Wtorek, 03 pazdziernika 2023 r.   Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 18

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
KGHM Cyber Challenge 2023 – miedziowa spółka organizatorem cyberpoligonu dla spółek skarbu państwa KGHM Cyber Challenge 2...
Wirtualne warsztaty dotyczące zagrożeń w sieci, wymiana doświadczeń oraz budowanie komunikacji w zespołach – za nami kolejna edycja zorgani... »KGHM zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia gimnastyki rekreacyjnej KGHM zaprasza seniorów...
KGHM zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia gimnastyki rekreacyjnej z użyciem specjalistycznych hamaków oraz innych rekwizytó... »KGHM – Oferty pracy – Rekrutacja KGHM – Oferty pr...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »Złap Jesienną Aurę w Butelce: 4 najpiękniejszych perfum na jesień Złap Jesienną Aurę w B...
Jesień to pora roku, która kojarzy się z wieloma zapachami: od wilgotnej ziemi po świeże jabłka i korzenne przyprawy. Dlatego właśnie jesi... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 Demonstracja w drugą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych między Solidarnością a rządem PRL która przeradza się w trzydniowe starcia. W trakcie jej pacyfikacji oddziały ZOMO użyły broni palnej wskutek czego zginęli : Andrzej Trajkowski, Michał Adamowicz i Mieczysław Późniak.

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Zarząd województwa ratuje bezrobotnych
Data dodania: 21 marca 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

Zarząd województwa ratuje bezrobotnych

Pół tysiąca ludzi chce zatrudnić marszałek w 2009. Będą kosić trawę i usuwać muł z dna rzek.

Zatrudnienie ponad 500 bezrobotnych, którzy przez pół roku mają dbać o trawę na wałach przeciwpowodziowych nad Odrą, ścinać krzewy czy też usuwać muł z dna rzek, to kolejny pomysł zarządu województwa na walkę z kryzysem na Dolnym Śląsku.

Marszałek na ten cel wyda pieniądze ze specjalnego funduszu, a bezrobotnych do tych robót będą kierować powiatowe urzędy pracy. Pomysł jednak jeszcze jest w proszku, bo sami urzędnicy nie mają pojęcia, jak to będzie wyglądało.
- Nie wiem jeszcze, na jakich to będzie zasadach - przyznaje Maria Kunicka, dyrektor PUP we Wrocławiu.

Od początku stycznia do końca lutego w urzędzie pracy zarejestrowało się ponad 1500 osób. Ale w samym powiecie wrocławskim robotę przy odmulaniu znajdą jedynie 54 osoby, które zarobią około tysiąca złotych na rękę miesięcznie. Takie miejsca pracy zostaną stworzone także w 15 powiatach, m.in. oławskim, oleśnickim, górowskim, wołowskim, złotoryjskim i polkowickim.

Zarząd województwa nie wyklucza, że w 2010 r. przy robotach publicznych zatrudni kolejny tysiąc bezrobotnych.
- To świetny pomysł - Paweł Wróblewski, opozycyjny radny sejmiku, chwali marszałka Marka Łapińskiego.

Paweł Hreniak, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, też chwali, ale wskazuje, że zarząd powinien skupić się na działaniach długofalowych, które dałyby ludziom gwarancję zatrudnienia na lata.

- Ściąganiem inwestorów i tworzeniem nowych miejsc pracy miała zająć się Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej. Przez rok swojej działalności nie utworzyła ani jednego - wskazuje Hreniak, dodając, że sezonowymi robotami marszałek chce uspokoić swoje sumienie.

Okazuje się jednak, że taki program nie jest wcale niczym nowym. Bezrobotnym prace na wałach przeciwpowodziowych będzie zlecać Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu. Program pilotażowy przeprowadzono w Legnicy.

Już w 2007 r. Joanna Gustowska, dyrektor DZMiU, tłumaczyła radnym sejmiku na spotkaniu komisji rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, jak wspiera bezrobotnych.

- Podpisujemy porozumienia z gminami, które są zainteresowane zatrudnieniem bezrobotnych - wyjaśnia dyrektor, dodając, że pensję płaci im samorząd. Teraz chce w ten program wejść marszałek województwa.

- Roboty publiczne w powiatowych urzędach pracy kulały - mówi Łapiński, który nie wyklucza, że w przyszłości będzie je koordynował Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Może on na przykład zatrudniać bezrobotnych przy remontach dróg czy łataniu chodników na Dolnym Śląsku.

Magdalena Kozioł, fot. dolnyslask.org

Slowa kluczowe: dolnyslask bezrobotni praca
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3284.html
Ten artykul byl czytany 825 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0