Czwartek, 23 maja 2024 r.   Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 37

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Zmiany budżetowe i nowe nazwy ulic Zmiany budżetowe i now...
Na ostatniej sesji radni gminy Lubin przegłosowali sześć uchwał. Trzy dotyczyły kwestii finansowych, kolejne trzy związane były z nazewnictwem ko... »Helios prezentuje porywające hity! Helios prezentuje pory...
Kinowy repertuar w nadchodzącym tygodniu okaże się wyjątkowo bogaty w nowości. Na wielkich ekranach sieci kin Helios zagoszczą aż dwie gorące pre... »Helios prezentuje porywające hity! Helios prezentuje pory...
Kinowy repertuar w nadchodzącym tygodniu okaże się wyjątkowo bogaty w nowości. Na wielkich ekranach sieci kin Helios zagoszczą aż dwie gorące pre... »Rodzinna podróż z dreszczykiem Rodzinna podróż z dres...
Kiedy policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli busa jadącego przez Lubin od razu wiedzieli, że nie powinien w takim stanie znaleźć się na drodze... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02.06.2000 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Roman Sadowski a wiceprezydentami: Zofia Heksel, Daniel Cyganowski i Wojciech Trzeciak.

Magazyn elubin.pl

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Spotkanie z laureatami konkursu na „Maskotkę gminy Lubin”
Data dodania: 08 kwietnia 2024 — Kategoria: Wiadomości

Spotkanie z laureatami konkursu na „Maskotkę gminy Lubin”

Wójt Tadeusz Kielan zaprosił do siedziby Ośrodka Kultury Gminy Lubin  22 uczestników konkursu, który  wyłonił symboliczną maskotkę, kojarzącą się z gminą Lubin. To autorzy prac, którzy zostali  w specjalny sposób wyróżnieni. Z ich projektów stworzono unikatowa kolorowankę, którą przekazano już do wszystkich oddziałów i punktów przedszkolnych w gminie Lubin.

Przypomnijmy, że celem ogłoszonego konkursu było wyłonienie projektu maskotki wraz z jej nazwą. Maskotka miała nawiązywać do walorów naszej gminy, promować ją oraz kształtować jej pozytywny i przyjazny wizerunek.

– Na konkurs otrzymaliśmy blisko 90 unikatowych prac artystycznych, które przedstawiały różne ciekawe i wesołe postacie, komisja konkursowa miała więc bardzo trudny orzech do zgryzienia. Pomimo, że konkurs przewidywał tylko jedną nagrodę główną, chcąc podziękować zaangażowanym uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli w nim udział zdecydowano o specjalnym wyróżnieniu 22 osób – wyjaśnia Joanna Hofman z referatu oświaty i kultury Urzędu Gminy Lubin. –  Podziękowaniem za włożony trud, jest utworzona z wyróżnionych prac artystycznych piękna kolorowanka.

Wójt wręczał kolorowankę wyróżnionym dzieciom. Kolorowanki i kredki trafiły już do oddziałów przedszkolnych i są przekazywane maluchom z gminy Lubin.

– Dziękuję uczestnikom konkursu za kreatywność, zaangażowanie. Tak jak wy i wasi rodzice jestem wdzięczny, że udało nam się wspólnie wydać tak uroczą publikację, która już jest wyjątkowa i nie do zdobycia, bowiem cały nakład 500 sztuk przekazano przedszkolakom – mówił wójt Tadeusz Kielan. – Maskotki są bardzo często znakiem rozpoznawczym drużyn czy imprez sportowych i mają przynosić im szczęście. Już niedługo naszym znakiem rozpoznawczym będzie jeżyk. Jak słyszeliśmy w zwycięskim wierszyku-  jeżyk jest przyjazny, kreatywny, dobry, czuły, pozytywny. Czyli taki jak mieszkańcy gminy Lubin

O wynikach konkursu pisaliśmy 7 lutego w aktualnościach. W ostatnich tygodniach trwało przygotowanie kolorowanki.

Warto jednak przypomnieć, że komisja konkursowa zdecydowała o nagrodzeniu Klaudii Jędrak, mieszkanki Pieszkowa, która zaproponowała na maskotę jeżyka i nazwała go Gminek Lubinek. Przedstawiła ją zabawnym wierszykiem:

Proszę Państwa oto jeż. Jeż to bardzo piękny zwierz. Jest przyjazny, kreatywny, dobry, czuły, pozytywny. Mając te rzeczy na względzie, Możesz jeża zabrać wszędzie. Do podusi, na wakacje, może wspierać różne akcje, Może stać na biurku, półce, możesz wysłać przyjaciółce – i cóż więcej do dodania taki jeżyk do kochania!

Praca Klaudii dała pomysł i oprawę maskotki. Na jej bazie  zostanie wypracowana ostateczna wersja maskotki gminy Lubin, która  wkrótce stanie się również przyjaznym symbolem naszej gminy. Chcemy, aby była obecna podczas różnego typu wydarzeń w szczególności sportowych, kulturalnych i edukacyjnych. Jej postać może pojawić się w formie gadżetu reklamowego lub innego elementu promocji.

Więcej zdjęć  ze spotkania można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,25919.html
Ten artykul byl czytany 123 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0