Sobota, 13 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 44

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Mężczyźni na umowach o dzieło Mężczyźni na umowach o...
To panowie, podobnie jak w latach ubiegłych także w 2023 roku, byli głównymi wykonawcami umów o dzieło. Ponad połowę wszystkich zaw... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »O wiosennych deserach słów kilka… O wiosennych deserach ...
Wiosną trochę modyfikujemy nasze codzienne menu, zamieniając ciężkie składniki na te sezonowe i lekkie. Podobnie jest z deserami – ciasta z... »Terytorialsi na szkoleniu przeciwpowodziowym Terytorialsi na szkole...
W dniu 09 kwietnia 2024 r. w siedzibie Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) we Wrocławiu odbyło się szkolenie dla żołnierzy 16 Dolnośląskiej Bry... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z roku 2008 średni dochód na mieszkańca powiatu lubińskiego wynosił 5432,4 zł brutto. Jest to najwyższy wynik w Polsce

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Dyrektor szpitala w Lubinie oszczędza na salowych
Data dodania: 19 maja 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

Dyrektor szpitala w Lubinie oszczędza na salowych

Dyrektor lubińskiego szpitala postanowił zaoszczędzić. Dlatego zleci sprzątanie i gotowanie zewnętrznym firmom

Ponad setkę pracownic szpitala im. Jana Jonstona w Lubinie ogarnął lęk o przyszłość. Dyrektor zapowiedział, że zleci sprzątanie i gotowanie firmom zewnętrznym. Ogłosił już przetarg i mimo głosów protestu ze strony załogi, nie zamierza zmieniać planów.

- Teraz nawet gdybym chciał, już nie mogę się wycofać - mówi Jarosław Sieracki i zaznacza, że zmiany przyniosą duże zyski. - Przekazanie usług na zewnątrz pozwoli rocznie zaoszczędzić 1,5 mln zł.
Wicedyrektor Jarosław Jaroszewski dodaje, że w skali 45-mln kontraktu jest to znacząca kwota, którą można zainwestować w sprzęt medyczny.
Salowe i kucharki widzą jednak drugą stronę medalu, czyli widmo zwolnień. Mają być przekazane nowemu pracodawcy na zasadzie artykułu 23 prim kodeksu pracy, który gwarantuje im przez 12 miesięcy dotychczasowe warunki pracy.

- Nie jestem workiem ziemniaków, by mnie gdzieś przekazywać bez mojej zgody - oburza się jedna z salowych. Żadna z kobiet nie chce ujawniać nazwiska, bo boją się zwolnienia.
Anna Szałaj, przewodnicząca Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej broni interesów salowych i kucharek.

- Co będzie po roku - pyta przewodnicząca. - Prywatne firmy nie liczą stażowego, nie wypłacają jubileuszy, więc ludzie, którzy pracują w Zespole Opieki Zdrowotnej po 15, 20 czy 25 lat, stracą na zmianie pracodawcy.

Salowe chcą zostać w ZOZ. Boją się obniżenia pensji. Teraz ich podstawowe uposażenie (bez dodatków) wynosi 1230 zł. Nastroje psują wiadomości o tym, że kilku osobom dyrektor nie przedłużył umowy. Z kilkoma innymi podpisał tylko umowę - zlecenie.

Szałaj obawia się też, że spadnie jakość opieki w szpitalu. Teraz salowe, oprócz sprzątania, pomagają pielęgniarkom przy chorych. Dyrektor przekonuje, że szpital jest firmą, która musi być opłacalna. - O jakość usług jestem spokojny - zapewnia Sieracki. - Trzeba tylko spisać dobre umowy. To, że salowa będzie z firmy, a nie ze szpitala, nie będzie miało wpływu na dostępność do świadczeń.
Dyrektor dodaje, że o zmianach informował załogę już w listopadzie, ale ta nie potraktowała serio zapowiedzi. Teraz na protesty jest już za późno.

Nie wszędzie się sprawdza

W szpitalu w Legnicy firma zewnętrzna sprząta tylko korytarze, salowe dbają o czystość na oddziałach. W Głogowie kilka lat temu przekazano zewnętrznym firmom sprzątanie, przygotowywanie posiłków i pralnię. Ale rozwiązano umowę. - Teraz sprzątają nasi pracownicy i jest taniej - mówi Beata Rudolf, księgowa.

Agata Grzelińska

Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3531.html
Ten artykul byl czytany 2068 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.014 sek.Lubin 1.0