Środa, 19 grudnia 2018 r.   Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Urbana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 83

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
„Mary Poppins powraca” na ekranach kin Helios! „Mary Poppins po...
Absolutnie niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą, fantastyczną przygodę! Sieć kin Helios... »Wypożyczenie samochodu bez kaucji? Czy to możliwe? Wypożyczenie samochodu...
Samochód to wciąż najbardziej komfortowy środek transportu, który sprawdza się zarówno na dłuższych trasach, jak i podczas... »Lubin. Finał rodzinnej tragedii Lubin. Finał rodzinnej...
Lubin. Kara dożywotniego pozbawienia wolności dla kobiety, która dokonała zabójstwa dwóch małoletnich córek. Takiej k... »Co ma zrobić rodzic gdy drzwi przedszkola są zamknięte? Co ma zrobić rodzic gd...
Rodzice, którzy zastaną drzwi przedszkola zamknięte zastanawiają się jak zapewnić opiekę swojemu maluchowi. W sytuacji, gdy nie mają, z ki... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.plsilesianseo.pll


Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 Demonstracja w drugą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych między Solidarnością a rządem PRL która przeradza się w trzydniowe starcia. W trakcie jej pacyfikacji oddziały ZOMO użyły broni palnej wskutek czego zginęli : Andrzej Trajkowski, Michał Adamowicz i Mieczysław Późniak.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

„Mary Poppins powraca” na ekranach kin Helios!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 19 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

„Mary Poppins powraca” na ekranach kin Helios!Absolutnie niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą, fantastyczną przygodę! Sieć kin Helios zaprasza swoich wszystkich Widzów (bez względu na wiek!) na premierowe seanse pozytywnego filmu dla całej rodziny - „Mary Poppins powraca” już od najbliższej środy,19 grudnia. Mary Pop... »


Wypożyczenie samochodu bez kaucji? Czy to możliwe?
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 19 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Wypożyczenie samochodu bez kaucji? Czy to możliwe?Samochód to wciąż najbardziej komfortowy środek transportu, który sprawdza się zarówno na dłuższych trasach, jak i podczas codziennych dojazdów. Niestety, nie zawsze mamy możliwość korzystania z własnego samochodu. Awaria auta, jego brak lub pobyt poza miejscem zamieszkania - w tych przypadkach wypożyczenie samoch... »


Lubin. Finał rodzinnej tragedii
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 18 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Lubin. Finał rodzinnej tragediiLubin. Kara dożywotniego pozbawienia wolności dla kobiety, która dokonała zabójstwa dwóch małoletnich córek. Takiej kary domagał się dla oskarżonej prokurator.   Zakończył się proces przed Sądem Okręgowym w Legnicy przeciwko Natalii W., którą Prokuratura Rejonowa w Lubinie oskarżyła o to, że: w dniu 23 styc... »


Co ma zrobić rodzic gdy drzwi przedszkola są zamknięte?
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 18 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Co ma zrobić rodzic gdy drzwi przedszkola są zamknięte?Rodzice, którzy zastaną drzwi przedszkola zamknięte zastanawiają się jak zapewnić opiekę swojemu maluchowi. W sytuacji, gdy nie mają, z kim zostawić dziecka mogą zająć się nim sami i wystąpić do pracodawcy o wypłatę zasiłku opiekuńczego. Zasiłek opiekuńczy przysługuje, bowiem rodzicom nie tylko wtedy, gdy ich dziecko zachoruje i wymaga opie... »


Apel wójta Gminy Lubin do radnych, sołtysów i mieszkańców
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 18 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Apel wójta Gminy Lubin do radnych, sołtysów i mieszkańcówPodczas ostatniego w tym roku spotkania z sołtysami Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin zaapelował do wszystkich o udział w dzisiejszej sesji Rady Miasta Lubina, podczas której planowane jest zainicjowanie zamachu na Gminę Lubin. Radni na wniosek prezydenta Roberta Raczyńskiego mają głosować nad uchwałą w sprawie zamiaru przyłączenia do m... »


Policjanci zatrzymali uciekinierów z ośrodka wychowawczego. Idąc ulicami miasta wybijali szyby w pojazdach i wiatach
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Policjanci zatrzymali uciekinierów z ośrodka wychowawczego. Idąc ulicami miasta wybijali szyby w pojazdach i wiatachNiedługo cieszyli się wolnością dwaj 15-latkowie, którzy uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach. Po zatrzymaniu okazało się, że ucieczka to tylko jedno z przewinień. Nieletni idąc przez miasto wybijali szyby w pojazdach i wiatach przystankowych. Kiedy próbowali dokonać kradzieży w punkcie Lotto, przerwali im lubińscy ... »


Kupowanie karpia na Wigilię
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Kupowanie karpia na WigilięO wyższości karpia milickiego - prof. Wojciech Dobicki z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wyjaśnia dlaczego lepiej nie kupować żywej ryby Rozpoczęta trzy tygodnie przed świętami sprzedaż żywych karpi nadal cieszy się sporym powodzeniem, choć wiele argumentów przemawia za tym, by z niej zrezygnować, co tłumaczy wybitny znawca ryb, bi... »


Odnalezione psy szukają właściciela lub nowego domu
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Odnalezione psy szukają właściciela lub nowego domuNa terenie gminy Lubin odnaleziono dwa zagubione lub porzucone psy. W miejscowości Niemstów odłowiono psa samca, mieszańca, maści czarno – brązowej, długowłosego. Pies z dużym temperamentem, bardzo nieufny w stosunku do ludzi. W Czerńcu odnaleziono psa samca, mieszańca z owczarkiem niemieckim,  maści czarno -brązowej. Zwierzę je... »


ZOO Lubin – Bożonarodzeniowe warsztaty rękodzielnicze
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 17 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

ZOO Lubin – Bożonarodzeniowe warsztaty rękodzielniczeZOO Lubin zaprasza do wzięcia udziału w świątecznych warsztatach rękodzielniczych.   Jak co roku będziecie mogli samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne i przystroić nimi Wasze domy. Warsztaty odbędą się w budynku edukacyjnym/kawiarni w lubińskim ZOO. Terminy:17.12.2018 r. - godz. 16.00 - 18.0018.12.2018 r. - godz. 16.00 - 18.0019.12.2... »


Helios zaprasza na seanse najlepszego polskiego kina!
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 15 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Helios zaprasza na seanse najlepszego polskiego kina!W grudniu na ekranach kin Helios w całej Polsce, w ramach projektu Kultura Dostępna, będzie można obejrzeć najbardziej cenione przez Widzów oraz nagradzane filmy polskiej produkcji! Podczas ostatnich seansów w 2018 roku zaprezentowane zostaną różnorodne tytuły nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnych relacji i wyjątko... »


Podały się za pracownice ZUS. Okradły 84-letniego, samotnego mężczyznę.
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 15 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Podały się za pracownice ZUS. Okradły 84-letniego, samotnego mężczyznę. Do drzwi 84-letniego mężczyzny zapukała młoda kobieta, podająca się za pracownika ZUS. Poprosiła o wpuszczenie jej do mieszkania, gdyż chciała je obejrzeć i na tej podstawie postarać się o zwiększenie dla mężczyzny zasiłku pielęgnacyjnego. Poinformowała również, że za chwilę podejdzie do niego lekarz, który sprawdzi jego stan zdrowi... »


Chile docenia inwestycje KGHM
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 15 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Chile docenia inwestycje KGHMNajwiększy polski inwestor w Chile potwierdza swoją silną pozycję w Ameryce Południowej udanymi spotkaniami z przedstawicielami rządu i samorządów. Jako odpowiedzialny inwestor, współwłaściciel Sierra Gorda rozpoczyna współpracę z najlepszą uczelnią o profilu górniczym i kultywuje pamięć o wybitnym Polaku – Ig... »


Na widok policjantów zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 14 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Na widok policjantów zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekaćLubińscy policjanci wydziału prewencji w czasie pościgu zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem osobowym, nie zatrzymał się do kontroli. Najpierw na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy, a następnie gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednakże kierowca nie reagował. Jak się okaza... »


Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie w Lubinie
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 14 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie w LubinieJuż po raz 28. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju. To znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Światło, które łączy”. Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. W... »


KGHM Polska Miedź otrzymała nagrodę dla najlepszego polskiego eksportera do Francji za rok 2017
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 14 grudnia 2018 — komentarze: brak komentarzy

KGHM Polska Miedź otrzymała nagrodę dla najlepszego polskiego eksportera do Francji za rok 2017Odbywający się od 14 lat konkurs Prix du Meilleur Exportateur Polonais en France ma na celu wyróżnienie liderów polskiego eksportu do Francji, a także zwrócenie uwagi tamtejszych środowisk gospodarczych na wysoką jakość i konkurencyjność polskiej oferty. Tegorocznej edycji konkursu patronowali minister spraw zagranicznych Jacek... »


Pierwsza  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.335 sek.Lubin 1.0