Poniedzialek, 11 grudnia 2023 r.   Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 41

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Lubinianin odpowie za uszkodzenie ciała Lubinianin odpowie za ...
Lubińscy kryminalni ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie ciała. Jak ustalili mundurowi, 36-latek pod jednym z p... »POLICJANTÓW ZACIEKAWIŁ NIETYPOWY BAGAŻ NA PRZYCZEPCE ROWEROWEJ POLICJANTÓW ZACIEKAWIŁ...
Patrol prewencji na jednej z ulic Lubina zainteresował się dość nietypowym widokiem. Mężczyzna jechał na rowerze, a za sobą, na dwukołowej przycz... »W grudniu, dla niektórych podwójny przelew z ZUS W grudniu, dla niektór...
Dobre wiadomości dla seniorów. Dwa przelewy w grudniu dostaną seniorzy, którym ZUS wypłaca emerytury w pierwszym dniu każdego miesi... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...lubińska drużnya piłki siatkowej mężczyzn - Inova Cuprum Lubin awansowała do II ligii?

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Policjanci lubińskiej komendy po raz kolejny odznaczeni medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja
Data dodania: 15 lutego 2023 — Kategoria: Wiadomości

Policjanci lubińskiej komendy po raz kolejny odznaczeni medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja

W poniedziałek, 13 lutego br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia odebrało 86 policjantów z całego kraju. Tym wyjątkowym odznaczeniem resortowym uhonorowani zostali również dolnośląscy funkcjonariusze w związku z bohaterskimi postawami, jakimi wykazali się w trakcie służby oraz w czasie wolnym, w tym dwóch z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie podkom. Tomasz Górka i sierż. szt. Piotr Tryba.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia odebrało 86 policjantów z całego kraju. W uroczystości wzięli także udział Komendant Główny policji gen. Jarosław Szymczyk, Dyrektor Generalny MSWiA Dariusz Nowak oraz żona podkom. Andrzeja Struja Anna Struj. Przez ostatnie dwa lata medalami zostało odznaczonych 210 funkcjonariuszy Policji.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński w swoim wystąpieniu podkreślił, że odznaczeni policjanci bez wahania, z narażeniem własnego zdrowia i życia, ratowali innych, nie tylko będąc na służbie, ale również w czasie wolnym. Minister podziękował wszystkim funkcjonariuszom, wyrażając głęboką wdzięczność i najwyższe uznanie w imieniu własnym i wszystkich obywateli.

Tym wyjątkowym odznaczeniem resortowym uhonorowany został podkom. Tomasz Górka, który obecnie pełni służbę na stanowisku kierownika Ogniwa Patrolowego  i Wywiadowczego KPP w Lubinie. Podczas swojej służby wielokrotnie podejmował działania, podczas których z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia, ratował innych ludzi. Funkcjonariusz ten brał udział w kilku zdarzeniach, w których życie i zdrowie drugiego człowieka było zagrożone. W pierwszym przypadku bohaterskim działaniem wykazał się, gdy wraz z dwoma innymi mundurowymi, w ostatniej chwili ściągnął z torów zdesperowanego 26-latka, który biegł wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Kolejny przykład profesjonalizmu, opanowania i szybkiego działania to uratowanie życia 63-letniego mężczyzny, który zasłabł w samochodzie podczas jazdy. Tomasz Górka wraz z kolegą z patrolu bardzo szybko znaleźli się na miejscu zdarzenia. Z pokrzywdzonym nie było żadnego kontaktu. Policjanci i ratownicy medyczni, którzy przejeżdżali obok tego miejsca, na zmianę prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Pomimo tego, że reanimacja trwała długo i działania ratunkowe nie dawały pozytywnych rezultatów ani policjanci, ani medycy nie poddawali się. Na szczęście u mężczyzny zauważono powrót funkcji życiowych i 63-latek trafił do szpitala.

Kolejnym uratowanym przez Tomasza Górkę był mieszkaniec gminy Lubin, który próbował odebrać sobie życie. Mężczyzna siedząc na torach, trzymał w ręce ostre narzędzie i ciął sobie nim rękę. Był zdesperowany. Udzielono mu pomocy przedmedycznej i oddano w ręce specjalistów. Podkom. Tomasz Górka, po przyznaniu już medalu, znalazł się kolejny raz w miejscu i czasie, kiedy jego profesjonalizm, zimna krew i opanowanie pozwoliły na uratowanie kolejnych dwóch ludzkich żyć. Pisaliśmy o tym tutaj.

Sierż. szt. Piotr Tryba na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy Rewiru I Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. W listopadzie ubiegłego roku, policjant ten brał udział w interwencji, gdzie według zgłoszenia, 31-latek bez powodu zaczął demolować mieszkanie, pobił swoją partnerkę, a także groził pozbawieniem życia. W trakcie poszukiwań podejrzanego lubinianina, funkcjonariusze drogą radiową otrzymali informację, że mężczyzna ten ucieka jedną z ulic miasta i natychmiast podjęli pościg. Na widok policjantów podejrzany wyciągnął ukryty przedmiot przypominający broń palną i oddał w kierunku interweniujących, umundurowanych funkcjonariuszy strzały.

Stróże prawa mieli już informację, że sprawca posiada broń pneumatyczną. Ich doświadczenie, opanowanie i szybka reakcja pozwoliła uniknąć tragedii. Mężczyzna po pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Był bardzo agresywny, nie słuchał żadnych poleceń mundurowych. Znajdował się pod wpływem narkotyków. Trafił do policyjnej celi.

W wyniku oddanych strzałów przez napastnika, ranny został sierż. szt. Piotr Tryba. Pomimo tego, funkcjonariusz kontynuował interwencję.

Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja mogą otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. Funkcjonariusze otrzymują również nagrodę finansową.

Medal jest nadawany na wniosek Komendanta Głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24653.html
Ten artykul byl czytany 114 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0