Czwartek, 21 września 2023 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 40

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wszczął alarm bombowy… bo miał w domu zimną wodę Wszczął alarm bombowy&...
Policjanci z Lubina zatrzymali 50-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rz... »Wydobywają miedź już 55 lat – jubileusz najstarszego oddziału KGHM Wydobywają miedź już 5...
Zakłady Górnicze Lubin obchodzą jubileusz 55-lecia – to pierwsza i najstarsza kopalnia KGHM, która otworzyła drogę do najwięk... »KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do programu EKO-Zdrowie KGHM zaprasza mieszkań...
Nauka pływania, gimnastyka, zajęcia nordic walking – niemal tysiąc osób już jesienią będzie mogło skorzystać z szerokiej oferty zaję... »Dla kogo renta socjalna Dla kogo renta socjaln...
Na Dolnym Śląsku o miesiąc wypłacanych jest ponad 18 tys. rent. W całym kraju – prawie 300 tys. Od marca 2023 wysokość renty socj... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2-4.09.1995 Obchody 700-lecia Lubina

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą. Osiem osób zatrzymanych. Zabezpieczona broń i narkotyki
Data dodania: 05 czerwca 2023 — Kategoria: Wiadomości

Uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą. Osiem osób zatrzymanych. Zabezpieczona broń i narkotyki

W miniony wtorek, policjanci z Lubina, wspomagani przez funkcjonariuszy z Wrocławia, Opola i Gorzowa Wielkopolskiego, zatrzymali 8 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, trudniącej się rozprowadzaniem narkotyków. W działaniach wzięło udział 138 policjantów. Osiem osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, a część z nich dodatkowo odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Jeden z zatrzymanych odpowie dodatkowo za kierowanie tą grupą. Wobec 7 osób sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubinie zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

30 maja br. policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, wspomagani przez funkcjonariuszy z innych wydziałów lubińskiej komendy oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji we Wrocławiu, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Opolu oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny w Gorzowie Wielkopolskim, udali się pod wytypowane adresy na terenie Lubina, gdzie według ustaleń operacyjnych, miały przebywać osoby należące do zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się handlem narkotykami. Nad ranem policjanci siłowo weszli do lokali zajmowanych przez te osoby.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 7 mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy są mieszkańcami Lubina w wieku pomiędzy 25 a 54 rokiem życia. Z wykorzystaniem policyjnych psów służbowych, miejsca zamieszkania i pomieszczenia gospodarcze użytkowane przez podejrzanych, zostały dokładnie przeszukane. Efektem tych działań było zabezpieczenie m.in. środków odurzających i psychotropowych w postaci marihuany i metamfetaminy, telefonów komórkowych, laptopów, broni i amunicji,  wagi elektronicznej do porcjowania narkotyków, a także gotówki   w polskiej walucie.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Będą odpowiadać  za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na wprowadzaniu do obrotu narkotyków. Wobec 7 osób, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubinie, sąd wydał postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do lat 8, natomiast za kierowanie taką grupą grozi nawet 10 lat odsiadki. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast posiadanie ich w znacznych ilościach zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności natomiast wprowadzanie do obrotu ich w znacznych ilościach, to kara do 12 lat odsiadki.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25016.html
Ten artykul byl czytany 97 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0