to zgaga, to przynajmniej wykluczyłeś coś mniej groźnego.

Artykuł zewnętrzny

 

 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24633.html
Ten artykul byl czytany 157 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0