Niedziela, 04 czerwca 2023 r.   Imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 31

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Płyną pieniądze na nowe 500+ Płyną pieniądze na now...
Pierwsze 600 mln zł zostało przelanych na konta rodziców. 1 czerwca rozpoczął się kolejny roczny okres wypłaty świadczenia Rodzina 500+. T... »Obwieszczenia o licytacjach (dolnośląskie) Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 01 czerwca 2023   Kategoria: mieszkania 1. udział w 1/2 cześci w lokalu mieszkalnym o pow. 62,70 m2 p... »Zmiany w zasiłkach - bezpłatne webinarium ZUS Zmiany w zasiłkach - b...
Zmiany w Kodeksie Pracy i zasiłkach z ubezpieczenia chorobowego są tematem bezpłatnego webinarium. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca 2023 r. (wt... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...03-05.09.1999 Podczas Dni Lubina zorganizowano plener ceramiczny "Świeżo wypalone". Przedstawiono prace dzieci i młodzieży działających przy pracowni ceramicznej przy fundacji im. brata Alberta oraz pracowni ceramicznej przy MDK w Lubinie

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Kradzionym samochodem pojechał na włamanie. Zdziwił się, kiedy do bramy jego garażu zapukali policjanci
Data dodania: 20 marca 2023 — Kategoria: Wiadomości

Kradzionym samochodem pojechał na włamanie. Zdziwił się, kiedy do bramy jego garażu zapukali policjanci

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który podejrzany jest o liczne kradzieże z włamaniem do marketów znajdujących się na terenie Lubina i Polkowic. Policjanci zatrzymali mężczyznę w jego garażu, kiedy cieszył się swoim łupem i pakował go do worków. Funkcjonariusze odzyskali skradzione między innymi papierosy, alkohol, słodycze, a także samochód i tablice rejestracyjne. Ponadto w trakcie przeszukania lubinianina, mundurowi ujawnili przy nim metamfetaminę. 28-latek miał w przeszłości konflikt z prawem, a swoich czynów dopuścił się w tzw. recydywie. Straty jakie spowodował to ponad 33 tysiące złotych.

Szybka wymiana informacji pomiędzy dyżurnymi Komendy Powiatowej Policji w Lubinie i Polkowic oraz sprawna koordynacja patroli prewencji z tych jednostek, doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzieże z włamaniem do garażu w Lubinie oraz marketów znajdujących się na terenie Lubina i Polkowic.

Do zatrzymania 28-latka doszło w miniony weekend, około godziny 4:00. W wyniku pracy operacyjnej, policjanci ustalili, że na jednej z ulic może przebywać mężczyzna, który w nocy z piątku na sobotę, włamał się do sklepu na terenie powiatu polkowickiego.

Funkcjonariusze sprawdzając garaże, w jednym z nich zauważyli palące się światło. Przez szparę w drzwiach zauważyli pojazd, którym, z wiedzy policjantów wynikało, że poruszał się sprawca włamania do dyskontu. Kiedy mężczyzna usłyszał mundurowych, polecających mu otwarcie drzwi, zaczął pakować swój łup do worków.

Stróże prawa w trakcie przeszukania tego garażu ujawnili i zabezpieczyli mnóstwo przedmiotów pochodzących z kradzieży. Jak się okazało, 28-letni mieszkaniec Lubina z dyskontów kradł głównie papierosy. Jego łupem padło również kilkadziesiąt zapalniczek, koszyków sklepowych, alkohol i słodycze, a nawet zapałki. Dodatkowo, policjanci ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież przedmiotów z jednego z garaży do którego się włamał na terenie Lubina. Stamtąd wyniósł narzędzia, a także zdemontowane z zaparkowanego pojazdu opony.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach samochodu, którym wcześniej podróżował podejrzany, okazało się, że auto zostało skradzione kilka dni wcześniej z parkingu na osiedlu „Przylesie” w Lubinie. Jakby tego było mało, stróże prawa ujawnili w tym garażu dwie tablice rejestracyjne, również pochodzące z kradzieży.

Łączne straty jakie spowodował mężczyzna swoimi przestępczymi czynami,  poszkodowani wycenili na ponad 33 tysiące złotych.

Ponadto w trakcie przeszukania 28-latka, mundurowi ujawnili przy nim metamfetaminę.

Lubinianin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał już 6 zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w wysokości 30 tys. złotych.  Z uwagi na powrót do przestępstwa, może mu teraz grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24773.html
Ten artykul byl czytany 99 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0