Wtorek, 20 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 94

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Repertuar kina Repertuar kina "Muza" ...
REPERTUAR KINA „MUZA” w LUBINIE – www.ckmuza.eu   23.08 Piątek 14:00, 16:00 > Playmobil. Film – premiera > ... »Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ul. Jana Pawła II Lubin Uwaga! Zmiana organiza...
21.08.2019 (środa) zostanie wprowadzony ETAP 2 tymczasowej organizacji ruchu na zadaniu przebudowy ul. Jana Pawła II. Wiąże się to ze zmianami i ... »Konkurs KGHM. I TY możesz zostać Ambasadorem Polski Konkurs KGHM. I TY moż...
KGHM, miedziowy potentat,  ogłasza konkurs "Ambasador Polski" w którym każdy może wziąć udział i zgłosić własnych faworytów. Z... »Oferty pracy KGHM Oferty pracy KGHM
MERCUS Logistyka sp. z o.o.Specjalista ds. Postępowań Przetargowych KGHM Polska Miedź S.A. O/Centralny Ośrodek Przetwarzania InformacjiMłodszy S... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...19.11.2002r. Prezydentem Miasta zostaje Robert Raczyński a Przewodniczącym Rady Miejskiej Paweł Niewodniczański

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

III Międzyszkolna Debata organizowana przez PCE w Lubinie
Data dodania: 27 maja 2010 — Kategoria: Wiadomości

III Międzyszkolna Debata organizowana przez PCE w Lubinie

Powiatowe Centrum Edukacji w Lubinie zaprasza na III Międzyszkolną Debatę „Studia - dzienne, czy zaoczne?", która odbędzie się w piątek 28. 05. 2010 r. o godz. 9.30 w auli Zespołu Szkół Nr 2 w Lubinie, przy ul. Szpakowej 1.

Tym razem do udziału w debacie zgłosiło się sześć trzyosobowych drużyn, wśród który są przedstawiciele: II LO, ZS Nr 1, ZS Nr 2, ZSZiO, Zespołu Szkół w Chróstniku oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej. Zadaniem ich, podobnie, jak miało to miejsce w poprzednich debatach, będzie przedstawienie w siedmiominutowej prezentacji argumentów „za" i „ przeciw" studiom dziennym, bądź zaocznym. Prezentacje oceniać będzie jury w składzie: doradca metodyczny PCE w Lubinie, przedstawiciel mediów, przedstawiciel Lubińskiego Forum Młodzieży, psycholog oraz, wzorem poprzednich debat, uczeń ze szkoły, w której debata się odbywa. Drużynom będą kibicować koledzy z ich szkół, mogący również zabrać głos w debacie, zadając pytania lub prezentując swój pogląd.

Do udział w debacie zaproszono specjalnych gości, którzy podzielą się swoim zdaniem na temat wiodący debaty. Wśród nich będą przedstawiciele lubińskiej uczelni oraz ośrodków kształcenia kadr.

Głównym celem przyświecającym obecnej debacie, podobnie jak i debatom poprzednim, jest inspirowanie uczniów do wypowiadania się w ważnych dla nich sprawach. Wybór kierunku i rodzaju studiów jest taką właśnie sprawą. Przed wyborem tym stoją obecnie absolwenci szkół ponadgimnazjalnych ale już wkrótce, staną także uczestnicy debaty. Kolejnym ważnym celem debaty, jest umożliwienie uczniom wyrażania własnych sądów i opinii, a także stworzenie im warunków do integracji w celu podejmowania wspólnych przedsięwzięć.

Ufam, że obecna debata spotka się z podobnym zainteresowaniem, z jakim spotkały się dwie poprzednie. Mam też nadzieję, że przyniesie ona określone owoce, chociażby w postaci przekonania biorących w niej udział uczniów do tego, że są w stanie wybrać odpowiednią, najkorzystniejszą dla siebie formę dalszego kształcenia.

Elżbieta Palej
Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Lubinie

 

 

Słowa kluczowe: debata pce lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,4687.html
Ten artykuł był czytany 1516 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0