Niedziela, 03 grudnia 2023 r.   Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 84

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Lubinianin stracił oszczędności na inwestycji w akcje koncernu paliwowego i gazowego Lubinianin stracił osz...
70-latek chcąc zainwestować pieniądze w akcje koncernu paliwowego i gazowego stracił 130 tysięcy złotych. Reklama szybkiego zysku dostępna była n... »Uroczyste ślubowanie w zimowej aurze. Uroczyste ślubowanie w...
Już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, mieszkańcy Lubania będą świadkami ostatniej w tym roku przysięgi wojskowej żołnierzy 16 Dolnoślą... »Barbórka 2023 w KGHM Barbórka 2023 w KGHM
Akademia wręczania odznaczeń najbardziej zasłużonym pracownikom rozpoczęła tegoroczne obchody Barbórki w KGHM. Podczas centralnej uroczyst... »Obwieszczenia o licytacjach (dolnośląskie) Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 30 listopada 2023   Kategoria: pozostałe ruchomości 1. Garaż metalowy wolnostojący, lokalizacja: PRZE... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...04.1997 uruchomiono oficjalny serwis WWW miasta Lubina (ok. 200 stron w trzech językach)

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Zamrożenie płac w KGHM
Data dodania: 11 marca 2009 — Kategoria: Wiadomości

Zamrożenie płac w KGHM

Zarząd KGHM Polska Miedź SA zdecydował o zamrożeniu w tym roku płac w spółce. Swoją decyzję tłumaczy załamaniem cen miedzi i ochroną miejsc pracy, które w przypadku wzrostu kosztów w firmie mogłyby być zagrożone.

Pomimo kryzysu na rynku miedzi, zarząd zdecydował się utrzymać poziom płacy podstawowej (bez dodatkowej nagrody rocznej) na niezmienionym poziomie w stosunku do 2008 roku (6606 zł). W tym roku niższa będzie tylko wypłata dodatkowej nagrody rocznej. Wynika to z zapisów układu zbiorowego, który jej wysokość uzależnia od osiągniętego przez KGHM zysku. Według założeń budżetu będzie on dużo niższy niż przed rokiem (zaledwie 488 mln złotych w stosunku do 2,9 mld zł zakładanych w roku 2008).

Co prawda średnia płaca podstawowa w KGHM nie zmieni się w stosunku do roku 2008, jednak pracownicy spółki odczują pewne zmiany. To wynik obniżenie podatku dochodowego z 40 do 32 proc. w 2009 roku. Zmiana ta dotyczyć będzie niemal połowy pracowników Polskiej Miedzi. Dochód podlegający opodatkowaniu według najwyższej stawki w 2008 roku uzyskało 45 procent pracowników KGHM.

Według planów zarządu w tym roku spadnie zatrudnienie o 334 osoby. Zmniejszy się ono głównie na stanowiskach nierobotniczych, w administracji, i zrealizowane zostanie poprzez naturalne odejścia pracowników na emerytury.

nettg

Slowa kluczowe: place kghm zarzad
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3241.html
Ten artykul byl czytany 762 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.018 sek.Lubin 1.0