Poniedzialek, 20 maja 2024 r.   Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 39

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Sprawcy napaści na pracowników Ochrony błyskawicznie zatrzymani przez policjantów. Sprawcy napaści na pra...
Cztery osoby dotkliwie pobiły pracowników ochrony, kiedy ci zwrócili im uwagę na ich niewłaściwe zachowanie. Mimo, że po zdarzeniu ... »ZOO Lubin - Mecenat nad spotkaniem autorskim z dr. Ryszardem Kulikiem ZOO Lubin - Mecenat na...
Ogród Zoologiczny w Lubinie objął mecenatem wydarzenie organizowane przez Eko Bazę - Terapia Edukacja Zabawa, którym jest spotkanie... »„Newstalgia” w kuchni, czyli tradycyjne smaki  w nowym wydaniu „Newstalgia̶...
Trend na powrót do dań, które pamiętamy z dzieciństwa, wyraźnie zaznaczył się w kulinarnym świecie. Jedzenie ma budzić dobre skojar... »Prawie 50 tysięcy wynosi najwyższa emerytura w Polsce Prawie 50 tysięcy wyno...
Najwyższa 48,6 tys. Najniższa zaledwie 1 grosz. Jak to możliwe? Najwyższa emerytura wypłacana na Dolnym Śląsku należy do emerytowanego lekarza, k... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.12.1999 Utworzono Unię Miast Miedziowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miast unijnych: Prezydenci Lubina Dariusz Milka i Głogowa Zbigniew Rybka oraz burmistrz Polkowic Emilian Stańczyszyn

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Rozstrzygniecie konkursu dla uczniów szkół patronackich KGHM w Zagłębiu Miedziowym
Data dodania: 19 maja 2023 — Kategoria: Wiadomości

Rozstrzygniecie konkursu dla uczniów szkół patronackich KGHM w Zagłębiu Miedziowym

Dwa miesiące wytężonej pracy nad zaprojektowaniem dziennika praktyk online w KGHM i mamy rezultaty – rozstrzygnięty został konkurs dla uczniów szkół patronackich w programie miedziowej spółki „Kompetentni w branży”. Dwa najciekawsze rozwiązania zostały nagrodzone płatnymi stażami w oddziale KGHM, Centralnym Ośrodku Przetwarzania Informacji (COPI).

Zwycięzcami zostali: Jakub Łasiński, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół nr 1 im. B. Krupińskiego w Lubinie oraz Anton Manicki, uczeń Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy.

– Każdy projekt, w którym możemy zachęcać młodych, zdolnych ludzi do związania się z KGHM to inicjatywa, której zdecydowanie będę patronował – powiedział Marek Makuch, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi.  Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania i pomysłowości. Gratuluję laureatom, ale też rodzicom za inspirację i opiekę nad takimi zdolnymi uczniami – dodał wręczając nagrody podczas spotkania z uczniami i ich rodzicami w siedzibie miedziowej spółki.

Konkurs skierowany był do uczniów z 9 szkół współpracujących z KGHM w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”, również z klas, które nie są objęte patronatem. Przed uczestnikami postawione zostało zaawansowane technologicznie zadanie: wypracowanie narzędzia w technologii M365, które zabezpieczy obieg dokumentów i informacji związanych z procesem realizacji praktyk uczniowskich w miedziowej spółce.

– To było skomplikowane zadanie. Dużo rzeczy do zaplanowania - przyznaje Anton Manicki, jeden z laureatów konkursu. – Najtrudniej było odpowiednio poukładać rolę instruktora praktycznej nauki zawodu, który odpowiada m.in. za listy obecności czy wprowadzanie tematów zajęć- dodaje uczeń.

Uczniowie zaproponowane rozwiązania będą mogli rozwijać teraz dalej pod okiem profesjonalistów z COPI, podczas wakacyjnego stażu.

– Chcę, żeby staż w Oddziale COPI był takim ważnym wpisem w moim CV, takim dobrym wstępem do pracy w IT – mówi Jakub Łasiński, którego aplikacja zdobyła I miejsce. – Tym, bardziej, że pracując nad aplikacją równocześnie przygotowywałem się do matury- dodaje tegoroczny absolwent klasy informatycznej.

Dziennik praktyk online to kolejny krok w digitalizacji procesów Spółki, ale przede wszystkim aplikacja, która zdecydowanie ułatwi pracę instruktorów praktycznej nauki zawodu w KGHM. Rokrocznie pod opiekę ponad stu aktywnych w KGHM instruktorów trafiają uczniowie klas patronackich, którzy realizują w miedziowej Spółce praktyki uczniowskie i zajęcia praktyczne.

Konkurs dla uczniów szkół patronackich wspierany był przez polski oddział Microsoft.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24961.html
Ten artykul byl czytany 218 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0