Czwartek, 21 września 2023 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 39

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Najnowszy film Agnieszki Holland na ekranach kin Helios Najnowszy film Agniesz...
Sieć kin Helios zaprasza na przejmujący i bardzo aktualny dramat Agnieszki Holland – „Zielona granica”. Scenariusz został zains... »Wszczął alarm bombowy… bo miał w domu zimną wodę Wszczął alarm bombowy&...
Policjanci z Lubina zatrzymali 50-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rz... »Wydobywają miedź już 55 lat – jubileusz najstarszego oddziału KGHM Wydobywają miedź już 5...
Zakłady Górnicze Lubin obchodzą jubileusz 55-lecia – to pierwsza i najstarsza kopalnia KGHM, która otworzyła drogę do najwięk... »KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do programu EKO-Zdrowie KGHM zaprasza mieszkań...
Nauka pływania, gimnastyka, zajęcia nordic walking – niemal tysiąc osób już jesienią będzie mogło skorzystać z szerokiej oferty zaję... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.01.1999 Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim w Lubinie a KGHM "Polska Miedź" S.A. - PARTNERSTWO: LUBIN-POLSKA MIEDŻ

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Dajemy książkom drugie życie – pracownicy KGHM wspierają biblioteki publiczne w Zagłębiu Miedziowym
Data dodania: 26 maja 2023 — Kategoria: Wiadomości

Dajemy książkom drugie życie – pracownicy KGHM wspierają biblioteki publiczne w Zagłębiu Miedziowym

Bajki, książki branżowe o tematyce górniczej i hutniczej, najsłynniejsze dzieła literatury pięknej - ponad półtora tys. wolumenów udało się zebrać dzięki pracownikom KGHM Polska Miedź S.A. w ramach akcji pn.: „Podaruj swojej książce drugie życie”.  Publikacje zostały przekazane do partnerskich bibliotek publicznych w: Legnicy, Lubinie, Polkowicach i Głogowie. Zasilą także 16 księgozbiorów już istniejących w Spółce.

Zbiórka książek w KGHM została ogłoszona 8 maja. Data nie była przypadkowa. Tego dnia przypada Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Zbiórka przyniosła nadspodziewane rezultaty. Pracownicy oddziałów miedziowego giganta gremialnie włączyli się do akcji, dzięki czemu udało się zebrać w sumie 1558 książek.

Odzew na apel o podzielenie się książkami przeszedł nasze oczekiwania. Pracownicy KGHM, którzy zawsze z ogromnym zaangażowaniem wspierają nas w działaniach wolontariackich, tym razem podzielili się ulubionymi publikacjami. Dziękujemy za to wsparcie, które przysłużyło się również mieszkańcom Zagłębia Miedziowego - mówi Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM.

Wolontariusze KGHM przekazali do bibliotek m.in. książki o tematyce historycznej, rodzicielskiej, ze względu na zbliżające się święta Dnia Matki i Dnia Ojca, a także podręczniki branżowe, książki pozwalające podnieść kompetencje zawodowe, poradniki i kryminały, Część zebranych książek trafi również do opracowywanego centralnego katalogu Klubu Czytelnika KGHM.

Akcja Wolontariatu Pracowniczego KGHM na majowej zbiórce książek się nie skończy. W ramach działań CSR w Spółce rozwijany jest także program edukacji i promocji czytelnictwa, którego elementem jest Klub Czytelnika KGHM z biblioteczkami rodzica i pasjonata. Planowane są spotkania autorskie i współpraca z instytucjami oraz organizacjami wspierającymi czytelnictwo, a także digitalizacja księgozbioru.

Wkrótce, dzięki specjalnej aplikacji, pracownicy wszystkich oddziałów miedziowej spółki będą mogli elektronicznie składać zamówienia na dostępne w katalogu czytelniczym pozycje książkowe: e-booki oraz książki drukowane.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24986.html
Ten artykul byl czytany 147 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0