Poniedzialek, 22 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 26

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
KAS zatrzymała podejrzanych o oszustwa podatkowe KAS zatrzymała podejrz...
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która dopuszczała się oszustw podatkowych oraz... »Biegi na orientację – Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej Biegi na orientację &#...
W dniach 16-18 kwietnia w Dusznikach Zdroju odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) w Biegu na Orientację. Na starcie zameldowało... »KGHM – Oferty pracy – Rekrutacja KGHM – Oferty pr...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »Największy akademik UPWr otwarty po remoncie - europejski standard kwaterowanie studentów Największy akademik UP...
Po trwającym trzy lata kompleksowym remoncie, UPWr otwiera swój największy Dom Studencki „Arkę”. Na studentów czekają p... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.09.1999 Po trwającej 2 lata modernizacji oddano do użytku jeden z najnowocześniejszych obiektów kultury w Polsce - II część Centrum Kultury Muza

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Areszt dla graficiarzy za zniszczenie pociągu
Data dodania: 01 lipca 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

Areszt dla graficiarzy za zniszczenie pociągu

Blisko dwa tysiące złotych może kosztować dwóch młodych mężczyzn z Wrocławia wycieczka do Głogowa. 25-letni Marcin K. i o rok starszy Maciej J. przyjechali na głogowski dworzec kolejowy, aby "udekorować" farbami jeden ze stojących na bocznicy wagonów. Kibicowało im dwóch kolegów. Byli tak bardzo zaaferowani malowaniem kilkumetrowego dzieła, że stracili czujność i dali się złapać policji i Straży Ochrony Kolei.

- Zatrzymaliśmy tych mężczyzn w niedzielny wieczór - mówi Bogdan Kaleta, rzecznik głogowskiej policji. - Przyznali się do winy.
Grafficiarze na kilkanaście godzin trafili do policyjnego aresztu. Za uszkodzenie mienia grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Straty, jakie w tym przypadku poniosła spółka PKP Przewozy Regionalne, są oszacowane tylko wstępnie. Spółka musi sprawdzić, czy farby, jakich użyli grafficiarze, są zmywalne, czy nie.
- Sądzę, że nie będzie to mniej niż kilkanaście tysięcy złotych - mówi Andrzej Piech, zastępca dyrektora do spraw handlowych PKP PR we Wrocławiu. - Tyle w przybliżeniu kosztuje pomalowanie wagonu.
Dyrektor Piech przyznaje, że straty, jakie z powodu fantazji grafficiarzy kolej ponosi w ciągu roku, są bardzo duże.
- W miesiącu dochodzi do kilku przypadków pomalowania wagonów - wylicza dyrektor Piech. - Usuwanie malowideł kosztuje nas rocznie kilkaset tysięcy złotych. Pół biedy, gdy policja czy pracownicy SOK-u złapią sprawców. Wtedy żądamy od nich pokrycia szkody.

Inną zmorą kolei są przypadki obrzucania jadących pociągów kamieniami. Sprawców, najczęściej nastolatków, praktycznie nie udaje się ustalić.
- Wandale, oprócz wybijania okien i uszkadzania wagonów, narażają pasażerów na utratę zdrowia, a nawet życia - dodaje Andrzej Piech. - Były przypadki poranienia twarzy podróżnych. Kolejarze skarżą się też na złodziei, którzy kradną różne elementy sieci elektrycznej.

Grażyna Szyszka

Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3759.html
Ten artykul byl czytany 2043 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0