Piątek, 01 marca 2024 r.   Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Handlarze podróbkami na celowniku „pegowców” z Lubina Handlarze podróbkami n...
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Lubina ustalili, że w trzech punktach na terenie powiatu, oferowane są do sprzedaży ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (01.03.2024 – 07.03.2024) Repertuar Kina Muza w ...
KINO MUZA: 1-7.03.2024   1.03 Piątek 15:30 > Zagadka Klary Muu > Norw / ms 16:00 > Diuna: Część druga (dubbing) > USA / ds ... »KGHM sfinalizował swój debiut transakcyjny na rynku Odnawialnych Źródeł Energii KGHM sfinalizował swój...
KGHM dokonał przejęcia 7 kolejnych instalacji fotowoltaicznych finalizując swój debiut transakcyjny na rynku Odnawialnych Źródeł En... »Na koncert Zespołu BAJM obowiązują darmowe wejściówki Na koncert Zespołu BAJ...
Już 7 marca 2024 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji Dnia K... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18-21 10.2001r. W Centrum Kultury "MUZA" odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Uczymy się ratować życie – społeczny program dla młodzieży w Lubinie
Data dodania: 23 listopada 2023 — Kategoria: Wiadomości

Uczymy się ratować życie – społeczny program dla młodzieży w Lubinie

Czy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Lubińskiego są przygotowani do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej? W obliczu różnorodnych sytuacji, takich jak zdarzenia w autobusie, na wycieczce czy podczas imprez, zdolność do niesienia pomocy może okazać się niezbędna.

Kto jest gotowy na udzielenie pierwszej pomocy?

Powiat lubiński kontynuuje więc swoją misję edukacyjną w tym obszarze. W życiu wielu z nas przydarzyła się sytuacja, kiedy świadkowie wypadku czy nagłego zachorowania potrzebowali naszego wsparcia. Nie każdy ma jednak pewność, jak zachować się w takim momencie, obawiając się błędów lub ryzyka dla siebie.

Seriale medyczne w telewizji, gdzie lekarze walczą o życie pacjentów, cieszą się dużą popularnością. Niestety w prawdziwym życiu ratowanie drugiego człowieka nie wygląda już tak jak na filmie. Liczy się czas, opanowanie i podstawowa wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy.

Choć medialne obrazy heroicznych działań medycznych są inspirujące, rzeczywistość wymaga przede wszystkim szybkiego reagowania i podstawowej znajomości zasad pierwszej pomocy.

Projekt edukacyjny „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna”, wspierany przez Powiat Lubiński, to szansa dla uczniów pierwszych klas szkół średnich, aby nauczyć się prawidłowych postępowań w kryzysowych momentach.

Społeczna rola edukacji w Lubinie i uświadamianie czym jest pierwsza pomoc

Cykl szkoleń przewidziany w ramach programu ma na celu wyposażyć młodzież w teoretyczne i praktyczne umiejętności związane z pierwszą pomocą. Działanie to, finansowane przez Starostwo Powiatowe w Lubinie, spełnia istotną funkcję społeczną.

Inicjatywa ta ma zwiększyć świadomość młodych ludzi w temacie pierwszej pomocy, co może być nieocenioną wiedzą w codziennym życiu, a także pozwoli na przekazywanie aktualnych standardów postępowania ich rodzinom.

Pamiętamy, jak ważna jest umiejętność wykonania sztucznego oddychania, ale kluczowe jest również wiedzieć, jak i w jakim rytmie należy prowadzić resuscytację. Programy takie podnoszą poziom ogólnej wiedzy w tej dziedzinie.

Profesjonalne kursy dla młodzieży w Lubinie

Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr, które na co dzień organizuje szkolenia BHP i z pierwszej pomocy, z entuzjazmem angażuje się w projekt finansowany przez Powiat Lubiński. Takie szkolenia to dla nas codzienna praca. Szczegółowe informacje o kursach BHP znajdują się na stronie https://www.mckk.pl/szkolenia-i-kursy/szkolenia-bhp/

Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować pracę nad tym programem i dzielić się cennymi informacjami z zakresu pierwszej pomocy. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę trenerów i ratowników medycznych, którzy prowadzą również szkolenia dla przedsiębiorstw.

Zdajemy sobie sprawę, że kwestie ludzkiego życia i bezpieczeństwa są niezwykle ważne i powinny być podkreślane nie tylko w kontekście szkoleń firmowych, ale i edukacji szkolnej. Wierzymy, że takie działania przyczynią się do zwiększenia gotowości społeczeństwa do udzielania pomocy w nagłych wypadkach.

Materiał zewnętrzny

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25555.html
Ten artykul byl czytany 165 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0