Wtorek, 31 stycznia 2023 r.   Imieniny: Ludwika, Marceliny, Cyrusa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 38

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, REAGUJ! STOP AGRESJI DROGOWEJ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, REA...
Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie powiatu lubińskiego - POWIADOM NAS!!! Komenda... »Znamy miedziowych gigantów kodowania – zakończył się hackathon KGHM CuValley Hack Znamy miedziowych giga...
Rekordowa liczba uczestników i wyjątkowe rozwiązania maratonu programowania - zakończyła się trzecia edycja hackathonu CuValley Hack! Sw&o... »Kontrole autokarów – Ferie 2023 Kontrole autokarów ...
Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń kontroli autokarów wiozących dzieci na zimowiska, informujemy, że na kontrolę policjantów ruchu dro... »Wpadł w ręce policjantów, gdy jechał na kradzionym rowerze. Oprócz tego miał wiele na sumieniu Wpadł w ręce policjant...
Patrol prewencji pełniąc służbę na ul. Bieszczadzkiej zauważył mężczyznę jadącego rowerem. Z uwagi na to, że funkcjonariusze wiedzieli, że 33-lat... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1992 Drużyna piłkarska Zagłębia Lubin zostaje mistrzem I ligi

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Dyrektor szpitala w Lubinie oszczędza na salowych
Data dodania: 19 maja 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

Dyrektor szpitala w Lubinie oszczędza na salowych

Dyrektor lubińskiego szpitala postanowił zaoszczędzić. Dlatego zleci sprzątanie i gotowanie zewnętrznym firmom

Ponad setkę pracownic szpitala im. Jana Jonstona w Lubinie ogarnął lęk o przyszłość. Dyrektor zapowiedział, że zleci sprzątanie i gotowanie firmom zewnętrznym. Ogłosił już przetarg i mimo głosów protestu ze strony załogi, nie zamierza zmieniać planów.

- Teraz nawet gdybym chciał, już nie mogę się wycofać - mówi Jarosław Sieracki i zaznacza, że zmiany przyniosą duże zyski. - Przekazanie usług na zewnątrz pozwoli rocznie zaoszczędzić 1,5 mln zł.
Wicedyrektor Jarosław Jaroszewski dodaje, że w skali 45-mln kontraktu jest to znacząca kwota, którą można zainwestować w sprzęt medyczny.
Salowe i kucharki widzą jednak drugą stronę medalu, czyli widmo zwolnień. Mają być przekazane nowemu pracodawcy na zasadzie artykułu 23 prim kodeksu pracy, który gwarantuje im przez 12 miesięcy dotychczasowe warunki pracy.

- Nie jestem workiem ziemniaków, by mnie gdzieś przekazywać bez mojej zgody - oburza się jedna z salowych. Żadna z kobiet nie chce ujawniać nazwiska, bo boją się zwolnienia.
Anna Szałaj, przewodnicząca Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej broni interesów salowych i kucharek.

- Co będzie po roku - pyta przewodnicząca. - Prywatne firmy nie liczą stażowego, nie wypłacają jubileuszy, więc ludzie, którzy pracują w Zespole Opieki Zdrowotnej po 15, 20 czy 25 lat, stracą na zmianie pracodawcy.

Salowe chcą zostać w ZOZ. Boją się obniżenia pensji. Teraz ich podstawowe uposażenie (bez dodatków) wynosi 1230 zł. Nastroje psują wiadomości o tym, że kilku osobom dyrektor nie przedłużył umowy. Z kilkoma innymi podpisał tylko umowę - zlecenie.

Szałaj obawia się też, że spadnie jakość opieki w szpitalu. Teraz salowe, oprócz sprzątania, pomagają pielęgniarkom przy chorych. Dyrektor przekonuje, że szpital jest firmą, która musi być opłacalna. - O jakość usług jestem spokojny - zapewnia Sieracki. - Trzeba tylko spisać dobre umowy. To, że salowa będzie z firmy, a nie ze szpitala, nie będzie miało wpływu na dostępność do świadczeń.
Dyrektor dodaje, że o zmianach informował załogę już w listopadzie, ale ta nie potraktowała serio zapowiedzi. Teraz na protesty jest już za późno.

Nie wszędzie się sprawdza

W szpitalu w Legnicy firma zewnętrzna sprząta tylko korytarze, salowe dbają o czystość na oddziałach. W Głogowie kilka lat temu przekazano zewnętrznym firmom sprzątanie, przygotowywanie posiłków i pralnię. Ale rozwiązano umowę. - Teraz sprzątają nasi pracownicy i jest taniej - mówi Beata Rudolf, księgowa.

Agata Grzelińska

Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3531.html
Ten artykul byl czytany 2042 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0