Środa, 04 pazdziernika 2023 r.   Imieniny: Rozalii, Franciszka, Edwina
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Kopał i skakał po samochodach. Został zatrzymany przez policjantów Kopał i skakał po samo...
Kilka tysięcy strat spowodował pijany 19-latek, którego zatrzymali lubińscy policjanci. Mężczyzna kopał i skakał po samochodach. Efektem b... »Październikowe premiery w kinach Helios Październikowe premier...
Nowy miesiąc oznacza kolejną dawkę nowości na ekranach kin! W najbliższym tygodniu widzowie będą mogli zobaczyć premierowe seanse filmów &... »KAS wykryła 1 tonę nielegalnego tytoniu KAS wykryła 1 tonę nie...
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 1000 kg suszu tytoniowego do paleni... »Pod osłoną nocy włamał się do altany. Został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku Pod osłoną nocy włamał...
Policjanci wydziału prewencji i kryminalnego lubińskiej komendy, pełniąc służbę nocną, zatrzymali na gorącym uczynku włamania 39-letniego mężczyz... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1949 Powstanie parafii prawosławnej

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KGHM: Zarząd Krutina liczy na drugą szansę
Data dodania: 16 kwietnia 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

KGHM: Zarząd Krutina liczy na drugą szansę

W KGHM dobiega końca kadencja prezesa Mirosława Krutina i jego zarządu. Za półtora miesiąca walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecyduje, czy ją przedłużyć.

Monika Kowalska, rzeczniczka prasowa spółki, przekonuje, że to formalność, a ze strony resortu skarbu nie płyną żadne sygnały o zmianach.

Krutin ma po swojej stronie ministra Aleksandra Grada i dobrą opinię u giełdowych analityków, którzy z nadzieją przyjęli przedstawioną niedawno przez zarząd strategię lubińskiej spółki na lata 2009-2018. Na niekorzyść prezesa przemawiają nie najlepsze stosunki z radą nadzorczą, niechęć ze strony związków zawodowych oraz brak konsekwencji w działaniu (czego symbolem było wycofanie się jesienią z planów łączenia kopalń).

- Trzeba mu dać szansę - uważa wrocławianin Jan Akielaszek, reprezentujący drobnych akcjonariuszy Polskiej Miedzi. - Wydaje mi się, że jak na jeden rok ten zarząd zrobił wiele dobrego. Liczy koszty, wprowadza centralne zamówienia. Poprawił też atmosferę wokół KGHM, zrywając z partyjniactwem.

U związkowców prezes ma zdecydowanie gorszą opinię.
- Pan Krutin zatracił zdolność zarządzania tą firmą kilka miesięcy temu, gdy forsując plany łączenia kopalń wygenerował totalny konflikt. Dziś KGHM dryfuje jak statek bez sternika - twierdzi Ryszard Zbrzyzny, szef Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego.
Los zarządu jest dla związkowców mniej ważny od dywidendy za ubiegły rok.
Po czerwcowym walnym spodziewa się personalnych zmian we władzach Polskiej Miedzi. Od tego uzależnia dalsze działania związku przeciwko strategii KGHM, która - jego zdaniem - doprowadzi do wyniszczenia Polskiej Miedzi.
- Na razie czekamy. Chcemy zobaczyć, jak będzie wyglądało nowe otwarcie - mówi Ryszard Zbrzyzny.

Podczas ubiegłorocznego konkursu na prezesa KGHM Józef Czyczerski, szef Solidarności, jako jedyny w radzie nadzorczej nie dał się uwieść Krutinowi. I do dziś nie zmienił zdania.
- Żeby zarządzać tą spółką, trzeba ją znać - konsekwentnie powtarza Czyczerski.
- Zdolny menedżer musi się jej uczyć dwa lub trzy lata. W przypadku Mirosława Krutina ten okres jeszcze nie minął.

Przedłużenie kadencji obecnego zarządu KGHM wcale nie jest, jego zdaniem, pewne.
- W Platformie Obywatelskiej istnieją co najmniej dwie grupy, które prowadzą walkę o łupy - mówi Józef Czyczerski. - Było to widać także podczas posiedzeń rady nadzorczej oraz poprzez ukrócone nagle wpływy senatora Tomasza Misiaka w KGHM.

Dla związkowców ważniejsza od personaliów jest wysokość tegorocznej dywidendy. W tej sprawie wszystkie centrale są zgodne: cały zysk powinien pozostać w spółce, bo pieniądze są potrzebne na inwestycje. Tym bardziej, że w latach 2006-2008, na życzenie kolejnych ministrów, pobrano z Polskiej Miedzi na dywidendę aż 7,2 mld zł.

Piotr Kanikowski

Slowa kluczowe: kghm krutin prezes zarzad
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3390.html
Ten artykul byl czytany 1045 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.014 sek.Lubin 1.0