Czwartek, 08 czerwca 2023 r.   Imieniny: Medarda, Maksyma, Wilhelma
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS i Policji zwalczają nielegalny hazard Funkcjonariusze z doln...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), głogowskiej policji i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego P... »Złoci, srebrni i brązowi stypendyści Miedzianych Rywalizacji KGHM Złoci, srebrni i brązo...
Ogromne sukcesy w krajowych i europejskich zawodach sportowych odnieśli w ostatnich dniach stypendyści programu KGHM „Miedziane Rywalizacje... »BIG Lubin hucznie świętował zmianę nazwy BIG Lubin hucznie świę...
Energetyczny występ grupy Zakopower, setki prezentów oraz spektakularne występy animatorów – tak BIG Lubin świętował zmianę n... »Wakacyjna korekta rozkładów jazdy od niedzieli. Koleje Dolnośląskie pojadą… nad morze! Wakacyjna korekta rozk...
Szybciej i taniej niż z innymi przewoźnikami dotrą podróżni pociągiem Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świnoujścia. Już w te wakacje rus... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Forum Rolnicze Powiatu Lubińskiego
Data dodania: 10 lutego 2023 — Kategoria: Wiadomości

Forum Rolnicze Powiatu Lubińskiego

W Centrum Kultury Gminy Rudna odbyło się Forum Rolnicze Powiatu Lubińskiego. Spotkanie było okazją m.in. do wręczenia medali oraz podziękowań za działania na rzecz rolnictwa. W trakcie spotkania omówione zostały istotne zagadnienia dotyczące rolnictwa, zwłaszcza zagrożenia wynikające z choroby ASF i ptasiej grypy. Przekazane były także informacje dotyczące zasobu gruntów na terenie powiatu lubińskiego, atestacji opryskiwaczy oraz realizacji wniosków o płatności obszarowe.

Z zaproszenia na forum skorzystali m.in. Waldemar Jankowski wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Bartosz Chojnacki zastępca wójta gminy Lubin, Wiesława Bober Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz Marek Nieruchalski nadleśniczy Nadleśnictwa Lubin.

Na spotkaniu wręczono medale oraz podziękowania za działania na rzecz rolnictwa i współpracę z Dolnośląską Izbą Rolniczą. Złotymi Medalami odznaczeni zostali rolnicy: Daniel Bajus, Mieczysław Hubka, Tadeusz Szczęśniak i Marek Wysocki. Podziękowania za współpracę i działania na rzecz rolnictwa wręczono dla Teodora Habury, Stanisława Dziwaka, Mieczysława Więcka oraz firmy GOL-TRANS Paweł i Zbigniew Dańczak.

Za współpracę z samorządem rolniczym oraz zaangażowanie w działania na rzecz dolnośląskiego rolnictwa wręczono statuetki DIR dla Wiesławy Bober Powiatowego Lekarza Weterynarii, Bożeny Bączek Dyrektor Szkoły Rolniczej w Rudnej oraz Marka Nieruchalskiego Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubin. Wręczenia medali oraz podziękowań dokonali Wiceprezes Zarządu DIR Waldemar Jankowski i wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski.

Miłym akcentem Forum Rolniczego było podziękowanie dla Franciszka Lesickiego Przewodniczącego Rady Powiatowej DIR Powiatu Lubińskiego za nieoceniony trud włożony w pracę na rzecz rolnictwa, lepszego i godnego jutra. Grawerton z podziękowaniem wręczony został przez przedstawicieli jednostek pracujących na rzecz rolnictwa współpracujących z Radą Powiatową DIR.

Integralną częścią forum było szkolenie dla rolników dotyczące zmian w płatnościach bezpośrednich, jakie obowiązywać będą od tego roku. Szkolenie przeprowadzili pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Lubinie Magdalena Charytanowicz i Arkadiusz Dulemba.

Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Franciszek Lesicki podziękował wszystkim za uczestnictwo. Podkreślił, że takie spotkania pozwalają na uzyskanie aktualnych informacji oraz na dyskusję i zasygnalizowanie problemów nurtujących rolników.

źródło : Gmina Lubin

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24642.html
Ten artykul byl czytany 360 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.015 sek.Lubin 1.0