Sobota, 13 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Mężczyźni na umowach o dzieło Mężczyźni na umowach o...
To panowie, podobnie jak w latach ubiegłych także w 2023 roku, byli głównymi wykonawcami umów o dzieło. Ponad połowę wszystkich zaw... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »O wiosennych deserach słów kilka… O wiosennych deserach ...
Wiosną trochę modyfikujemy nasze codzienne menu, zamieniając ciężkie składniki na te sezonowe i lekkie. Podobnie jest z deserami – ciasta z... »Terytorialsi na szkoleniu przeciwpowodziowym Terytorialsi na szkole...
W dniu 09 kwietnia 2024 r. w siedzibie Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) we Wrocławiu odbyło się szkolenie dla żołnierzy 16 Dolnośląskiej Bry... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...komputerowa gra polskiego studia Metropolis Software Gorky 17 rozgrywa się w zniszczonym Lubinie?

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KGHM zdobywa kolejny duży kontrakt długoterminowy – katody miedziane dla Nexans
Data dodania: 10 lutego 2023 — Kategoria: Wiadomości

KGHM zdobywa kolejny duży kontrakt długoterminowy – katody miedziane dla Nexans

KGHM podpisał z firmą Nexans duży kontrakt na dostawy katod miedzianych, podstawowego produktu miedziowego Spółki, na lata 2023-2027. Umowa przewiduje roczne dostawy od blisko 22,8 tys. do ponad 27,8 tys. ton katod. Umowa zawiera opcję Evergreen umożliwiającą automatyczne przedłużenie umowy na kolejne pięcioletnie okresy.

– Katody miedziane KGHM to produkt o najwyższej sprawdzonej jakości, a niniejszy kolejny kontrakt z Nexans jest nie tylko wyrazem zaufania i zadowolenia naszych klientów, ale stanowi również zobowiązanie z naszej strony do zapewnienia najwyższego poziomu wykonania naszej pracy. Obecnie energicznie dążymy do zapewnienia nie tylko najwyższej jakości naszej miedzi, ale także jej produkcji w najbardziej wydajny i przyjazny dla środowiska sposób – powiedział Mirosław Kidoń, wiceprezes KGHM ds. Aktywów Zagranicznych.

– Nexans bardzo ceni sobie trwałe relacje biznesowe z KGHM: zdecydowaliśmy się zaangażować w 5-letnią umowę Evergreen, aby zabezpieczyć dużą część naszego przyszłego zapotrzebowania na katody dla naszej francuskiej walcowni w Lens. Nasza wspólna chęć sformalizowania długoterminowego zobowiązania pozwoli Nexans nadal korzystać z najwyższej i stabilnej jakości katod, w połączeniu z wydajnym i niskoemisyjnym łańcuchem dostaw drogą kolejową między Polską a Francją – dodał Christophe Allain, Dyrektor Globalnego Portfolio, Non Ferrous Metals.

Nexans i oddziały KGHM przystąpiły do inicjatywy Copper Mark, aby promować odpowiedzialną produkcję miedzi na świecie. Wieloletnia współpraca KGHM z Nexans rozpoczęła się w latach 70-tych i jest jedną z najstarszych w Grupie.

Katody miedzi elektrolitycznej o minimalnej zawartości miedzi 99,99% są podstawowym produktem KGHM Polska Miedź S.A. Spełniają najwyższe standardy jakościowe i są zarejestrowane na Londyńskiej Giełdzie Metali (London Metal Exchange – LME), Shanghai Futures Exchange (SHFE) i International Energy Exchange in Shanghai (INE) pod markami HMG-S, HMG-B i HML.

Miedź rafinowana w postaci katod miedzianych stanowi produkt końcowy procesów metalurgicznych i rafinacyjnych, w których przetwarzany jest materiał miedzionośny (koncentraty, blister miedziany, anody i złom miedzi/złom miedzionośny).

Głównymi uczestnikami rynku katod są przedsiębiorstwa górnicze i hutnicze produkujące miedź w postaci katod, a także producenci walcówki i inne zakłady przetwórstwa miedzi wykorzystujące katody do produkcji walcówki, innych prętów, płaskowników, rur, blach i taśm. Podobnie jak w przypadku koncentratów miedzi, na rynku miedzi działają inne firmy zajmujące się działalnością handlową, a także instytucje finansowe pośredniczące w obrocie katodami.

Nexans jest liderem w projektowaniu i produkcji systemów kablowych oraz usług i angażuje się w elektryfikację przyszłości w całym łańcuchu wartości, od wytwarzania i przesyłu do dystrybucji i użytkowania.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24643.html
Ten artykul byl czytany 241 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0