Czwartek, 21 września 2023 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 38

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Najnowszy film Agnieszki Holland na ekranach kin Helios Najnowszy film Agniesz...
Sieć kin Helios zaprasza na przejmujący i bardzo aktualny dramat Agnieszki Holland – „Zielona granica”. Scenariusz został zains... »Wszczął alarm bombowy… bo miał w domu zimną wodę Wszczął alarm bombowy&...
Policjanci z Lubina zatrzymali 50-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rz... »Wydobywają miedź już 55 lat – jubileusz najstarszego oddziału KGHM Wydobywają miedź już 5...
Zakłady Górnicze Lubin obchodzą jubileusz 55-lecia – to pierwsza i najstarsza kopalnia KGHM, która otworzyła drogę do najwięk... »KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do programu EKO-Zdrowie KGHM zaprasza mieszkań...
Nauka pływania, gimnastyka, zajęcia nordic walking – niemal tysiąc osób już jesienią będzie mogło skorzystać z szerokiej oferty zaję... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02-08.09.1999 Podpisanie z miastami Böblingen, Hof, powiatem Rhain-Lahn listów intencyjnych dotyczących przyszłego partnerstwa

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Nabór wniosków w programie „Ciepłe Mieszkanie”
Data dodania: 22 maja 2023 — Kategoria: Wiadomości

Nabór wniosków w programie „Ciepłe Mieszkanie”

Gmina Lubin ogłasza, iż z dniem 18 maja 2023 r. rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie dotacji na zadania w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”.

Nasz samorząd zawarł w tej sprawie umowę o dofinansowanie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wsparciem objęte będą zadania dzielące się na:

 1. działania podstawowe polegające na likwidacji źródeł ciepła na paliwa stałe niespełniających wymagań 5. klasy lub dyrektywy ekoprojektu oraz ich zamianie na:
 • podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej,
 • kondensacyjny kocioł gazowy,
 • ogrzewanie elektryczne,
 • pompę ciepła powietrze-woda,
 • pompę ciepła powietrze-powietrze,
 • kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie;
 1. działania dodatkowe polegające na:
 • wykonaniu instalacji o.,
 • wykonaniu instalacji CWU,
 • wykonaniu instalacji gazowej na potrzeby ogrzewania,
 • wykonaniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
 • wymianie okien i drzwi zewnętrznych.

UWAGA! NIE MOŻNA UZYSKAĆ DOTACJI WYŁĄCZNIE NA DZIAŁANIA DODATKOWE!

Kosztem kwalifikowanym jest także:

 • sporządzenie dokumentacji projektowej Zadania w zakresie przewidzianym

Rodzaj podmiotów, które mogą ubiegać się o dotację: 

Beneficjentem Programu może być osoba fizyczna spełniająca kryteria dochodowe określone w § 4 Regulaminu stanowiącego Załącznik nr 2 do niniejszego ogłoszenia, posiadająca jednocześnie tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do samodzielnego lokalu mieszkalnego w budynku mieszkalnym wielorodzinnym zlokalizowanym na terenie Gminy Lubin.

Poziomy i maksymalne kwoty dofinansowania:

 Wysokość dofinansowania ustalana jest zgodnie z § 4 Regulaminu:

 1. podstawowy poziom dofinansowania – do 30% faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych Zadania realizowanego przez Beneficjenta, nie więcej niż 15.000 zł;
 2. podwyższony poziom dofinansowania – do 60% faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych Zadania realizowanego przez Beneficjenta, nie więcej niż 25.000 zł;
 3. najwyższy poziom dofinansowania – do 90% faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych Zadania realizowanego przez Beneficjenta, nie więcej niż 37.500 zł.

Termin, miejsce i sposób składania wniosków o udzielenie i rozliczenie dotacji 

Formularze dokumentów niezbędnych do wystąpienia o udzielenie i rozliczenie dotacji stanowią załączniki do niniejszego ogłoszenia i dostępne są:

 • na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Lubinie;
 • w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Lubinie ul. Księcia Ludwika I 3, 59-300

Wnioski w formie papierowej należy składać w kancelarii Urzędu Gminy W Lubinie, w szczególności:

 • przesyłać na adres Urząd Gminy w Lubinie, ul. Księcia Ludwika I 3, 59-300 Lubin. Wnioski można również składać drogą elektroniczną na wyznaczoną skrzynkę podawczą Urzędu znajdującą się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Adres skrytki na ePUAP-ie: /ug-lubin/skrytka

Wnioski o udzielenie dotacji można składać od dnia 18.05.2023 r. do 31.10.2025 r. 

Przez datę złożenia wniosku rozumie się datę wpływu prawidłowo wypełnionego wniosku do Urzędu, datę nadania wniosku w polskiej placówce pocztowej lub datę wysłania wniosku na skrzynkę podawczą Urzędu ePUAP wraz z załączonym kompletem wskazanych w nim załączników. Szczegółowe informacje dotyczące procedury rozpatrywania wniosków o udzielenie dotacji zawarte są w Regulaminie Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” w Gminie Lubin.

UWAGA – WAŻNE! 

 • Jakiekolwiek prace i zakupy związane z realizacją Zadania w lokalu mieszkalnym,na które przysługuje dotacja, nie mogą być poczynione przed dniem podpisania umowy dotacyjnej.
 • Podstawowym warunkiem udzielenia dotacji jest potwierdzenie istnienia czynnego systemu grzewczego na paliwa stałe w lokalu objętym
 • Dotacja nie może zostać przyznana, jeżeli jedynym stałopalnym źródłem ciepła w lokalu jest urządzenie grzewcze 5. klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 lub spełniające wymagania dyrektywy ekoprojektu.
 • Stan prawny lokalu, na który składany jest wniosek o udzielenie dotacji, musi być w pełni uregulowany
 • Dotacja nie może zostać przyznana, jeżeli w lokalu objętym wnioskiem prowadzona jest działalność gospodarcza na powierzchni przekraczającej 30% powierzchni
 • Jeżeli dla budynku, w którym znajduje się lokal, istnieją techniczne i ekonomiczne możliwości przyłączenia go do miejskiej sieci ciepłowniczej lub jest on podłączony do tej sieci, Wnioskodawca w ramach działań podstawowych może uzyskać dofinansowanie wyłącznie na podłączenie lokalu do miejskiej sieci ciepłowniczej wraz z równoczesną likwidacją źródeł ciepła na paliwa stałe.
 • Urząd Gminy w Lubinie informuje, że nie współpracuje z żadnym z wykonawców w zakresie zadań objętych niniejszym Programem. Tym samym wybór wykonawcy jest swobodną decyzją Beneficjentów.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania dotacji można uzyskać bezpośrednio w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Lubinie, ul. Księcia Ludwika I 3, 59-300 Lubin lub pod numerami telefonu: 76 840 31 32, 76 840 31 27.

 Dokumenty i załączniki dostępne są w: Biuletynie informacji Publicznej

źródło: Gmina Lubin

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24966.html
Ten artykul byl czytany 106 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.008 sek.Lubin 1.0