Czwartek, 21 września 2023 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 40

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wszczął alarm bombowy… bo miał w domu zimną wodę Wszczął alarm bombowy&...
Policjanci z Lubina zatrzymali 50-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rz... »Wydobywają miedź już 55 lat – jubileusz najstarszego oddziału KGHM Wydobywają miedź już 5...
Zakłady Górnicze Lubin obchodzą jubileusz 55-lecia – to pierwsza i najstarsza kopalnia KGHM, która otworzyła drogę do najwięk... »KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do programu EKO-Zdrowie KGHM zaprasza mieszkań...
Nauka pływania, gimnastyka, zajęcia nordic walking – niemal tysiąc osób już jesienią będzie mogło skorzystać z szerokiej oferty zaję... »Dla kogo renta socjalna Dla kogo renta socjaln...
Na Dolnym Śląsku o miesiąc wypłacanych jest ponad 18 tys. rent. W całym kraju – prawie 300 tys. Od marca 2023 wysokość renty socj... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Górzyn będzie miał nową remizę
Data dodania: 29 maja 2023 — Kategoria: Wiadomości

Górzyn będzie miał nową remizę

Wójt gminy Adrian Wołkowski podpisał umowę na budowę remizy strażackiej w Górzynie. W nowym budynku, który powstanie od podstaw, będzie zaplecze sanitarne, świetlica, garaż na dwa samochody i wiata rekreacyjna.

Nowa inwestycja poprawi komfort pracy ochotnikom z Górzyna. Na jej budowę wykonawca Sebastian Stembalski prowadzący działalność gospodarczą pn. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „AS-BUD” z Chełmka Wołowskiego w gminie Ścinawa, ma 11 miesięcy.

– Wspieramy naszych strażaków, którzy z ogromnym poświęceniem niosą pomoc w sytuacjach zagrożenia – mówi Adrian Wołkowski Wójt Gminy Rudna. – Jednostka OSP w Górzynie jest najsprawniejszą jednostką w gminie. Na ostatnich zawodach strażackich zajęli pierwsze miejsce. – dodaje wójt.

Świadkami podpisania umowy byli strażacy, którzy stawili się przed remizą w umundurowaniu. Marek Wysocki prezes OSP w Górzynie nie krył zadowolenia z inwestycji. – Straż w Górzynie jest od 1946 roku. Od początku byliśmy w tym budynku. W latach 70 dostawiliśmy wieżę – mówi Marek Wysocki. –Bardzo dziękujemy wójtowi za nową remizę – dodaje prezes OSP.

Wójt gminy Adrian Wołkowski po podpisaniu umowy przekazał strażakom kolejną dobrą wiadomość. – We wrześniu złożymy wniosek o promesę na zakup nowego wozu dla strażaków w Górzynie – zapewnił wójt.- Będziemy się starali, aby do druhów trafił średni wóz strażacki.

Symbolicznego rozpoczęcia rozbiórki murów w obecności wójta, strażaków i wykonawcy zadania dokonała sołtys Górzyna Aldona Ślęk. Remiza w Górzynie powstaje dzięki zaangażowaniu wójta i wsparciu radnych, którzy nie żałowali pieniędzy. Nowa remiza to koszt 1,7 mln. zł.

źródło: Gmina Rudna

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24992.html
Ten artykul byl czytany 131 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0