Sobota, 26 listopada 2022 r.   Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 52

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Firmy z regionu z dofinansowaniem z ZUS Firmy z regionu z dofi...
Znamy już nazwy firm, które dostaną pieniądze z ZUS na dofinansowanie  projektów dotyczących poprawy bezpieczeństwa i warunk&o... »Potrzebujesz laptopa? Kupuj na raty Potrzebujesz laptopa? ...
Dobry laptop z mocnym procesorem, pojemnym i szybkim dyskiem, wydajną kartą graficzną i wysokiej jakości obrazem, przygotowany do codziennej prac... »KAS wykryła oszustwo podatkowe na ponad 2 mln zł KAS wykryła oszustwo p...
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła, że spółka błędnie zastosowała zwolnienie z opodatkowania wypłaconych dywidend ... »Śruby dwustronne - do czego jest stosować ? Śruby dwustronne - do ...
Śruby wykorzystywane są praktycznie we wszystkich branżach przemysłowych i nie tylko. Okazuje się, że przy ich pomocy można wykonać trwałe i s... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1980 W kaplicy zamkowej powstaje "Galeria Zamkowa"

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
KGHM: Zarząd Krutina liczy na drugą szansę
Data dodania: 16 kwietnia 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

KGHM: Zarząd Krutina liczy na drugą szansę

W KGHM dobiega końca kadencja prezesa Mirosława Krutina i jego zarządu. Za półtora miesiąca walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecyduje, czy ją przedłużyć.

Monika Kowalska, rzeczniczka prasowa spółki, przekonuje, że to formalność, a ze strony resortu skarbu nie płyną żadne sygnały o zmianach.

Krutin ma po swojej stronie ministra Aleksandra Grada i dobrą opinię u giełdowych analityków, którzy z nadzieją przyjęli przedstawioną niedawno przez zarząd strategię lubińskiej spółki na lata 2009-2018. Na niekorzyść prezesa przemawiają nie najlepsze stosunki z radą nadzorczą, niechęć ze strony związków zawodowych oraz brak konsekwencji w działaniu (czego symbolem było wycofanie się jesienią z planów łączenia kopalń).

- Trzeba mu dać szansę - uważa wrocławianin Jan Akielaszek, reprezentujący drobnych akcjonariuszy Polskiej Miedzi. - Wydaje mi się, że jak na jeden rok ten zarząd zrobił wiele dobrego. Liczy koszty, wprowadza centralne zamówienia. Poprawił też atmosferę wokół KGHM, zrywając z partyjniactwem.

U związkowców prezes ma zdecydowanie gorszą opinię.
- Pan Krutin zatracił zdolność zarządzania tą firmą kilka miesięcy temu, gdy forsując plany łączenia kopalń wygenerował totalny konflikt. Dziś KGHM dryfuje jak statek bez sternika - twierdzi Ryszard Zbrzyzny, szef Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego.
Los zarządu jest dla związkowców mniej ważny od dywidendy za ubiegły rok.
Po czerwcowym walnym spodziewa się personalnych zmian we władzach Polskiej Miedzi. Od tego uzależnia dalsze działania związku przeciwko strategii KGHM, która - jego zdaniem - doprowadzi do wyniszczenia Polskiej Miedzi.
- Na razie czekamy. Chcemy zobaczyć, jak będzie wyglądało nowe otwarcie - mówi Ryszard Zbrzyzny.

Podczas ubiegłorocznego konkursu na prezesa KGHM Józef Czyczerski, szef Solidarności, jako jedyny w radzie nadzorczej nie dał się uwieść Krutinowi. I do dziś nie zmienił zdania.
- Żeby zarządzać tą spółką, trzeba ją znać - konsekwentnie powtarza Czyczerski.
- Zdolny menedżer musi się jej uczyć dwa lub trzy lata. W przypadku Mirosława Krutina ten okres jeszcze nie minął.

Przedłużenie kadencji obecnego zarządu KGHM wcale nie jest, jego zdaniem, pewne.
- W Platformie Obywatelskiej istnieją co najmniej dwie grupy, które prowadzą walkę o łupy - mówi Józef Czyczerski. - Było to widać także podczas posiedzeń rady nadzorczej oraz poprzez ukrócone nagle wpływy senatora Tomasza Misiaka w KGHM.

Dla związkowców ważniejsza od personaliów jest wysokość tegorocznej dywidendy. W tej sprawie wszystkie centrale są zgodne: cały zysk powinien pozostać w spółce, bo pieniądze są potrzebne na inwestycje. Tym bardziej, że w latach 2006-2008, na życzenie kolejnych ministrów, pobrano z Polskiej Miedzi na dywidendę aż 7,2 mld zł.

Piotr Kanikowski

Słowa kluczowe: kghm krutin prezes zarzad
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3390.html
Ten artykuł był czytany 1037 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.015 sek.Lubin 1.0