Sobota, 26 listopada 2022 r.   Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 47

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Firmy z regionu z dofinansowaniem z ZUS Firmy z regionu z dofi...
Znamy już nazwy firm, które dostaną pieniądze z ZUS na dofinansowanie  projektów dotyczących poprawy bezpieczeństwa i warunk&o... »Potrzebujesz laptopa? Kupuj na raty Potrzebujesz laptopa? ...
Dobry laptop z mocnym procesorem, pojemnym i szybkim dyskiem, wydajną kartą graficzną i wysokiej jakości obrazem, przygotowany do codziennej prac... »KAS wykryła oszustwo podatkowe na ponad 2 mln zł KAS wykryła oszustwo p...
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła, że spółka błędnie zastosowała zwolnienie z opodatkowania wypłaconych dywidend ... »Śruby dwustronne - do czego jest stosować ? Śruby dwustronne - do ...
Śruby wykorzystywane są praktycznie we wszystkich branżach przemysłowych i nie tylko. Okazuje się, że przy ich pomocy można wykonać trwałe i s... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1967 Zamknięcie głównych prac górniczych w ZG Lubin przed pełną eksploatacją

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
Most na Odrze, S3 i obwodnica Lubina
Data dodania: 17 kwietnia 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

Most na Odrze, S3 i obwodnica Lubina

W ciągu czterech lat diametralnie poprawi się układ dróg w rejonie Lubina i Rudnej - zapewnia dolnośląski wicemarszałek Piotr Borys.

Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 150 mln zł. Większość (90 mln zł) pochłonie budowa mostu w Ciechanowie, który zastąpi niewygodną przeprawę promową przez Odrę w Cho-bieni i ułatwi komunikację pomiędzy Dolnym Śląskiem a Lubuskiem. Trwa wyłanianie wykonawcy pierwszego etapu tej inwestycji. Prawdopodobnie już za dwa miesiące dojdzie do podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu i ruszą roboty.

W bliskich planach jest również przebudowa dróg w północnej części powiatu lubińskiego, którymi kierowcy dojadą do nowego mostu od strony Rudnej i Lubina. Dolny Śląsk wyda na to 60 mln zł. Po drugiej stronie Odry podobną inwestycję szykuje samorząd województwa lubuskiego. Czas dojazdu z Góry do lubińskich szpitali skróci się o połowę - dziś karetka potrzebuje na to godzinę, po zakończeniu prac dowiezie pacjenta w 30 minut. To jest też silny bodziec do rozwoju tego regionu.

Trzecim elementem nowego układu komunikacyjnego w tej części Dolnego Śląska jest droga ekspresowa S3. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykreśliła ostateczny przebieg tej trasy na odcinku od Nowej Soli do Legnicy i nareszcie będzie można rozpisać przetarg na szczegółowy projekt. Częścią drogi S3 będzie bardzo oczekiwana w Lubinie obwodnica tego miasta. Zacznie się na wysokości kopalni Lubin, a dalej pobiegnie w kierunku Krzeczyna i Chróstnika.

Piotr Kanikowski

Słowa kluczowe: borys obwodnica lubin most odra
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3398.html
Ten artykuł był czytany 2353 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.008 sek.Lubin 1.0