
Patrol prewencji na jednej z ulic Lubina zainteresował się dość nietypowym widokiem. Mężczyzna jechał na rowerze, a za sobą, na dwukołowej przycz... »

Dobre wiadomości dla seniorów. Dwa przelewy w grudniu dostaną seniorzy, którym ZUS wypłaca emerytury w pierwszym dniu każdego miesi... »

Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »

Licytacje opublikowane dnia: 07 grudnia 2023 Kategoria: inne 1. nieruchomość, lokalizacja: Dłużyna Dolna. cena wywoławcza: 23578... »






Data dodania: 28 września 2023 — Kategoria: Wiadomości

Osoby poszukujące pierwszej pracy często zastanawiają się, jakie kursy warto ukończyć, aby zwiększyć swoje szanse na rynku. Te same pytania trapią pracowników wypalonych zawodowo, szukających nowych możliwości. W obu przypadkach warto zastanowić się nad uzyskaniem uprawnień na operowanie wózkiem widłowym. Taka praca może być bardzo różnorodna, ale też całkiem dobrze płatna – w zależności od pracodawcy i zakresu obowiązków. Sprawdź, co warto wiedzieć.
Jak wygląda praca operatora wózka widłowego?
Podstawowym obowiązkiem operatora wózka widłowego jest oczywiście kierowanie wózkiem. Wyróżnia się kilka typów sprzętu występujących wspólnie pod tą samą nazwą. Istotne jest, aby swoje zadania wykonywać zgodnie z zasadami BHP, ale też efektywnie. Od pracownika wymagana będzie również umiejętność wykonywania przy wózku podstawowych czynności konserwacyjnych – np. tankowanie zbiorników.
Wózek widłowy ma za zadanie przewozić ładunki. Najczęściej będą to palety, które należy np. załadować na ciężarówkę lub umieścić w oznaczonych miejscach na terenie magazynu. Praca operatora wymaga zatem również umiejętności organizacyjnych, pozwalających na bezpieczne i sensowne rozłożenie ładunku.
Najczęściej poszczególne operacje będą wymagały potwierdzenia na piśmie. Uzupełnianie stosownej dokumentacji również należy do obowiązków służbowych operatora wózka widłowego.
Operator wózka widłowego – jakie wymagania trzeba spełnić?
Warto pamiętać, że wózkiem widłowym nie może kierować ktokolwiek. Podstawą jest zatem ukończenie kursu, zdanie egzaminu i zdobycie zaświadczenia. Podobnie jak w przypadku prawa jazdy, testy składają się z części teoretycznej i praktycznej. Wysoka zdawalność świadczy o tym, że nie należą one do szczególnie trudnych.
Kolejnym krokiem jest zdobycie zaświadczenia lekarskiego. Jeśli ubiegasz się o pracę w firmie, to do obowiązków pracodawcy należy wysłanie cię na badania do lekarza medycyny pracy, który określi twoją zdolność do wykonywania poszczególnych czynności, z uwzględnieniem czynników ryzyka dla stanowiska.
Dla sporej części pracowników obsługa wózka widłowego jest satysfakcjonującym i ciekawym zajęciem. Inni będą chcieli się rozwijać. Zwłaszcza w większych firmach najczęściej istnieje możliwość awansu – np. na kierownika magazynu czy zmiany, a także na stanowisko związane z logistyką. Wszystko zależy od konkretnego przedsiębiorstwa i branży, w jakiej ono działa.
Gdzie szukać pracy w charakterze operatora wózka widłowego?
W XXI w. nie ma już mowy o chodzeniu po firmach z wydrukowanym CV – przynajmniej pierwszy etap rekrutacji odbywa się online. Należy jednak zwrócić uwagę na strony, z których korzystamy.
Pracy warto szukać w wyspecjalizowanych serwisach (np. tutaj: https://www.gowork.pl/praca/boleslawiec;l). Daje nam to pewność, że wystawiające ogłoszenie przedsiębiorstwo naprawdę istnieje, jak również umożliwia zapoznanie się z opiniami na jego temat. Poszukiwania pracy za pośrednictwem platformy są również wygodne – wszystkie ogłoszenia znajdują się w jednym miejscu i ich przeglądanie nie zajmuje wiele czasu.
Czy operator wózka widłowego to opłacalna praca?
Jeśli twoje obowiązki służbowe będą dotyczyły wyłącznie jazdy wózkiem widłowym, możesz liczyć na wynagrodzenie w przedziale od 4.000 zł do 5.500 zł brutto. Więcej zarobisz wówczas, gdy oprócz obsługi widłaka, wykonujesz również inne zadania.
Uprawnienia do obsługi magazynu wysokiego składu mogą podnieść pensję o kilkaset złotych. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku osób posiadających uprawnienia do pracy na wysokości czy łączących obowiązki magazyniera z logistyką, warto więc stale podnosić swoje kwalifikacje.
Wszystkie komentarze umieszczane przez uŃytkownikŃw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzajÂących.


