Sobota, 26 listopada 2022 r.   Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 51

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Firmy z regionu z dofinansowaniem z ZUS Firmy z regionu z dofi...
Znamy już nazwy firm, które dostaną pieniądze z ZUS na dofinansowanie  projektów dotyczących poprawy bezpieczeństwa i warunk&o... »Potrzebujesz laptopa? Kupuj na raty Potrzebujesz laptopa? ...
Dobry laptop z mocnym procesorem, pojemnym i szybkim dyskiem, wydajną kartą graficzną i wysokiej jakości obrazem, przygotowany do codziennej prac... »KAS wykryła oszustwo podatkowe na ponad 2 mln zł KAS wykryła oszustwo p...
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła, że spółka błędnie zastosowała zwolnienie z opodatkowania wypłaconych dywidend ... »Śruby dwustronne - do czego jest stosować ? Śruby dwustronne - do ...
Śruby wykorzystywane są praktycznie we wszystkich branżach przemysłowych i nie tylko. Okazuje się, że przy ich pomocy można wykonać trwałe i s... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Dialog Arena – stadion klubu Zagłębie Lubin. Pojemność stadionu wynosi 16 300 miejsc

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
KGHM: ultimatum od Solidarności ws. podwyżek
Data dodania: 21 marca 2009 — Kategoria: Wiadomości

KGHM: ultimatum od Solidarności ws. podwyżek

Największy związek zawodowy Polskiej Miedzi dał zarządowi dwa tygodnie na podniesienie płac w tym roku. W innym razie nie wyklucza nawet strajku.

Solidarność, największy związek zawodowy Polskiej Miedzi, wystosował do zarządu pismo, w którym stwierdził, że decyzja zarządu o zamrożeniu tegorocznych płac oraz przyjęcie strategii na lata 2009-2018 (przy sprzeciwie członków rady nadzorczej reprezentujących załogę) spowodowały złamanie porozumienia, zawartego przez zarząd i związki jesienią - informuje "Parkiet".

Związek dał zarządowi dwa tygodnie na wprowadzenie podwyżek (podczas negocjacji płacowych walczyli o 8 proc.) oraz powstrzymanie się od realizowania punktów strategii, wymagających zaciągania dużych kredytów przez KGHM, przeciwnym przypadku podejmie działania zgodne z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, ze strajkiem włącznie.
- Według wstępnej oceny naszych prawników, będziemy mogli odwiesić spór zbiorowy z jesieni - mówi w "Parkiecie" Józef Czyczerski, przewodniczący Solidarności w KGHM i członek rady nadzorczej z ramienia załogi. Wówczas spór był już na ostatnim etapie (rozmowy bezpośrednie z zarządem i za pośrednictwem mediatora niczego nie dały, przeprowadzono referendum strajkowe).

Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego, który na początku tygodnia alarmował, że płace realne spadną w KGHM o kilkanaście procent, też nie wyklucza protestu i wstrzymania prac w kopalniach. - Planujemy odwiesić spór zbiorowy i nie wykluczamy zaostrzenia naszych działań, włączając akcję strajkową - mówi Ryszard Kurek, wiceszef ZZPPM i członek rady nadzorczej Polskiej Miedzi.

Zarząd KGHM planuje spotkać się z liderami organizacji. - Prezesi muszą przeanalizować związkowe postulaty. Liczymy na dialog z załogą. Będziemy przekonywać, że w czasie kryzysu liczy się każda wydobyta tona rudy i strajk będzie wielką szkodą dla spółki - mówi w dzienniku Przemysław Ziółek z biura prasowego KGHM. Jak szacuje firma, każdy dzień strajku oznaczałby 20 mln zł strat.

Parkiet

Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3288.html
Ten artykuł był czytany 1112 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0