Sobota, 02 grudnia 2023 r.   Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 19

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Lubinianin stracił oszczędności na inwestycji w akcje koncernu paliwowego i gazowego Lubinianin stracił osz...
70-latek chcąc zainwestować pieniądze w akcje koncernu paliwowego i gazowego stracił 130 tysięcy złotych. Reklama szybkiego zysku dostępna była n... »Uroczyste ślubowanie w zimowej aurze. Uroczyste ślubowanie w...
Już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, mieszkańcy Lubania będą świadkami ostatniej w tym roku przysięgi wojskowej żołnierzy 16 Dolnoślą... »Barbórka 2023 w KGHM Barbórka 2023 w KGHM
Akademia wręczania odznaczeń najbardziej zasłużonym pracownikom rozpoczęła tegoroczne obchody Barbórki w KGHM. Podczas centralnej uroczyst... »Obwieszczenia o licytacjach (dolnośląskie) Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 30 listopada 2023   Kategoria: pozostałe ruchomości 1. Garaż metalowy wolnostojący, lokalizacja: PRZE... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Zagłębie Lubin w piłce noznej zdobyło dwa tytuły Mistrza Polski w sezonach 1990/1991 i 2006/2007?

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
„Do….. przysięgi!” Wyjątkowa przysięga dolnośląskich Terytorialsów.
Data dodania: 26 września 2023 — Kategoria: Wiadomości

„Do….. przysięgi!” Wyjątkowa przysięga dolnośląskich Terytorialsów.

W ostatnią niedzielę wrocławski rynek wypełnił się żołnierzami 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na pl. Gołębim została  przeprowadzona uroczysta zbiórka.

24 września 2023 roku, w obecności Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Macieja Klisza, przedstawicieli władz samorządowych, dowódców jednostek wojskowych, komendantów instytucji wojskowych, przedstawicieli służb mundurowych oraz sympatyków 16. DBOT odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Dowódcy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W miejsce płk. Artura Barańskiego wyznaczony na stanowisko został płk Edward Chyła.

Kluczowymi czynnikami mającymi wpływ na skuteczność i efektywność realizowanych przez Brygadę zadań jest współdziałanie, integracja – powiedział płk Edward Chyła, Dowódca 16 DBOT – a także interoperacyjność i kompatybilność z pozostałymi rodzajami sił zbrojnych oraz elementami podsystemu niemilitarnego i administracją samorządową – dodał. 

Ponadto, w trakcie uroczystości 70 nowo wcielonych żołnierzy wypowiedziało słowa roty.

Składając przysięgę na sztandar, zobowiązaliśmy się służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stając się w ten sposób częścią naszych Sił Zbrojnych – powiedziała przedstawicielka najmłodszych Terytorialsów – Droga, która nas zaprowadziła w miejsce, gdzie dziś stoimy, była ciężka a szkolenie, które właśnie kończymy, było nie tylko nauką żołnierskich umiejętności, ale też prawdziwą próbą charakteru – dodała.

W trakcie uroczystości żołnierze zaprezentowali swoje wyposażenie oraz pojazdy używane na co dzień w służbie. Dodatkowo nie zabrakło typowego wojskowego specjału – grochówki.

16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej powstała w 2019 roku i liczy już niespełna 2000 żołnierzy, którzy pełnią służbę w 3 batalionach lekkiej piechoty we Wrocławiu, Głogowie oraz Wałbrzychu. Misją Brygady jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności między innymi poprzez reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

Każdy, kto jest zainteresowany służbą w WOT może skontaktować się z naszym

Rekruterem poprzez stronę internetową rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub udać się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji (dawne WKU).

 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25376.html
Ten artykul byl czytany 97 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0