Czwartek, 29 lipca 2010 r.   Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 15
Wiadomości z Lubina

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...z Lubinem związane są takie znane osoby jak m.in.: Andrzej Chyra, Renata Dancewicz, Edyta Olszówka czy Kasia Wilk?


Wiadomości z Lubina i okolic
Huta Miedzi Głogów: Wybudują czwarty piec
Data dodania: 21 września 2009 — Kategoria: Wiadomości

Huta Miedzi Głogów: Wybudują czwarty piec

W Hucie Miedzi Głogów rozpocznie się budowa czwartego pieca Dörschla. Dzięki temu KGHM zwiększy o 5 tys. ton roczną produkcję ołowiu (obecnie sięga ona 22 tys. ton).

Jednocześnie zagospodarowane zostaną materiały ołowionośne zgromadzone na hałdach. Inwestycja będzie kosztować 50 mln zł. - Jest ona ważna także z powodów ekologicznych - mówi Roman Grzelczak, dyrektor huty. - Produkcja oparta na materiałach zdeponowanych na hałdach zmniejszy oddziaływania zakładu na środowisko.

Przygotowania do nowej inwestycji KGHM rozpoczęły się już w zeszłym roku. Obecnie przygotowywany jest projekt nowego pieca i modernizacji istniejącej instalacji. Dokument ma być gotowy w listopadzie. A budowa zakończy się w 2011 roku. W trzech istniejących piecach Dörschla przerabiane są materiały z instalacji odpylających gazy technologiczne z hutniczych pieców. Cały cykl jest zamknięty i zaczyna się od przygotowania materiałów wsadowych a kończy załadunkiem ołowianych płyt na kolejowe wagony. Na wydziale zatrudnionych jest 85 pracowników.

Urszula Romaniuk



Słowa kluczowe: huta miedzi glogow piec kghm
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,4146.html
Ten artykuł był czytany 683 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2010 Portal Lubina. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i przetwarzanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione.
Strona wygenerowana w 0.555 sek.Lubin 1.0beta              statystyka