Sobota, 26 listopada 2022 r.   Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 46

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Firmy z regionu z dofinansowaniem z ZUS Firmy z regionu z dofi...
Znamy już nazwy firm, które dostaną pieniądze z ZUS na dofinansowanie  projektów dotyczących poprawy bezpieczeństwa i warunk&o... »Potrzebujesz laptopa? Kupuj na raty Potrzebujesz laptopa? ...
Dobry laptop z mocnym procesorem, pojemnym i szybkim dyskiem, wydajną kartą graficzną i wysokiej jakości obrazem, przygotowany do codziennej prac... »KAS wykryła oszustwo podatkowe na ponad 2 mln zł KAS wykryła oszustwo p...
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła, że spółka błędnie zastosowała zwolnienie z opodatkowania wypłaconych dywidend ... »Śruby dwustronne - do czego jest stosować ? Śruby dwustronne - do ...
Śruby wykorzystywane są praktycznie we wszystkich branżach przemysłowych i nie tylko. Okazuje się, że przy ich pomocy można wykonać trwałe i s... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Zagłębie Lubin w piłce noznej zdobyło dwa tytuły Mistrza Polski w sezonach 1990/1991 i 2006/2007?

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
Jak Lubin bawi się w podchody
Data dodania: 17 kwietnia 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

Jak Lubin bawi się w podchody

Obóz prezydenta próbował przejąć władzę w radzie. Są sprawy, których bez tego nie przeforsuje.
Od układu sił w radzie miasta zależy kilka istotnych dla mieszkańców spraw. Jeśli ster przejmie opcja prezydenta, przestanie obowiązywać bojkotowana przez niego - ale ważna - uchwała o dopłatach do wody dla wszystkich odbiorców indywidualnych. Przesądzona zostanie sprawa lokalizacji hali sportowo-widowiskowej przy kompleksie obiektów OSiR-u (a nie przy stadionie Zagłębia).

Zdaniem radnego Mariana Węgrzynowskiego (Lubin 2006), można się też spodziewać pakietu prezydenckich uchwał o przeznaczeniu 50 mln zł na uruchomienie inwestycji, które zdynamizują rozwój miasta.
W czwartek miało dojść do przewrotu - odwołania przewodniczącego rady Marka Bubnowskiego, zmiany układu sił w samorządzie i przyjęcia uchwały znoszącej dopłaty do wody dla mieszkańców. Jednak zwołana w trybie pilnym sesja nie odbyła się, bo większość radnych - w tym przewodniczący i dwóch wiceprzewodniczących - w ogóle nie pojawiła się w sali obrad.
Na razie wszystko pozostaje więc po staremu - obóz prezydenta Roberta Raczyńskiego (Lubin 2006, PiS plus dwoje niezależnych) może liczyć na 11 głosów w 23-osobowej radzie. Tyle samo radnych ma koalicja Platformy Obywatelskiej oraz klubu Teraz Lubin. W tej sytuacji rolę języczka u wagi pełni radny Roman Jasiński (Lewica), który do tej pory w najistotniejszych sprawach głosował razem z przeciwnikami prezydenta Raczyńskiego.
W czwartek Lubin 2006 liczył, że radny Lewicy stanie po ich stronie. Najwyraźniej jednak sojuszu nie dogadano, bo Roman Jasiński nie przyszedł na sesję, podobnie jak przedstawiciele PO i Teraz Lubin.
Przewodniczący rady Marek Bubnowski nie ukrywa, że wczorajsza nieobecność 12 radnych to było taktyczne zagranie, żeby nie dopuścić do zniesienia dopłat do wody. Tę samą metodę wcześniej dwukrotnie wykorzystywał obóz prezydencki, kiedy nie pasowało mu głosowanie nad jakąś uchwałą.
- Mamy nowy lubiński zwyczaj - komentuje Bubnowski.

Marian Węgrzynowski, szef klubu Lubin 2006 i inicjator zwołania wczorajszej sesji, nie kryje natomiast oburzenia, że przewodniczący się na niej nie pojawił i nie wyznaczył nikogo do prowadzenia obrad.
- Pan Bubnowski nigdy nie reprezentował wszystkich radnych, a jedynie swoje ugrupowanie - mówi Węgrzynowski.

Sesję mógłby poprowadzić Franciszek Wojtyczka z Lubina 2006, gdyby kilka tygodni wcześniej nie zrezygnował ze stanowiska wiceprzewodniczącego.
- Strzelanie do własnej bramki to nie jest tylko domena Zagłębia Lubin - śmieje się Marek Bubnowski.

Przesada rady?
Miasto może teraz skierować wniosek do premiera o rozwiązanie rady - mówi Damian Stawikowski, asystent prezydenta Lubina.
- Jej działalność powoduje zagrożenie dla miasta. Już dwa lub trzy razy sesje nie mogły się odbyć, bo brakowało kworum. To pan Marek Bubnowski, jako przewodniczący rady miasta, jest odpowiedzialny za tę sytuację. W porządku obrad następnej sesji jest uchwała o okręgach wyborczych. Jeśli znów dojdzie do obstrukcji, w Lubinie nie będą mogły się odbyć wybory do europarlamentu.

Piotr Kanikowski

Słowa kluczowe: lubin raczynski prezydent
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3399.html
Ten artykuł był czytany 1104 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.023 sek.Lubin 1.0