Sobota, 23 luty 2019 r.   Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 108

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Skarby znalezione podczas budowy drogi S 3 Skarby znalezione podc...
Wystawa Drogą S3 w przeszłość to odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017 związanych z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku między Bolkowem, Jaw... »Leśne Echo reprezentował nas we Francji Leśne Echo reprezentow...
Na zaproszenie naszej partnerskiej gminy i stowarzyszenia POLSATH, zespół LEŚNE ECHO z Raszówki gościł we Francji. Prezentujący pol... »Zaproszenie na koncert w Niemstowie Zaproszenie na koncert...
Gminna Biblioteka w Niemstowie, sołtys, radny oraz rada sołecka wsi Niemstów zapraszają wszystkich chętnych na międzypokoleniowy koncert p... »Wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. Wstępne wyniki produkc...
Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w styczniu 2019 r. i była o 21% wyższa niż przed rokiem, p... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Jerzy Engel wznowił flirt z KGHM Zagłębiem Lubin?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 04 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Jerzy Engel wznowił flirt z KGHM Zagłębiem Lubin?Jerzy Engel to trener, którego przedstawiać nie trzeba. Kadra na MŚ w Korei, minimalnie przegrana walka Wisły z Panathinaikosem o Ligę Mistrzów. A na początku stulecia mistrzostwo Polski z Polonią Warszawa. Dlaczego o nim? To kolejny z kandydatów na objęcie schedy trenera Zagłębia po Oreście Lenczyku, któremu z końce... »


Jak będziemy świętować w regionie odzyskanie wolności
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 04 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Jak będziemy świętować w regionie odzyskanie wolnościZ okazji 20-lecia rocznicy upadku komunizmu w Europie Środkowej jutro w jeleniogórskim BWA odbędzie się spotkanie z Heinzem Eggertem, byłym ministrem spraw wewnętrznych Saksonii. To komentator polityczny i współinicjator utworzenia Euroregionu Nysa. Początek rozmów na temat stosunków polsko-niemieckich w kontekście wy... »


Były esbek z Legnicy poczeka na wyrok jeszcze przez tydzień
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 04 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Były esbek z Legnicy poczeka na wyrok jeszcze przez tydzieńLegnicki Sąd Okręgowy odroczył do 9 czerwca br. ogłoszenie wyroku wobec byłego inspektora Służby Bezpieczeństwa Bogdana M. W marcu sąd pierwszej instancji skazał go na rok więzienia bez zawieszenia. Według prokuratora Grzegorza Brydy z Instytutu Pamięci Narodowej Bogdan M. znęcał się nad opozycjonistą Franciszkiem Kamińskim. Wraz z innym esbek... »


Dyrektor MOPS siedzi, ale nadal nadzoruje
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 04 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Dyrektor MOPS siedzi, ale nadal nadzoruje Andrzej K., dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy wciąż jest szefem rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Kieruje nim zza krat, ponieważ 29 kwietnia został zatrzymany przez policjantów z wydziału antykorupcyjnego na gorącym uczynku przyjęcia 10 tys. zł łapówki. Funkcjonariusze przygotowal... »


„Ja chce zadzwonić do mamy”
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

„Ja chce zadzwonić do mamy”W ręce lubińskich policjantów wpadł 13-letni chłopiec, który pod pretekstem zadzwonienia do mamy kradł swoim rówieśnikom telefony komórkowe. Za swój czyn nieletni odpowie przed sądem. 2 czerwca 2009 r. funkcjonariusze z referatu ds. nieletnich i patologii komendy powiatowej policji w Lubinie zatrzymali 13-to ... »


Seria bardzo silnych wstrząsów w KGHM
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: 2 komentarze

Seria bardzo silnych wstrząsów w KGHMTrzy wypadki w minionym tygodniu, sześć od początku roku. To wszystko zdarzyło się w kopalniach Polskiej Miedzi po silnych wstrząsach. Zginął górnik, a siedemnastu innych zostało rannych. - Nie ma nic nadzwyczajnego w ostatniej aktywności górotworu - twierdzi Marek Cypko, dyrektor generalny ds. górnictwa w KGHM. - Ale stara... »


Skrucha za porzucenie dziecka
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Skrucha za porzucenie dziecka Justyna H. z Przemkowa usłyszała zarzut porzucenia dziecka po urodzeniu. Pozostawiając je bez opieki, z niepodwiązaną pępowiną, naraziła dziewczynkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. - Kobieta przyznała się i wyraziła skruchę - mówi Liliana Łukasiewicz z legnickiej Prokuratury Okręgowej. Za ten czy... »


Eksperci o przyczynach katastrofy na Śnieżce: zawiniły złe spoiny
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Eksperci o przyczynach katastrofy na Śnieżce: zawiniły złe spoinyDotarliśmy do ekspertyzy komisji badającej powody zawalenia się w marcu balustrady budynku obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce. Specjaliści z nadzoru budowlanego orzekli, że główną przyczyną było niewłaściwe wykonanie spoin w prętach konstrukcyjnych. Zdaniem Ryszarda Kosierba, szefa oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wo... »


Uwaga, bardzo groźne yorki!
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Uwaga, bardzo groźne yorki!Do legnickiego bestiariusza - spisu zwierząt niebezpiecznych dla człowieka - trzeba dopisać nowego stwora: yorka. Przed sądem ruszy proces o szczucie ludzi tym potworem. Legniczanka Aurelia Czerniak była zaskoczona wezwaniem z policji. Została oskarżona przez sąsiada o napuszczanie na niego swoich yorków. Spojrzała na baraszkujące po po... »


X Turniej Kowali
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 03 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

X Turniej KowaliAleksander Czernecki z Koszalina wygrał X Turniej Kowali i zdobył Srebrny Klucz do bram Legnicy. Kowalstwo to jego pasja. Na X Turniej Kowali do Legnicy przyjechało 14 ekip z Polski i Niemiec. Dwudziestu dziewięciu rzemieślników rywalizowało o Srebrny Klucz do bram miasta. Marian Obłoza ze Świdnicy ma 79 lat. W kuźni, którą prow... »


Wyścigi budowniczych hal sportowych
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Wyścigi budowniczych hal sportowychSzczypiorniści i kibice Zagłębia Lubin domagali się hali. Nie mieli żadnej - teraz mogą mieć aż dwie: jedną stawia im prezydent, drugą starosta. Tylko z pieniędzmi krucho. Lubińska Spółka Inwestycyjna, która na zlecenie prezydenta będzie stawiać halę widowiskowo-sportową przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, dostała w końcu ze starost... »


Sprzedawał na giełdzie podróbki (+film)
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Sprzedawał na giełdzie podróbki (+film)Lubińscy policjanci zatrzymali na giełdzie 35 – letniego mieszkańca powiatu polkowickiego, który sprzedawał podróbki ubrań i butów znanych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt sztuk ubrań i butów. Ich cena i jakość była znacznie niższa od oryginalnych, o czym nie koniecznie musieli wiedzieć... »


Narkotyki ukryte w kuchennej szafce
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Narkotyki ukryte w kuchennej szafceDo trzech lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 tabletek ekstazy. 1 czerwca 2009 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie ś... »


Czy słynna w całej Polsce puma dotarła także na Dolny Śląsk?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Czy słynna w całej Polsce puma dotarła także na Dolny Śląsk?Choć alarm został odwołany, to leśnikom wciąż nie dają spokojnie spać ślady ogromnej łapy, które znaleźli tydzień temu w lesie pod Wałbrzychem. Odciśnięte w błocie łapy zwierzęcia były tak nietypowe i duże (14 cm x 14 cm), że nadleśniczy zdecydował, by sprawę zgłosić na policję i zwołać sztab kryzysowy. - Znamy się na tropach, ale takic... »


Szokująco namawiają do rzucenia palenia
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 02 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Szokująco namawiają do rzucenia paleniaKoniec z łagodnym namawianiem do rzucenia palenia. Akcje przygotowane przez ministerstwo zdrowia oraz wrocławską firmę QST Marketing Group będą szokujące. Mają wstrząsnąć palaczami i sprawić, by od razu rzucili nałóg lub powzięli taki zamiar. Wkrótce w całym kraju pojawi się około 1200 billboardów, m.in. w dużych miastach.... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.436 sek.Lubin 1.0