Czwartek, 08 czerwca 2023 r.   Imieniny: Medarda, Maksyma, Wilhelma
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 27

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS i Policji zwalczają nielegalny hazard Funkcjonariusze z doln...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), głogowskiej policji i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego P... »Złoci, srebrni i brązowi stypendyści Miedzianych Rywalizacji KGHM Złoci, srebrni i brązo...
Ogromne sukcesy w krajowych i europejskich zawodach sportowych odnieśli w ostatnich dniach stypendyści programu KGHM „Miedziane Rywalizacje... »BIG Lubin hucznie świętował zmianę nazwy BIG Lubin hucznie świę...
Energetyczny występ grupy Zakopower, setki prezentów oraz spektakularne występy animatorów – tak BIG Lubin świętował zmianę n... »Wakacyjna korekta rozkładów jazdy od niedzieli. Koleje Dolnośląskie pojadą… nad morze! Wakacyjna korekta rozk...
Szybciej i taniej niż z innymi przewoźnikami dotrą podróżni pociągiem Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świnoujścia. Już w te wakacje rus... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...komputerowa gra polskiego studia Metropolis Software Gorky 17 rozgrywa się w zniszczonym Lubinie?

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Zespół KGHM zwycięzcą ćwiczeń CyberPoligon – „CloudWARS”
Data dodania: 01 marca 2023 — Kategoria: Wiadomości

Zespół KGHM zwycięzcą ćwiczeń CyberPoligon – „CloudWARS”

Wykrywanie i reagowanie na realne zagrożenia – oddział KGHM, Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji zajął pierwsze miejsce podczas prestiżowych ćwiczeń CyberPoligon – „CloudWARS”. Wydarzenie z udziałem m.in. spółek skarbu państwa odbyło się w Krakowie, w ramach XXXII Szkoły Eksploatacji Podziemnej zorganizowanej przez Centrum Wymiany i Analizy Informacji dla sektora wydobywczo-energetycznego ISAC-GIG.

Cyberbezpieczeństwo było jednym z głównych tematów Szkoły Eksploatacji Podziemnej. Eksperci, naukowcy i praktycy podkreślają, że działania w tym zakresie są niezbędnym procesem, również w branży wydobywczej. W ostatnim czasie, również ze względu na toczącą się wojnę na Ukrainie, zdecydowanie wzrosły zagrożenia w globalnej cyberprzestrzeni. Dlatego tak kluczowe jest wdrażanie nowych bezpiecznych technologii czy kształcenie kadr specjalistów.

W warsztatach Cyberpoligon pracownicy z firm będących członkami ISAC-GIG mieli możliwość prowadzenia „walki” w realistycznym środowisku w zakresie wykrywania i reagowania na prawdziwe zagrożenia, na jakie narażone mogą być usługi chmurowe. Najlepsi w tych działaniach byli pracownicy oddziału KGHM, COPI.

– Są to kolejne cyberwarsztaty, w których pracownicy COPI mieli okazję uczestniczyć. Bardzo cieszymy się z wygranej, z docenienia naszej drużyny. To sukces COPI, jednak tak naprawdę to wszystkie zespoły są zwycięzcami. W ramach cyberpoligonu nabywamy umiejętności radzenia sobie z problemami technicznymi, ale również ze stresem w sytuacjach kryzysowych. Bardzo ważnym elementem w tego typu spotkaniach, jest również nawiązywanie relacji ze specjalistami z pozostałych firm. Taka wymiana doświadczeń związanych z cyberbezpieczeństwem jest niezwykle cenna – powiedział Adam Piotrowski, dyrektor naczelny oddziału COPI.

KGHM buduje swoją przyszłość w oparciu o e-przemysł. Wprowadzane rozwiązania obejmują robotyzację, digitalizację, zarządzanie wiedzą oraz założenia przemysłu 4.0. Ważnym elementem tych projektów jest cyberbezpieczeństwo. W ubiegłym roku miedziowa spółka zorganizowała podobny Cyberpoligon dla zespołów odpowiadających za cyberbezpieczeństwo w spółkach skarbu państwa należących do ISAC-GIG oraz z sektora energetycznego.

Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. mówił wtedy, że „…Taka forma doskonalenia zdolności pozwala na współzawodnictwo pomiędzy zespołami, stanowiąc jednocześnie ciekawą formę aktywnego ćwiczenia, a także przyczyniając się do wzmocnienia integracji środowiska cyberbezpieczeństwa, co ułatwia następnie niezbędne w tej sferze współdziałanie. To szczególnie ważne, kiedy za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Od zagrożeń w wirtualnej przestrzeni nie uciekniemy i musimy być przygotowani. Musimy działać razem”.

W wydarzeniu zorganizowanym przez KGHM wzięli wówczas udział przedstawiciele ośmiu największych spółek z sektora energetycznego i branży wydobywczej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Główny Instytut Górniczy – Instytut Badawczy.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24703.html
Ten artykul byl czytany 110 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0