Czwartek, 28 września 2023 r.   Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 33

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Operator wózka widłowego — wymagania, zarobki oraz możliwości zatrudnienia Operator wózka widłowe...
Osoby poszukujące pierwszej pracy często zastanawiają się, jakie kursy warto ukończyć, aby zwiększyć swoje szanse na rynku. Te same pytania trapi... »Wynajem kontenera na gruz - kiedy należy się na niego zdecydować? Wynajem kontenera na g...
Remont lub budowa generują wiele różnych odpadów, których nie możemy tak po prostu wyrzucić. W takiej sytuacji ważnym jest, ... »Koniec „czternastek” Koniec „czternas...
Wszystkie „czternastki” zostały już wypłacone. We wrześniu na konta emerytów i rencistów trafiło łącznie blisko 17,5 ml... »24 dni w sanatorium z ZUS 24 dni w sanatorium z ...
Prawie 600 Dolnoślązaków skorzystało z rehabilitacji na koszt ZUS w pierwszym kwartale tego roku, w skali kraju - ponad 16 tys. osó... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z roku 2008 średni dochód na mieszkańca powiatu lubińskiego wynosił 5432,4 zł brutto. Jest to najwyższy wynik w Polsce

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Robocza sobota dla rozliczających składki zdrowotne
Data dodania: 18 maja 2023 — Kategoria: Wiadomości

Robocza sobota dla rozliczających składki zdrowotne

Nie wiesz jak poprawnie rozliczyć składkę zdrowotną? Przyjdź w do nas. W najbliższą sobotę 20 maja w godzinach 9.00-14.00 ZUS zaprasza tych przedsiębiorców, którzy potrzebują pomocy w rocznym rozliczeniu składki.

Dyżury na Dolnym Śląsku:

  • Wrocław - otwarte będą dwie placówki ZUS przy ulicy Litomskiej i Pretficza: 9.00-14.00
  • Legnica także w godzinach 9.00-14.00 otwarte będą placówki w Legnicy przy ulicy Grabskiego oraz w Jaworze przy ulicy Gagarina.
  • Wałbrzych w godzinach 9.00-14.00, otwarte będą wszystkie placówki podlegające pod wałbrzyski oddział ZUS. Dodatkowo w godzinach 9.00-13.30 pod numerem telefonu: 75 646-85-55 nasz konsultant będzie udzielał informacji o tym, czym jest roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne, kogo dotyczy roczne rozliczenie, jak ustalić roczną podstawę i składkę na ubezpieczenie zdrowotne oraz do kiedy i w jaki sposób przekazać roczne rozliczenie.

Przykładowe pytania zadawane przez przedsiębiorców rozliczających składkę zdrowotną:

  • Płatnik składek zmarł w 2022 r. Czy konieczne jest rozliczenie roczne?

W przypadku zgonu płatnika, nie składa się rozliczenia rocznego za rok 2022. Takie rozliczenie roczne składki na ubezpieczenie zdrowotne za rok 2022 będzie sporządzone z urzędu.

  • Czy zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej można otrzymać w gotówce?

Nie ma możliwości zwrotu nadpłaconej składki w gotówce zwrot kwoty następuje w formie bezgotówkowej. Zatem zwrot nastąpi jedynie na rachunek bankowy zapisany na koncie płatnika w ZUS.

  • Jak rozliczyć roczną składkę zdrowotną za 2022 r., jeśli obecnie działalność jest zawieszona lub zakończono jej prowadzenie i nie jest składana deklaracja za kwiecień?

Płatnicy, którzy w roku 2022 prowadzili działalność gospodarczą, pomimo, że obecnie jest ona zawieszona, bądź zakończono jej prowadzenie, muszą złożyć ZUS DRA za kwiecień 2023 w celu rozliczenia rocznego składki zdrowotnej.

  • Czy jeżeli płatnik rozlicza się na PIT-36 i wykazuje dochody z innych źródeł, tzn. etat, honorarium, zlecenia, inne źródła, to czy płaci od wszystkich dochodów składkę zdrowotną, czy tylko za działalność gospodarczą?

Do ustalenia podstawy wymiaru składki zdrowotnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej uwzględnia się wyłącznie dochody z tego źródła przychodów.

  • Jeżeli podatnik rozlicza się wspólnie z małżonkiem, to czy należność za składkę zdrowotną wyniesie 50 proc. zapłaconej już składki zdrowotnej?

Nie. Nie ma czegoś takiego jak pomniejszenie opłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne do połowy ich wysokości. Wspólne rozliczenie podatku nie ma też wpływu na zasady ustalania dochodu rocznego z działalności gospodarczej danego małżonka.

Więcej pytań i odpowiedzi: https://www.zus.pl/-/roczne-rozliczenie-sk%C5%82adki-na-ubezpieczenie-zdrowotne

 

 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24958.html
Ten artykul byl czytany 137 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.100 sek.Lubin 1.0