Sobota, 10 czerwca 2023 r.   Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Edgara
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 14

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Ponad 1 mln zł od KGHM na wsparcie dzieci i seniorów z Zagłębia Miedziowego Ponad 1 mln zł od KGHM...
Zielone szkoły, kolonie czy turnusy rehabilitacyjne ze wsparciem Fundacji KGHM Polska Miedź – do gmin Zagłębia Miedziowego na organizację p... »Helios zaprasza na Seans Przyjazny Sensorycznie Helios zaprasza na Sea...
Seanse Przyjazne Sensorycznie to inicjatywa sieci Helios i Fundacji Kultury bez Barier, mająca na celu zapewnienie wyjątkowego doświadczenia kino... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Pojechał umyć auto, a zatrzymał poszukiwanego, który w dodatku miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów Pojechał umyć auto, a ...
Czujność funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Rudnej przyczyniła się do zatrzymania poszukiwanego 43-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego. ... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1-8.09.1996 Obchody pierwszych DNI LUBINA

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KGHM partnerem gali „Zawodowiec Roku”
Data dodania: 14 marca 2023 — Kategoria: Wiadomości

KGHM partnerem gali „Zawodowiec Roku”

Najlepsi z najlepszych – nauczyciele ze szkół branżowych oraz Centrów Kształcenia Zawodowego z całej Polski otrzymali w Warszawie wyróżnienia w konkursie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Zawodowiec Roku”. KGHM był głównym partnerem wydarzenia.

Zawodowcem Roku 2022 mógł zostać każdy nauczyciel, który cechuje się zaangażowaniem i pasją w pracy, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym oraz posiada szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego. W sumie wyróżnionych zostało ponad 100 nauczycieli z całej Polski.

KGHM od lat promuje szkolnictwo branżowe i techniczne na Dolnym Śląsku. Od 2018 roku w Zagłębiu Miedziowym spółka realizuje program „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. W programie, uczniowie kształcą się w zawodach istotnych z perspektywy przemysłu miedziowego. Pod opieką KGHM jest w sumie 9 szkół z Zagłębia Miedziowego.

 W programie „Kompetentni w branży” bardzo ważni są uczniowie, ale nie zapominamy również o kadrze pedagogicznej. W KGHM mamy aktualnie 144 instruktorów praktycznej nauki zawodu, którzy są odpowiednio przygotowani, by opiekować się uczniami podczas praktyk i pokazywać jak w rzeczywistym środowisku pracy wykorzystywać posiadaną przez nich wiedzę – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Uczniowie z szkół patronackich KGHM odbywają praktyki w oddziałach spółki, ale też biorą udział w konkursach, szkoleniach czy zawodach sportowych organizowanych przez spółkę. Celem programu „Kompetentni w branży” jest, aby już na etapie szkoły, uczniowie poznali KGHM jako pracodawcę, który dba o swoich pracowników i w przyszłości związali się z nami zawodowo. Po 4 latach trwania programu firma zatrudniła już 312 uczniów – absolwentów klas patronackich.

Program „Kompetentni w branży” zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła – KGHM. To pozwala na edukację zgodną z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego. Proponowane kierunki nauki znajdują się na ministerialnej liście najbardziej potrzebnych zawodów w Polsce.

Lista szkół objętych programem patronackim KGHM:

  1. Zespół Szkół nr 1 im. B. Krupińskiego w Lubinie
  2. Zespół Szkół MCKK w Lubinie
  3. Zespół Szkół w Chocianowie
  4. Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach
  5. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy
  6. Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu
  7. Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie
  8. Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
  9. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy

Jednym z wyróżnionych nauczycieli w konkursie "Zawodowiec Roku" został nauczyciel przedmiotów elektrycznych z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, Artur Libner. Pod opieką ma uczniów klas objętych patronatem KGHM kształcących się na kierunku technik elektryk.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24754.html
Ten artykul byl czytany 156 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0