Poniedzialek, 17 czerwca 2019 r.   Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Finał corocznych symultan szachowych Finał corocznych symul...
Rozgrywkami w Siedlcach i Szklarach Górnych zakończył się cykl szachowych zmagań wójta Tadeusza Kielana z uczniami gminnych szk&oac... »50 lat CK 50 lat CK "Muza"
Centrum Kultury " Muza" zaprasza mieszkańców Lubina i okolic do lubińskiego Rynku, gdzie świętować będziemy „50 lat kultury w Lubini... »„ Żyj zdrowo i na sportowo” „ Żyj zdrowo i n...
KGHM zaprasza do udziału w Festiwalu Różnej Aktywności Fizycznej organizowanym wspólnie z Jerzym Górskim, triathlonistą ... »Dodatkowe miliardy na kontach klientów w ZUS Dodatkowe miliardy na ...
Ponad 200 mld zł przybyło klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na ich kontach i subkontach w wyniku czerwcowej waloryzacji składek.  Są ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Zagłębie Lubin w piłce ręczej kobiet i mężczyzn zdobyło Mistrzostwo Polski w sezonie 2006/2007?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Polski Dzień Bluesa w Lubinie
Data dodania: 06 września 2011 — Kategoria: Wiadomości

Polski Dzień Bluesa w Lubinie

Ciekawie zapowiada się Polski Dzień Bluesa w Lubinie. 16 września o godzinie 18:30 w Klubie „Pod Muzami"  zagrają mocne składy bluesowe. O bluesie porozmawiamy sobie z Kubą Chomiakiem założycielem grupy i gitarzystą The Mohers Band.

Red. - Twierdzi się, że blues jest niepopularny, a jednak festiwale bluesowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Rocznie powstaje około 20 do 30 zespołów bluesowych mimo, że kameralne rozgłośnie radiowe nie puszczają bluesa - jak można wytłumaczyć to zjawisko i ekspansję bluesa?

Kuba Chomiak - Blues jest bardzo popularny, natomiast strasznie nie lubi go komercja, która rządzi dzisiaj wszystkimi mediami. Blues nie jest maszynką do robienia pieniędzy. Ta muzyka dotyka ludzi emocjonalnie, opowiada prawdziwe historie. Jest najlepszym powiernikiem historii jakiego znam... Tego nie kupimy za żadne pieniądze. Myślę, że to dobrze... to, że blues jest gdzieś na uboczu, bo to nadaje mu dodatkowego smaku. Jest towarem luksusowym, dla ludzi o wysublimowanych gustach. A że naród nasz kochany jest coraz bardziej świadomy muzycznie przenosi się to na coraz większą popularność festiwali bluesowych. Co do rozgłośni radiowych, to nie jest tak, że blues w nich nie istnieje. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać:)

Red. - Gracie w doborowym towarzystwie - co zaprezentujecie publiczności?

Kuba Chomiak - Na koncercie w większości zagramy własne kompozycje okraszone kilkoma fajnymi coverami. Nie zabraknie też niespodzianki ale o tym cichosza:)

Red. - Wasze plany na przyszłość.

Kuba Chomiak - Jeśli chodzi o plany na przyszłość priorytetem jest nagranie płyty. Ciągle odwleka się to w czasie przez różne okoliczności, nie koniecznie zależne od nas, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w końcu na jesień uda się nam nagrać profesjonalną płytę. I oczywiście pozdrawiam wszystkich i zapraszam na Polski Dzień Bluesa.

Inicjatorami pierwszego koncertu Polskiego Dnia Bluesa na terenie Lubina byli muzycy z Midnight Blues
- Artur Błaszkowski i Mariusz Wilanowski.

16 IX 2008 r. doprowadzili do spotkania około 300 mieszkańców miasta i okolic, aby po raz pierwszy w naszym mieście świętować ogólnopolskie obchody Dnia Bluesa.

Tym sposobem w 2008 roku Lubin dołączył do ekskluzywnego/doborowego grona miast polskich, w których tego dnia odbywają się różnorodne imprezy związane z muzyką bluesową, a Artur i Mariusz zainicjowali działania, które mają szanse stać się nową wartościową tradycją kulturotwórczą w Lubinie.

16 września, godz. 18.30, Klub „Pod Muzami" zagrają zagrają: NOCNE BOOGIE, MIDNIGHT BLUES, THE MOHERS BAND, J.J. BAND.

- bilety: 15 zł (w dniu koncertu: 20 zł)

Mariola Kosenko

Słowa kluczowe: lubin polski dzien bluesa
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,6308.html
Ten artykuł był czytany 917 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~andros

Gość serwisu
#26347 | 06.09.11 10:28:13Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

W pierwszej odsłonie imprezy, tj. w 2008 r. inicjatywa Artura i Mariusza obchodzenia w Lubinie Dnia Bluesa zaświadczyła, że można edukować muzycznie, integrować wewnętrznie środowisko Lubina/okolicznych miejscowości wokół takich pomysłów. Można realizować wartościowe imprezy przy stosunkowo małych kosztach &#8211; dzięki umiejętnemu wykorzystaniu wewnętrznych sił tkwiących w samym środowisku; dzięki kontaktom artystycznym inicjatorów, ich pasji i zaangażowaniu w aktywizacji lokalnego środowiska bluesowego itd.<br /> Skądinąd wiem, że marzeniem inicjatorów było/jest rozwijanie lubińskich obchodów. <br /> Artur i Mariusz w kolejnych latach widzieli możliwości kilkudniowych obchodów Dnia Bluesa, w ramach których - oprócz koncertów - odbywać się mogły warsztaty bluesowe, jam session, wystawy foto, pokazy filmowe, spotkania klubowe itp.
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0