Czwartek, 21 września 2023 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 39

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wszczął alarm bombowy… bo miał w domu zimną wodę Wszczął alarm bombowy&...
Policjanci z Lubina zatrzymali 50-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rz... »Wydobywają miedź już 55 lat – jubileusz najstarszego oddziału KGHM Wydobywają miedź już 5...
Zakłady Górnicze Lubin obchodzą jubileusz 55-lecia – to pierwsza i najstarsza kopalnia KGHM, która otworzyła drogę do najwięk... »KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego do programu EKO-Zdrowie KGHM zaprasza mieszkań...
Nauka pływania, gimnastyka, zajęcia nordic walking – niemal tysiąc osób już jesienią będzie mogło skorzystać z szerokiej oferty zaję... »Dla kogo renta socjalna Dla kogo renta socjaln...
Na Dolnym Śląsku o miesiąc wypłacanych jest ponad 18 tys. rent. W całym kraju – prawie 300 tys. Od marca 2023 wysokość renty socj... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Dialog Arena – stadion klubu Zagłębie Lubin. Pojemność stadionu wynosi 16 300 miejsc

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Złoci, srebrni i brązowi stypendyści Miedzianych Rywalizacji KGHM
Data dodania: 07 czerwca 2023 — Kategoria: Wiadomości

Złoci, srebrni i brązowi stypendyści Miedzianych Rywalizacji KGHM

Ogromne sukcesy w krajowych i europejskich zawodach sportowych odnieśli w ostatnich dniach stypendyści programu KGHM „Miedziane Rywalizacje”. W Mistrzostwach Europy triumfowali wioślarze. Utalentowany bilardzista z Lubina, Mieszko Fortuński zdobył z kolei Puchar Europy – Euro Tour w Finlandii.

– Takie informacje cieszą nas najbardziej. W KGHM wiemy jak skutecznie dążyć do celu i wiemy, ile wysiłków potrzeba, by uzyskać jak najlepsze wyniki. Medale naszych stypendystów to potwierdzenie, że program „Miedziane Rywalizacje” jest bardzo potrzebnym wsparciem. Narodowy champion gospodarczy gratuluje i dopinguje sportowców do kolejnych zwycięstw. Już planujemy kolejną edycję i nabór zawodników do programu – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Na zakończonych Mistrzostwach Europy wioślarska czwórka podwójna mężczyzn wywalczyła złoty medal. Był to jedyny medal wśród polskiej reprezentacji. Zwycięzcy to stypendyści programu KGHM Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski oraz Fabian Barański.

Pokaz umiejętności bilardzisty z Lubina, Mieszka Fortuńskiego nie miał sobie równych podczas zawodów w Finlandii. Stypendysta KGHM wyjechał z Pucharem Europy – Euro Tour. Turniej z cyklu Dynamic Billard Euro Tour Men to najbardziej prestiżowe zawody na arenie europejskiej, w którym rywalizuje kilkuset najlepszych zawodników z całego świata.

– Zwycięstwo jest dla mnie bardzo ważne w perspektywie mojej kariery i jej dalszego rozwoju. Pozwoliło mi objąć pozycję lidera w rankingu generalnym Pucharu Europy. Wygrana daje mi ogromną satysfakcje, wiarę i motywację do dalszej pracy. Dziękuję KGHM, miedziana spółka doceniła moje osiągnięcia i uwzględniła mnie w swoim programie stypendialnym. Wsparcie, które otrzymałem pomaga mi w realizacji moich sportowych celów. Jestem za to bardzo wdzięczny – mówi Mieszko Fortuński.

Prawdziwy wysyp złotych i srebrnych medali stypendystów KGHM miał miejsce również na wioślarskich Mistrzostwach Polski Seniorów na Malcie w Poznaniu. 4 złote medale zdobyli Michał Szpakowski (dwa złota oraz brąz), Mateusz Biskup (złoto i srebro) oraz Joanna Dittmann. Srebrne i brązowe medale dołączyli do swoich kolekcji Mirosław Ziętarski, Dominik Czaja oraz Szymon Pośnik.

Program stypendialny KGHM „Miedziane Rywalizacje” trwa od 2019 roku i służy wsparciu utalentowanych polskich sportowców, również z Zagłębia Miedziowego. KGHM prowadzi projekt w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki. W ostatniej edycji w 2022 roku wyróżnionych zostało 27 zawodników, w tym 14 z Dolnego Śląska. Wsparcie przyznawane jest przez KGHM za wybitne osiągnięcia sportowe i pracę nad zdobywaniem coraz lepszych wyników.

Oprócz autorskiego programu stypendialnego KGHM jest aktywnym mecenasem polskiego sportu. Miedziowa spółka obejmuje patronatami ważne wydarzenia dotyczące aktywności fizycznej na poziomie zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Miedziowa Spółka jest głównym sponsorem i zarazem właścicielem klubu piłkarskiego KGHM Zagłębie Lubin. Wspiera finansowo profesjonalne kluby siatkarskie czy koszykarskie, jak i amatorskie drużyny.

Od lat KGHM jest jednym ze sponsorów Biegu Piastów w Jakuszycach. Spółka wspiera wydarzenia biegowe, jak Bieg o Lampkę Górniczą czy Cross Straceńców. Pomaga również lokalnym organizacjom sportowym, których członkami są m.in. pracownicy Grupy Kapitałowej KGHM.

Spółka w Zagłębiu Miedziowym promuje zdrowy tryb życia, wspomaga finansowo szkolenie dzieci i młodzieży, integruje młodych zawodników z różnych części regionu.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25023.html
Ten artykul byl czytany 118 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0