Sobota, 02 grudnia 2023 r.   Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 36

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Lubinianin stracił oszczędności na inwestycji w akcje koncernu paliwowego i gazowego Lubinianin stracił osz...
70-latek chcąc zainwestować pieniądze w akcje koncernu paliwowego i gazowego stracił 130 tysięcy złotych. Reklama szybkiego zysku dostępna była n... »Uroczyste ślubowanie w zimowej aurze. Uroczyste ślubowanie w...
Już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, mieszkańcy Lubania będą świadkami ostatniej w tym roku przysięgi wojskowej żołnierzy 16 Dolnoślą... »Barbórka 2023 w KGHM Barbórka 2023 w KGHM
Akademia wręczania odznaczeń najbardziej zasłużonym pracownikom rozpoczęła tegoroczne obchody Barbórki w KGHM. Podczas centralnej uroczyst... »Obwieszczenia o licytacjach (dolnośląskie) Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 30 listopada 2023   Kategoria: pozostałe ruchomości 1. Garaż metalowy wolnostojący, lokalizacja: PRZE... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...lubińska drużnya piłki siatkowej mężczyzn - Inova Cuprum Lubin awansowała do II ligii?

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Forum Rolnicze Powiatu Lubińskiego
Data dodania: 10 lutego 2023 — Kategoria: Wiadomości

Forum Rolnicze Powiatu Lubińskiego

W Centrum Kultury Gminy Rudna odbyło się Forum Rolnicze Powiatu Lubińskiego. Spotkanie było okazją m.in. do wręczenia medali oraz podziękowań za działania na rzecz rolnictwa. W trakcie spotkania omówione zostały istotne zagadnienia dotyczące rolnictwa, zwłaszcza zagrożenia wynikające z choroby ASF i ptasiej grypy. Przekazane były także informacje dotyczące zasobu gruntów na terenie powiatu lubińskiego, atestacji opryskiwaczy oraz realizacji wniosków o płatności obszarowe.

Z zaproszenia na forum skorzystali m.in. Waldemar Jankowski wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Bartosz Chojnacki zastępca wójta gminy Lubin, Wiesława Bober Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz Marek Nieruchalski nadleśniczy Nadleśnictwa Lubin.

Na spotkaniu wręczono medale oraz podziękowania za działania na rzecz rolnictwa i współpracę z Dolnośląską Izbą Rolniczą. Złotymi Medalami odznaczeni zostali rolnicy: Daniel Bajus, Mieczysław Hubka, Tadeusz Szczęśniak i Marek Wysocki. Podziękowania za współpracę i działania na rzecz rolnictwa wręczono dla Teodora Habury, Stanisława Dziwaka, Mieczysława Więcka oraz firmy GOL-TRANS Paweł i Zbigniew Dańczak.

Za współpracę z samorządem rolniczym oraz zaangażowanie w działania na rzecz dolnośląskiego rolnictwa wręczono statuetki DIR dla Wiesławy Bober Powiatowego Lekarza Weterynarii, Bożeny Bączek Dyrektor Szkoły Rolniczej w Rudnej oraz Marka Nieruchalskiego Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubin. Wręczenia medali oraz podziękowań dokonali Wiceprezes Zarządu DIR Waldemar Jankowski i wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski.

Miłym akcentem Forum Rolniczego było podziękowanie dla Franciszka Lesickiego Przewodniczącego Rady Powiatowej DIR Powiatu Lubińskiego za nieoceniony trud włożony w pracę na rzecz rolnictwa, lepszego i godnego jutra. Grawerton z podziękowaniem wręczony został przez przedstawicieli jednostek pracujących na rzecz rolnictwa współpracujących z Radą Powiatową DIR.

Integralną częścią forum było szkolenie dla rolników dotyczące zmian w płatnościach bezpośrednich, jakie obowiązywać będą od tego roku. Szkolenie przeprowadzili pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Lubinie Magdalena Charytanowicz i Arkadiusz Dulemba.

Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Franciszek Lesicki podziękował wszystkim za uczestnictwo. Podkreślił, że takie spotkania pozwalają na uzyskanie aktualnych informacji oraz na dyskusję i zasygnalizowanie problemów nurtujących rolników.

źródło : Gmina Lubin

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24642.html
Ten artykul byl czytany 384 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0