Wtorek, 31 stycznia 2023 r.   Imieniny: Ludwika, Marceliny, Cyrusa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 36

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, REAGUJ! STOP AGRESJI DROGOWEJ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, REA...
Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie powiatu lubińskiego - POWIADOM NAS!!! Komenda... »Znamy miedziowych gigantów kodowania – zakończył się hackathon KGHM CuValley Hack Znamy miedziowych giga...
Rekordowa liczba uczestników i wyjątkowe rozwiązania maratonu programowania - zakończyła się trzecia edycja hackathonu CuValley Hack! Sw&o... »Kontrole autokarów – Ferie 2023 Kontrole autokarów ...
Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń kontroli autokarów wiozących dzieci na zimowiska, informujemy, że na kontrolę policjantów ruchu dro... »Wpadł w ręce policjantów, gdy jechał na kradzionym rowerze. Oprócz tego miał wiele na sumieniu Wpadł w ręce policjant...
Patrol prewencji pełniąc służbę na ul. Bieszczadzkiej zauważył mężczyznę jadącego rowerem. Z uwagi na to, że funkcjonariusze wiedzieli, że 33-lat... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1974 Powstają przedsiębiorstwa ELPO (obecnie "LUBINEX") i PGO

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Kolej dojazdowa to rewolucja na torach
Data dodania: 22 kwietnia 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

Kolej dojazdowa to rewolucja na torach

Dolnośląska Kolej Dojazdowa będzie kursowała na 13 liniach - obwieścił wczoraj Marek Łapiński, marszałek Dolnego Śląska. Zarząd chce też przejąć Dworzec Świebodzki, gdzie miałyby się zatrzymywać pociągi DKD.

Dzięki nowym pociągom mieszkańcy Wrocławia będą mogli szybko przejechać z Brochowa na Wojnów, z Leśnicy na Wojnów lub ze stacji Wrocław Świniary do stacji Wrocław Główny.
Zarząd województwa chce, by Dolnośląska Kolej Dojazdowa połączyła nie tylko wrocławskie osiedla, ale także stolicę Dolnego Śląska z kilkudziesięcioma okolicznymi gminami.
- Myślimy też o Wałbrzychu, Legnicy, Wołowie, Oleśnicy i Świdnicy - przekonuje wicemarszałek Zbigniew Szczygieł. - Cała sieć ma objąć 43 gminy, których obszar zamieszkuje prawie 1,5 miliona osób.

Najszybciej, bo już we wrześniu tego roku, nowych pociągów doczekają się mieszkańcy Trzebnicy. Przejęcie od PKP i remont trasy Wrocław - Trzebnica kosztowały 11 mln zł.
O 5 mln zł droższe będzie przejęcie linii z Wrocławia przez Kobierzyce do Świdnicy i Dzierżoniowa.
Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych przeżyją jeszcze przynajmniej dwie rewolucje.
Pierwsza zakłada, że dzięki połączeniom uruchomionym w ramach Dolnośląskiej Kolei Dojazdowej pociągi mają kursować co godzinę, a niektóre nawet co 30 minut.

Kolejna nowość, zapowiadana przez zarząd województwa, to wspólny bilet, którego cena będzie uzależniona od strefy, do której będziemy dojeżdżać. Kiedy doczekamy się tych wszystkich nowości? Wicemarszałek Zbigniew Szczygieł przyznaje, że jest to zadanie rozpisane na wiele lat.
Marszałek województwa musi przede wszystkim przekonać samorządy, by zaangażowały się w tworzenie DKD. Chodzi o układanie rozkładów jazdy, przejmowanie budynków dworców, w których mają powstać m.in. kasy biletowe, poczekalnie i punkty informacyjne.
Lokalne samorządy mają w przyszłości zająć się również modernizacją starych i budową nowych stacji.

Magdalena Kozioł

Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3415.html
Ten artykul byl czytany 1011 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0