Czwartek, 08 czerwca 2023 r.   Imieniny: Medarda, Maksyma, Wilhelma
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 23

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS i Policji zwalczają nielegalny hazard Funkcjonariusze z doln...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), głogowskiej policji i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego P... »Złoci, srebrni i brązowi stypendyści Miedzianych Rywalizacji KGHM Złoci, srebrni i brązo...
Ogromne sukcesy w krajowych i europejskich zawodach sportowych odnieśli w ostatnich dniach stypendyści programu KGHM „Miedziane Rywalizacje... »BIG Lubin hucznie świętował zmianę nazwy BIG Lubin hucznie świę...
Energetyczny występ grupy Zakopower, setki prezentów oraz spektakularne występy animatorów – tak BIG Lubin świętował zmianę n... »Wakacyjna korekta rozkładów jazdy od niedzieli. Koleje Dolnośląskie pojadą… nad morze! Wakacyjna korekta rozk...
Szybciej i taniej niż z innymi przewoźnikami dotrą podróżni pociągiem Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świnoujścia. Już w te wakacje rus... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.04.1996 uroczystość wręczenia dowodu osobistego oraz poświadczenia obywatelstwa polskiego pani Halinie Brodowskiej z Kazachstanu, która została zaproszona do osiedlenia się na stałe na terenie miasta

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KGHM zdobywa kolejny duży kontrakt długoterminowy – katody miedziane dla Nexans
Data dodania: 10 lutego 2023 — Kategoria: Wiadomości

KGHM zdobywa kolejny duży kontrakt długoterminowy – katody miedziane dla Nexans

KGHM podpisał z firmą Nexans duży kontrakt na dostawy katod miedzianych, podstawowego produktu miedziowego Spółki, na lata 2023-2027. Umowa przewiduje roczne dostawy od blisko 22,8 tys. do ponad 27,8 tys. ton katod. Umowa zawiera opcję Evergreen umożliwiającą automatyczne przedłużenie umowy na kolejne pięcioletnie okresy.

– Katody miedziane KGHM to produkt o najwyższej sprawdzonej jakości, a niniejszy kolejny kontrakt z Nexans jest nie tylko wyrazem zaufania i zadowolenia naszych klientów, ale stanowi również zobowiązanie z naszej strony do zapewnienia najwyższego poziomu wykonania naszej pracy. Obecnie energicznie dążymy do zapewnienia nie tylko najwyższej jakości naszej miedzi, ale także jej produkcji w najbardziej wydajny i przyjazny dla środowiska sposób – powiedział Mirosław Kidoń, wiceprezes KGHM ds. Aktywów Zagranicznych.

– Nexans bardzo ceni sobie trwałe relacje biznesowe z KGHM: zdecydowaliśmy się zaangażować w 5-letnią umowę Evergreen, aby zabezpieczyć dużą część naszego przyszłego zapotrzebowania na katody dla naszej francuskiej walcowni w Lens. Nasza wspólna chęć sformalizowania długoterminowego zobowiązania pozwoli Nexans nadal korzystać z najwyższej i stabilnej jakości katod, w połączeniu z wydajnym i niskoemisyjnym łańcuchem dostaw drogą kolejową między Polską a Francją – dodał Christophe Allain, Dyrektor Globalnego Portfolio, Non Ferrous Metals.

Nexans i oddziały KGHM przystąpiły do inicjatywy Copper Mark, aby promować odpowiedzialną produkcję miedzi na świecie. Wieloletnia współpraca KGHM z Nexans rozpoczęła się w latach 70-tych i jest jedną z najstarszych w Grupie.

Katody miedzi elektrolitycznej o minimalnej zawartości miedzi 99,99% są podstawowym produktem KGHM Polska Miedź S.A. Spełniają najwyższe standardy jakościowe i są zarejestrowane na Londyńskiej Giełdzie Metali (London Metal Exchange – LME), Shanghai Futures Exchange (SHFE) i International Energy Exchange in Shanghai (INE) pod markami HMG-S, HMG-B i HML.

Miedź rafinowana w postaci katod miedzianych stanowi produkt końcowy procesów metalurgicznych i rafinacyjnych, w których przetwarzany jest materiał miedzionośny (koncentraty, blister miedziany, anody i złom miedzi/złom miedzionośny).

Głównymi uczestnikami rynku katod są przedsiębiorstwa górnicze i hutnicze produkujące miedź w postaci katod, a także producenci walcówki i inne zakłady przetwórstwa miedzi wykorzystujące katody do produkcji walcówki, innych prętów, płaskowników, rur, blach i taśm. Podobnie jak w przypadku koncentratów miedzi, na rynku miedzi działają inne firmy zajmujące się działalnością handlową, a także instytucje finansowe pośredniczące w obrocie katodami.

Nexans jest liderem w projektowaniu i produkcji systemów kablowych oraz usług i angażuje się w elektryfikację przyszłości w całym łańcuchu wartości, od wytwarzania i przesyłu do dystrybucji i użytkowania.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24643.html
Ten artykul byl czytany 170 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0