Czwartek, 21 września 2023 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 42

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Najnowszy film Agnieszki Holland na ekranach kin Helios Najnowszy film Agniesz...
Sieć kin Helios zaprasza na przejmujący i bardzo aktualny dramat Agnieszki Holland – „Zielona granica”. Scenariusz został zains... »Wszczął alarm bombowy… bo miał w domu zimną wodę Wszczął alarm bombowy&...
Policjanci z Lubina zatrzymali 50-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rz... »Wydobywają miedź już 55 lat – jubileusz najstarszego oddziału KGHM Wydobywają miedź już 5...
Zakłady Górnicze Lubin obchodzą jubileusz 55-lecia – to pierwsza i najstarsza kopalnia KGHM, która otworzyła drogę do najwięk... »KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do programu EKO-Zdrowie KGHM zaprasza mieszkań...
Nauka pływania, gimnastyka, zajęcia nordic walking – niemal tysiąc osób już jesienią będzie mogło skorzystać z szerokiej oferty zaję... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...IX 1946 Otwarcie szpitala powiatowego przy ul. 1 Maja. Tego samego roku otwarta została Miejska Biblioteka Publiczna

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Patronujemy i zapraszamy – KGHM wspiera instytucje kultury w całej Polsce
Data dodania: 20 maja 2023 — Kategoria: Wiadomości

Patronujemy i zapraszamy – KGHM wspiera instytucje kultury w całej Polsce

Wystawy, zakupy dzieł sztuki, produkcje filmowe czy teatralne i festiwale – do szeregu instytucji kultury wspieranych przez KGHM dołączyła ponownie Opera Wrocławska. Miedziowy gigant jest aktywnym mecenasem kultury, sztuki i sportu, angażuje się w organizację lub obejmuje patronatem wydarzenia w Zagłębiu Miedziowym i w całej Polsce.

Opera Wrocławska jest jednym z największych i najbardziej znanych teatrów operowych w Polsce. KGHM zostaje sponsorem strategicznym tej instytucji. Związki miedziowej spółki z operą są wyjątkowe i w pewien symboliczny sposób rozpoczęły historię Polskiej Miedzi i Zagłębia Miedziowego. Odkrywca złoża rudy miedzi Jan Wyżykowski, zanim został najsłynniejszym polskim geologiem, kształcił się na śpiewaka operowego. Jego ulubioną arią (śpiewaną nierzadko w pracy) była Nadira z opery "Poławiaczy pereł" Georges’a Bizeta. Muzyczną edukację przerwała mu choroba.

KGHM jest sponsorem instytucji oraz wydarzeń kulturalnych w całej Polsce. Od 2019 roku jest mecenasem Zamku Królewskiego. Miedziowa spółka wspiera też Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym czy Muzeum Ziemi w Warszawie. Od lat firma jest partnerem Festiwalu Srebro w Legnicy oraz większości wydarzeń kulturalnych w miastach Zagłębia Miedziowego. Finansuje także poprzez Fundację KGHM Polska Miedź mniejsze lokalne projekty, ochronę zabytków kultury sakralnej i świeckiej, renowację obrazów czy rzeźb.

W 2022 roku na projekty związane z kulturą i sztuką KGHM przeznaczył ponad 10,5 mln zł. Fundacja wsparła inicjatywy w całym kraju kwotą ponad 13 mln zł.

Za swoją działalność KGHM wielokrotnie był nagradzany. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ubiegłym roku przyznało miedziowej spółce tytuł „Mecenasa kultury”. Odbierając nagrodę Tomasz Zdzikot, prezes KGHM podkreślał, że firma „obok realizacji istotnych celów biznesowych, czuje odpowiedzialność za wspieranie polskiego dorobku i dziedzictwa narodowego”. W tym roku KGHM otrzymał nagrodę Azymut Polskiego Towarzystwa Gospodarczego w kategorii "Mecenas Kultury".

Zaangażowanie KGHM w zakresie inicjatyw kulturalnych czy działań artystyczno-sportowych wynika z celów określonych w strategii spółki.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24962.html
Ten artykul byl czytany 142 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0