Czwartek, 21 września 2023 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 37

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wszczął alarm bombowy… bo miał w domu zimną wodę Wszczął alarm bombowy&...
Policjanci z Lubina zatrzymali 50-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rz... »Wydobywają miedź już 55 lat – jubileusz najstarszego oddziału KGHM Wydobywają miedź już 5...
Zakłady Górnicze Lubin obchodzą jubileusz 55-lecia – to pierwsza i najstarsza kopalnia KGHM, która otworzyła drogę do najwięk... »KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do programu EKO-Zdrowie KGHM zaprasza mieszkań...
Nauka pływania, gimnastyka, zajęcia nordic walking – niemal tysiąc osób już jesienią będzie mogło skorzystać z szerokiej oferty zaję... »Dla kogo renta socjalna Dla kogo renta socjaln...
Na Dolnym Śląsku o miesiąc wypłacanych jest ponad 18 tys. rent. W całym kraju – prawie 300 tys. Od marca 2023 wysokość renty socj... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Warsztaty dla rodziców pod patronatem KGHM
Data dodania: 29 maja 2023 — Kategoria: Wiadomości

Warsztaty dla rodziców pod patronatem KGHM

Rozpoczyna się kolejna edycja warsztatów dla rodziców - pracowników Grupy Kapitałowej KGHM. Z okazji Dnia Matki inicjujemy prorodzinne działania KGHM i podsumowujemy już zrealizowane projekty dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

Jednodniowe warsztaty mają na celu wzmocnienie kompetencji rodzicielskich oraz służą pogłębianiu relacji rodzic – dziecko. Za nami już 12 edycji szkoleń dla pracowników, w tym dedykowanych specjalnie dla mam („Bliżej siebie, bliżej nastolatka”) oraz ojców („Tato – Odkrywca Talentów).

– Podczas tej edycji warsztatów będzie można porozmawiać ze specjalistami i wymienić się doświadczeniami z innymi rodzicami. Wśród tematów szkoleń znalazły się m.in.: zagadnienia dotyczące rozmów z nastolatkami na trudne tematy czy rady jak reagować na zmienne nastroje dzieci – powiedziała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowa KGHM.

KGHM w ramach swoich działań związanych z CSR realizuje założenia przyjętej w firmie Polityki Praw Człowieka oraz inicjatywy związane z poszerzaniem świadomości na temat ważnych tematów prospołecznych. Ważne miejsce w tych działaniach zajmują projekty prorodzinne.

W miedziowej spółce realizowany jest - wielokrotnie nagradzany - program „CUdowni rodzice”. Z okazji urodzenia dziecka pracownikom przekazywane są gratulacje oraz prezenty dla rodziców i maluchów m.in. ubranka dla maluszków, miedziane zawieszki, misie. Pomysł KGHM jest również realizowany przez samorząd z Głogowa we współpracy ze Spółką.

KGHM był również współorganizatorem warsztatów pn.: „Rzeczywistość osób ze spektrum autyzmu”, które odbyły się w Niepublicznej Szkole Podstawowej Dar Losu w Lubinie. W szkoleniu wzięli udział pracownicy miedziowej spółki - rodzice dzieci ze spektrum autyzmu. Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję „wejść” w świat osób ze spektrum autyzmu. Specjalne okulary VR, nagrania, czy proste testy w wykorzystaniem lusterka przybliżyły trudności, z jakimi na co dzień zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci.

Wśród przykładów projektów dobrych praktyk z KGHM znalazła się także kampania Mie(dź) Rodzinę. Miedziowa spółka wspólnie z samorządami Zagłębia Miedziowego promuje rodzicielstwo zastępcze. W ciągu kilku lat trwania akcji udało się znaleźć nowy dom dla 40 dzieci.

KGHM może się też pochwalić akcjami Wolontariatu Pracowniczego jak „Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem”. Dzięki charytatywnej akcji w 2023 r. udało się zebrać wśród pracowników spółki ponad 143 tys. zł. Tym samym pobity został rekord z poprzednich lat. Pieniądze ze słodkiej zbiórki pomogły w rehabilitacji trojga dzieci pracowników oddziałów KGHM.

Miedziowa spółka jest również patronem realizowanego w miastach Zagłębia Miedziowego Tygodnia Walki z Depresją. Pracownicy KGHM i mieszkańcy regionu mieli okazję skorzystać z bezpłatnych konsultacji, wywiadów i sesji ze specjalistami. Dla chętnych dostępni byli także logopedzi, dietetycy kliniczni czy terapeuci uzależnień.

W tym roku KGHM kontynuuje również działania sportowe na rzecz rodzin Zagłębia Miedziowego. W tegorocznej edycji „Rodzinnych sobót na Sportowo” udział wzięło ponad 800 uczestników. Co miesiąc mieszkańcy regionu mogli aktywnie spędzić czas i spróbować różnych dyscyplin, m.in.: piłki nożnej, sportów walki, siatkówki czy tenisa stołowego.

KGHM bierze również udział w ogólnopolskiej akcji „Dwie godziny dla rodziny”, ale też zachęca samorządy do udziału w edukacyjnych programach profilaktycznych: Archipelag Skarbów, Program Wzmacniania Rodziny, Szkoła Rodziców i Wychowawców. Dla zainteresowanych fundacji czy urzędów istnieje możliwość przekazania bezpłatnych publikacji: Dzieci w wirtualnej sieci, Poradnik rodzinnej aktywności czy też Poradnik dla Seniora.

Prospołeczne inicjatywy KGHM znalazły uznanie m.in. autorów prestiżowego raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który prezentuje aktywność największych polskich firm w zakresie działań prospołecznych. Znalazło się w nim 6. dobrych praktyk realizowanych przez KGHM Polska Miedź S.A.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24994.html
Ten artykul byl czytany 141 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0