Sobota, 26 listopada 2022 r.   Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 50

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Firmy z regionu z dofinansowaniem z ZUS Firmy z regionu z dofi...
Znamy już nazwy firm, które dostaną pieniądze z ZUS na dofinansowanie  projektów dotyczących poprawy bezpieczeństwa i warunk&o... »Potrzebujesz laptopa? Kupuj na raty Potrzebujesz laptopa? ...
Dobry laptop z mocnym procesorem, pojemnym i szybkim dyskiem, wydajną kartą graficzną i wysokiej jakości obrazem, przygotowany do codziennej prac... »KAS wykryła oszustwo podatkowe na ponad 2 mln zł KAS wykryła oszustwo p...
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła, że spółka błędnie zastosowała zwolnienie z opodatkowania wypłaconych dywidend ... »Śruby dwustronne - do czego jest stosować ? Śruby dwustronne - do ...
Śruby wykorzystywane są praktycznie we wszystkich branżach przemysłowych i nie tylko. Okazuje się, że przy ich pomocy można wykonać trwałe i s... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.12.1969 Otwarcie Młodzieżowego Domu Kultury

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
Zarząd województwa ratuje bezrobotnych
Data dodania: 21 marca 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

Zarząd województwa ratuje bezrobotnych

Pół tysiąca ludzi chce zatrudnić marszałek w 2009. Będą kosić trawę i usuwać muł z dna rzek.

Zatrudnienie ponad 500 bezrobotnych, którzy przez pół roku mają dbać o trawę na wałach przeciwpowodziowych nad Odrą, ścinać krzewy czy też usuwać muł z dna rzek, to kolejny pomysł zarządu województwa na walkę z kryzysem na Dolnym Śląsku.

Marszałek na ten cel wyda pieniądze ze specjalnego funduszu, a bezrobotnych do tych robót będą kierować powiatowe urzędy pracy. Pomysł jednak jeszcze jest w proszku, bo sami urzędnicy nie mają pojęcia, jak to będzie wyglądało.
- Nie wiem jeszcze, na jakich to będzie zasadach - przyznaje Maria Kunicka, dyrektor PUP we Wrocławiu.

Od początku stycznia do końca lutego w urzędzie pracy zarejestrowało się ponad 1500 osób. Ale w samym powiecie wrocławskim robotę przy odmulaniu znajdą jedynie 54 osoby, które zarobią około tysiąca złotych na rękę miesięcznie. Takie miejsca pracy zostaną stworzone także w 15 powiatach, m.in. oławskim, oleśnickim, górowskim, wołowskim, złotoryjskim i polkowickim.

Zarząd województwa nie wyklucza, że w 2010 r. przy robotach publicznych zatrudni kolejny tysiąc bezrobotnych.
- To świetny pomysł - Paweł Wróblewski, opozycyjny radny sejmiku, chwali marszałka Marka Łapińskiego.

Paweł Hreniak, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, też chwali, ale wskazuje, że zarząd powinien skupić się na działaniach długofalowych, które dałyby ludziom gwarancję zatrudnienia na lata.

- Ściąganiem inwestorów i tworzeniem nowych miejsc pracy miała zająć się Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej. Przez rok swojej działalności nie utworzyła ani jednego - wskazuje Hreniak, dodając, że sezonowymi robotami marszałek chce uspokoić swoje sumienie.

Okazuje się jednak, że taki program nie jest wcale niczym nowym. Bezrobotnym prace na wałach przeciwpowodziowych będzie zlecać Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu. Program pilotażowy przeprowadzono w Legnicy.

Już w 2007 r. Joanna Gustowska, dyrektor DZMiU, tłumaczyła radnym sejmiku na spotkaniu komisji rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, jak wspiera bezrobotnych.

- Podpisujemy porozumienia z gminami, które są zainteresowane zatrudnieniem bezrobotnych - wyjaśnia dyrektor, dodając, że pensję płaci im samorząd. Teraz chce w ten program wejść marszałek województwa.

- Roboty publiczne w powiatowych urzędach pracy kulały - mówi Łapiński, który nie wyklucza, że w przyszłości będzie je koordynował Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Może on na przykład zatrudniać bezrobotnych przy remontach dróg czy łataniu chodników na Dolnym Śląsku.

Magdalena Kozioł, fot. dolnyslask.org

Słowa kluczowe: dolnyslask bezrobotni praca
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3284.html
Ten artykuł był czytany 818 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0