Poniedzialek, 27 maja 2019 r.   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 88

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” VII REGIONALNY KONKURS...
25.05.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się VII REGIONALNY KONKURS WOKALNY DZIECI I MŁODZIEŻY „ŚPIEWOWISKO II” ... »Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze… Żółty pył na samochoda...
Żółty pył na samochodach? Od kliku dni kierowcy widzą co rano żółtą maź lub pył, który pokrywa karoserię ich aut. Nie jest t... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 24 maja 2019 r.  KIEROWCA... »Helios Lubin - Maraton Matrix Helios Lubin - Maraton...
31 maja kina Helios zapraszają na wyjątkową ucztę filmową. Świętuj z Nocnymi Maratonami Filmowymi 20. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plsilesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Lubin Górniczy (ruch pociągów pasażerskich do 31 VIII 2010 i zawieszenie z powodu źle utrzymanej przez PKP infrastruktury kolejowej, wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej do 11 XII 2010. Planowana budowa węzła przesiadkowego – połączenie komunikacji autobusowej PKS z komunikacją kolejową PKP i KD do 2012 r.)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

ZŁOTO dla Gminnego Ośrodka Kultury w Raszówce
Data dodania: 19 maja 2010 — Kategoria: Wiadomości

ZŁOTO dla Gminnego Ośrodka Kultury w Raszówce

"TEATR DLA WAS" z Gminnego Ośrodka Kultury w Raszówce został nazwany najpiękniejszym teatrem dziecięcym. Teatr zdobył złotą SILEBIĘ na V Przeglądzie Teatralnym Baśni i Legend Dolnego Śląska za spektakl "Baśń o Milczącym Smoku" (reżyseria - Dorota Baryłkiewicz, scenografia - Paweł Szydło).

15 maja 2010 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Chojnowie prezentowały się dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne Dolnego Śląska (m.in. z Chojnowa, Wałbrzycha, Kotli, Grębocic, Głogowa... Raszówki).

http://i50.tinypic.com/wvtjc8.jpg

W teatralnym korowodzie można było podziwiać czternaście pokazów o bardzo różnej tematyce i formie. SILEBIA czarowała widza uroczymi bajkami i baśniami, rozbawiała młodzieżowymi kabaretami, wprawiała w zadumę nad kondycją współczesnego świata oraz istotą człowieczeństwa. Jury przeglądu - aktorzy jeleniogórscy - pani Irmina Babińska i pan Paweł Sikora bacznie przyglądali się poczynaniom młodych aktorów, a po pokazach bardzo chętnie udzielali konsultacji opiekunom grup teatralnych.

Członkowie naszej grupy teatralnej z Osieka, mimo dużej rozpiętości wiekowej, tworzą zgrany zespół aktorski w składzie: ZUZIA BOCHENEK -6 lat, OLA SMUŻNIAK -7 lat, KAYA ZIÓŁKOWSKA -10 lat, LAURA CHODACKA -10 lat, MARCIN CZERNIAWSKI -10 lat, PAWEŁ MELNAROWICZ -10 lat, KAROLINA GARULA -15 lat i IZABELA TĘCZA -15 lat. Zgodnie z regulaminem SILEBII „Teatr dla Was" zakwalifikował się do kategorii wiekowej - gimnazjum, ponieważ decydował wiek najstarszego uczestnika grupy.

http://i47.tinypic.com/317jm0k.jpg

"TEATR DLA WAS " jako laureat ZŁOTEJ SILEBII otrzymał wiele pochwał i komplementów : " jest to najpiękniejszy teatr dziecięcy, jaki widziałam w swoim życiu " - mówiła Pani JUROR. Chwaliła prostotę, a zarazem wymowność gestu, oczarowana była wrażliwością i naturalnością zespołu. JURY wyróżniło również indywidualne kreacje sceniczne "TEATRU DLA WAS" za piękną mowę, grę aktorską w masce, plastykę ciała, interpretację tekstu, ekspresję. Wielkie wrażenie na oceniających zrobiła również scenografia i kostiumy.

Na koniec przeglądu, wiele zespołów z uśmiechem żegnało SILEBIĘ, bo kolejny raz okazała się wielką gościnnością, szczodrością i roztropnością w przyznawaniu zasłużonych nagród oraz wyróżnień, a co najważniejsze - motywuje młodych artystów do dalszego wypowiadania się artystycznego.

http://i45.tinypic.com/28qt7hy.jpg

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje na ręce Dyrektora GOK-u z Raszówki - pana Janusza Łuckiego oraz Pani reżyser - Doroty Baryłkiewicz. Dziękujemy autorowi przepięknej scenografii Panu Pawłowi Szydło, Pani Kierownik Mirosławie Kuciejczyk za koordynację działań oraz Dominice Tęcza i rodzicom młodych aktorów za pomoc i wspieranie teatru z gminy Lubin.

Zdjęcia: Paweł Szydło

 

Słowa kluczowe: zloto raszowka gok teatr dzieci
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,4673.html
Ten artykuł był czytany 1517 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#5986 | 20.05.10 17:07:21Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

General affiliate link: http://www.bigextracash.com/aft/4ba385b6bff6d.html
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0