Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 163

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Uczysz się i pracujesz? Pilnuj limitu. Uczysz się i pracujesz...
Dostajesz rentę rodzinną po zmarłym rodzicu i nie wiesz czy możesz dodatkowo pracować? Jest taka możliwość, ale trzeba pamiętać o limitach. Od 1 ... »Polska Miss Woj. Dolnośląskiego wyłoniona! Polska Miss Woj. Dolno...
kwietnia gościnnie w Haston City Hotel we Wrocławiu odbyła się Gala Finałowa Miss Nastolatek i Miss Województwa Dolnośląskiego 2024! ... »Włoska inspiracja na wiosenny obiad Włoska inspiracja na w...
Spaghetti, czyli słynny długi makaron trafił do Włoch z krajów arabskich, gdzie najszybciej opanowano technikę jego suszenia pozwalaj... »Efektywna produkcja i inwestycje – KGHM opublikował raport z wynikami za 2023 rok Efektywna produkcja i ...
Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego, niestabilnych cen na rynku surowców oraz wysokiej presji kosztów, w KGHM w 2023 roku ... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Lubin Górniczy (ruch pociągów pasażerskich do 31 VIII 2010 i zawieszenie z powodu źle utrzymanej przez PKP infrastruktury kolejowej, wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej do 11 XII 2010. Planowana budowa węzła przesiadkowego – połączenie komunikacji autobusowej PKS z komunikacją kolejową PKP i KD do 2012 r.)

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Przez ulewne deszcze drożeje nam żywność. Trzeba będzie więcej zapłacić za warzywa
Data dodania: 14 lipca 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

Przez ulewne deszcze drożeje nam żywność. Trzeba będzie więcej zapłacić za warzywa

Deszcze, które nawiedziły Dolny Śląsk, powodując olbrzymie podtopienia, wyrządziły też gigantyczne straty w uprawach.

Zalane dolnośląskie pola i sady nie dadzą takiego plonu, jakiego można się było spodziewać.
- Pełnych informacji jeszcze nie mamy, bo komisje klęskowe ciągle pracują i szczegółowe dane dopiero zaczną napływać - zastrzega Bogdan Sucharski, kierownik Powiatowego Zespołu Doradców w świdnickim oddziale Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Jak przyznaje, wiadomo już z całą pewnością, że woda zniszczyła dużą część upraw ziemniaków, a także zboża ozime i pierwszy pokos użytków zielonych.
- Ucierpiały też buraki cukrowe oraz warzywa i owoce - mówi Bogdan Sucharski.
Nic dziwnego, że w tej sytuacji mieszkańcy naszego regionu z trwogą obserwują w sklepach wysokość cen warzyw i owoców. Ich obawy częściowo wydają się potwierdzać dane Urzędu Statystycznego we Wrocławiu.
Na przykład w lipcu ubiegłego roku cebula na Dolnym Śląsku kosztowała średnio 2,28 złotego, a teraz w sklepach w Wałbrzychu jej cena wynosi nawet 3,50 złotego. Znacznie tańsze były przed rokiem również ogórki.
- Jednak podwyżki dopiero przed nami. Na razie hurtownie wyprzedają ubiegłoroczne zapasy, ale już się mówi, że trzeba się liczyć ze wzrostem cen. Myślę, że jesienią zwłaszcza ziemniaki będą bardzo drogie - mówi właścicielka warzywniaka w centrum Wałbrzycha.
Jak dodaje, jej klienci coraz częściej narzekają, że warzywa i owoce nie tanieją.
- W lipcu już można było kupić tańsze warzywa, a teraz robi się z nich powoli produkt luksusowy - narzeka Grażyna Kulczycka z Wałbrzycha.

Potwierdzają to właściciele sklepów z warzywami i owocami.
- Rzeczywiście, normalnie o tej porze roku wszystko taniało. Jednak w tym roku chyba tak nie będzie - zastanawia się Elżbieta Kosińska, właścicielka sklepu z warzywami i owocami w centrum Wałbrzycha. - A teraz ceny są cały czas na tym samym poziomie.

Dodaje jednak, że nie spodziewa się wzrostu cen. Jak tłumaczy, rolnicy zdają sobie sprawę, że i tak wszystko jest już bardzo drogie.
- Uważam, że ceny utrzymają się na pewnym poziomie, bo do hurtowni trafiają warzywa i owoce z innych części kraju, które nie zostały dotknięte powodzią. Na przykład kalafiory są sprowadzane z Wielkopolski - wyjaśnia pani Elżbieta.

Paweł Gołębiowski

Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3822.html
Ten artykul byl czytany 702 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.035 sek.Lubin 1.0