Poniedzialek, 20 maja 2024 r.   Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 38

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Sprawcy napaści na pracowników Ochrony błyskawicznie zatrzymani przez policjantów. Sprawcy napaści na pra...
Cztery osoby dotkliwie pobiły pracowników ochrony, kiedy ci zwrócili im uwagę na ich niewłaściwe zachowanie. Mimo, że po zdarzeniu ... »ZOO Lubin - Mecenat nad spotkaniem autorskim z dr. Ryszardem Kulikiem ZOO Lubin - Mecenat na...
Ogród Zoologiczny w Lubinie objął mecenatem wydarzenie organizowane przez Eko Bazę - Terapia Edukacja Zabawa, którym jest spotkanie... »„Newstalgia” w kuchni, czyli tradycyjne smaki  w nowym wydaniu „Newstalgia̶...
Trend na powrót do dań, które pamiętamy z dzieciństwa, wyraźnie zaznaczył się w kulinarnym świecie. Jedzenie ma budzić dobre skojar... »Prawie 50 tysięcy wynosi najwyższa emerytura w Polsce Prawie 50 tysięcy wyno...
Najwyższa 48,6 tys. Najniższa zaledwie 1 grosz. Jak to możliwe? Najwyższa emerytura wypłacana na Dolnym Śląsku należy do emerytowanego lekarza, k... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Patronujemy i zapraszamy – KGHM wspiera instytucje kultury w całej Polsce
Data dodania: 20 maja 2023 — Kategoria: Wiadomości

Patronujemy i zapraszamy – KGHM wspiera instytucje kultury w całej Polsce

Wystawy, zakupy dzieł sztuki, produkcje filmowe czy teatralne i festiwale – do szeregu instytucji kultury wspieranych przez KGHM dołączyła ponownie Opera Wrocławska. Miedziowy gigant jest aktywnym mecenasem kultury, sztuki i sportu, angażuje się w organizację lub obejmuje patronatem wydarzenia w Zagłębiu Miedziowym i w całej Polsce.

Opera Wrocławska jest jednym z największych i najbardziej znanych teatrów operowych w Polsce. KGHM zostaje sponsorem strategicznym tej instytucji. Związki miedziowej spółki z operą są wyjątkowe i w pewien symboliczny sposób rozpoczęły historię Polskiej Miedzi i Zagłębia Miedziowego. Odkrywca złoża rudy miedzi Jan Wyżykowski, zanim został najsłynniejszym polskim geologiem, kształcił się na śpiewaka operowego. Jego ulubioną arią (śpiewaną nierzadko w pracy) była Nadira z opery "Poławiaczy pereł" Georges’a Bizeta. Muzyczną edukację przerwała mu choroba.

KGHM jest sponsorem instytucji oraz wydarzeń kulturalnych w całej Polsce. Od 2019 roku jest mecenasem Zamku Królewskiego. Miedziowa spółka wspiera też Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym czy Muzeum Ziemi w Warszawie. Od lat firma jest partnerem Festiwalu Srebro w Legnicy oraz większości wydarzeń kulturalnych w miastach Zagłębia Miedziowego. Finansuje także poprzez Fundację KGHM Polska Miedź mniejsze lokalne projekty, ochronę zabytków kultury sakralnej i świeckiej, renowację obrazów czy rzeźb.

W 2022 roku na projekty związane z kulturą i sztuką KGHM przeznaczył ponad 10,5 mln zł. Fundacja wsparła inicjatywy w całym kraju kwotą ponad 13 mln zł.

Za swoją działalność KGHM wielokrotnie był nagradzany. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ubiegłym roku przyznało miedziowej spółce tytuł „Mecenasa kultury”. Odbierając nagrodę Tomasz Zdzikot, prezes KGHM podkreślał, że firma „obok realizacji istotnych celów biznesowych, czuje odpowiedzialność za wspieranie polskiego dorobku i dziedzictwa narodowego”. W tym roku KGHM otrzymał nagrodę Azymut Polskiego Towarzystwa Gospodarczego w kategorii "Mecenas Kultury".

Zaangażowanie KGHM w zakresie inicjatyw kulturalnych czy działań artystyczno-sportowych wynika z celów określonych w strategii spółki.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24962.html
Ten artykul byl czytany 205 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0