Środa, 29 marca 2023 r.   Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 33

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Twój e-PIT nie uwzględnia ulg - co zrobić, żeby go przechytrzyć? Twój e-PIT nie uwzględ...
Jesteśmy na półmetku sezonu rozliczeń podatkowych. Zdecydowanie tegoroczne rozliczenia PIT należą do najtrudniejszych dla podatnikó... »KOMUNIKAT. Ćwiczenia dowódczo – sztabowe policjantów KOMUNIKAT. Ćwiczenia d...
Informujemy, że w dniu 29 marca bieżącego roku w godzinach 09 – 14. Na terenie lubińskiej giełdy odbędą się ćwiczenia dowódczo &ndas... »Ekspertka UPWr o szczurach w mieście, walce z nimi i dobrych praktykach z Budapesztu Ekspertka UPWr o szczu...
Dr Edyta Wincewicz z Zakładu Fizjologii Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przygotowuje dla mi... »Do czego służą odwierty geometryczne w projekcie budowy domu? Do czego służą odwiert...
Odwierty geotermalne wykonuje się coraz częściej, a to dlatego, że są one niezbędne, żeby zainstalować najtrwalsze i najwydajniejsze pompy ciepła... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02.09.1999 Podpisanie POROZUMIENIA pomiędzy Gminą Miejską Lubin a Mostostalem Warszawa Spółka Akcyjna

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Tylko pięć sekund dzieliło dwie zwycięskie szkoły
Data dodania: 17 marca 2023 — Kategoria: Wiadomości

Tylko pięć sekund dzieliło dwie zwycięskie szkoły

Rywalizacja uczniów była tak zacięta, że sekundy decydowały o tym, która szkoła zakwalifikuje się do ogólnopolskiej olimpiady. Odpowiedzi na 25 pytań w konkursie ZUS zajęły uczniom zwycięskich drużyn tylko 6,33 i 6,38 minut.

To już IX edycja Olimpiady ZUS. Na Dolnym Śląsku do zmagań szkolnych w I etapie przystąpiło 3316 uczniów z 76 szkół. Do II etapu – wojewódzkiego przeszło już tylko 60 uczniów z 20 szkół, którzy przyjechali do Wrocławia z Bolesławca, Głogowa, Jawora, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Legnicy, Lubania, Lubina, Milicza, Oleśnicy, Oławy, Wołowa i Zgorzelca.

- Stawką było reprezentowanie naszego województwa w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” - mówi Joanna Małolepszy z wrocławskiego ZUS, organizatorka konkursu wojewódzkiego.

 - Walka o podium była zacięta. W konkursie podstawowym trzy drużyny osiągnęły ten sam najwyższy wynik 24 punktów na 25 możliwych – opowiada Małolepszy. - Czas odpowiedzi na pytania dwóch szkół był prawie identyczny, dlatego do wyłonienia finalisty z naszego województwa konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Dwie drużyny bezbłędnie odpowiedziały na pytania dogrywkowe – dodaje.

- W sytuacji, gdy dwie lub więcej szkół dostaje taką samą ilość punktów, decydujący jest czas udzielenia odpowiedzi. Różnica między pierwszą a drugą drużyną wyniosła tylko pięć sekund stąd m.in. decyzja o tym żeby do Warszawy pojechały dwie drużyny z Dolnego Śląska – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

  • Pierwsze miejsce w konkursie na etapie wojewódzkim zajęły Karolina Rogala, Zuzanna Nowotny i Daria Dobrzeniecka z Zespołu Szkół Ekonomiczno Administracyjnych we Wrocławiu.
  • Drugie miejsce Maja Frankowska, Jakub Lizurej i Marcel Sokalski z Liceum Ogólnokształcącego Nr III, im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
  • Trzecie miejsce Nikola Mongiało, Aleksandra Cejnowa i Łukasz Helfojer z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze.

W wyniku weryfikacji punktacji i czasu rozwiązań testów etapu wojewódzkiego na terenie całej Polski Komitet Główny Olimpiady przyznał zespołowi z Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu dziką kartę i tym samym w finale Olimpiady zobaczymy dwie pierwsze drużyny z Wrocławia.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24766.html
Ten artykul byl czytany 143 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0