Czwartek, 21 września 2023 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 35

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wszczął alarm bombowy… bo miał w domu zimną wodę Wszczął alarm bombowy&...
Policjanci z Lubina zatrzymali 50-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rz... »Wydobywają miedź już 55 lat – jubileusz najstarszego oddziału KGHM Wydobywają miedź już 5...
Zakłady Górnicze Lubin obchodzą jubileusz 55-lecia – to pierwsza i najstarsza kopalnia KGHM, która otworzyła drogę do najwięk... »KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do programu EKO-Zdrowie KGHM zaprasza mieszkań...
Nauka pływania, gimnastyka, zajęcia nordic walking – niemal tysiąc osób już jesienią będzie mogło skorzystać z szerokiej oferty zaję... »Dla kogo renta socjalna Dla kogo renta socjaln...
Na Dolnym Śląsku o miesiąc wypłacanych jest ponad 18 tys. rent. W całym kraju – prawie 300 tys. Od marca 2023 wysokość renty socj... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto posiada rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych łączących poszczególne osiedla i będących częścią turystycznych szlaków rowerowych powiatu lubińskiego

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Rozstrzygniecie konkursu dla uczniów szkół patronackich KGHM w Zagłębiu Miedziowym
Data dodania: 19 maja 2023 — Kategoria: Wiadomości

Rozstrzygniecie konkursu dla uczniów szkół patronackich KGHM w Zagłębiu Miedziowym

Dwa miesiące wytężonej pracy nad zaprojektowaniem dziennika praktyk online w KGHM i mamy rezultaty – rozstrzygnięty został konkurs dla uczniów szkół patronackich w programie miedziowej spółki „Kompetentni w branży”. Dwa najciekawsze rozwiązania zostały nagrodzone płatnymi stażami w oddziale KGHM, Centralnym Ośrodku Przetwarzania Informacji (COPI).

Zwycięzcami zostali: Jakub Łasiński, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół nr 1 im. B. Krupińskiego w Lubinie oraz Anton Manicki, uczeń Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy.

– Każdy projekt, w którym możemy zachęcać młodych, zdolnych ludzi do związania się z KGHM to inicjatywa, której zdecydowanie będę patronował – powiedział Marek Makuch, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi.  Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania i pomysłowości. Gratuluję laureatom, ale też rodzicom za inspirację i opiekę nad takimi zdolnymi uczniami – dodał wręczając nagrody podczas spotkania z uczniami i ich rodzicami w siedzibie miedziowej spółki.

Konkurs skierowany był do uczniów z 9 szkół współpracujących z KGHM w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”, również z klas, które nie są objęte patronatem. Przed uczestnikami postawione zostało zaawansowane technologicznie zadanie: wypracowanie narzędzia w technologii M365, które zabezpieczy obieg dokumentów i informacji związanych z procesem realizacji praktyk uczniowskich w miedziowej spółce.

– To było skomplikowane zadanie. Dużo rzeczy do zaplanowania - przyznaje Anton Manicki, jeden z laureatów konkursu. – Najtrudniej było odpowiednio poukładać rolę instruktora praktycznej nauki zawodu, który odpowiada m.in. za listy obecności czy wprowadzanie tematów zajęć- dodaje uczeń.

Uczniowie zaproponowane rozwiązania będą mogli rozwijać teraz dalej pod okiem profesjonalistów z COPI, podczas wakacyjnego stażu.

– Chcę, żeby staż w Oddziale COPI był takim ważnym wpisem w moim CV, takim dobrym wstępem do pracy w IT – mówi Jakub Łasiński, którego aplikacja zdobyła I miejsce. – Tym, bardziej, że pracując nad aplikacją równocześnie przygotowywałem się do matury- dodaje tegoroczny absolwent klasy informatycznej.

Dziennik praktyk online to kolejny krok w digitalizacji procesów Spółki, ale przede wszystkim aplikacja, która zdecydowanie ułatwi pracę instruktorów praktycznej nauki zawodu w KGHM. Rokrocznie pod opiekę ponad stu aktywnych w KGHM instruktorów trafiają uczniowie klas patronackich, którzy realizują w miedziowej Spółce praktyki uczniowskie i zajęcia praktyczne.

Konkurs dla uczniów szkół patronackich wspierany był przez polski oddział Microsoft.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24961.html
Ten artykul byl czytany 113 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0