Wtorek, 18 czerwca 2019 r.   Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 68

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Najlepsi uczniowie wyróżnieni przez KGHM Najlepsi uczniowie wyr...
KGHM wręczył wyróżnienia stypendystom naukowym i uczniom, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w przedmiotach... »Działania lubińskich policjantów pn. „Prędkość” Działania lubińskich p...
Od rana na terenie powiatu lubińskiego, trwają działania kontrolno-prewencyjne policjantów ruchu drogowego pod nazwą „Prędko... »Finał corocznych symultan szachowych Finał corocznych symul...
Rozgrywkami w Siedlcach i Szklarach Górnych zakończył się cykl szachowych zmagań wójta Tadeusza Kielana z uczniami gminnych szk&oac... »50 lat CK 50 lat CK "Muza"
Centrum Kultury " Muza" zaprasza mieszkańców Lubina i okolic do lubińskiego Rynku, gdzie świętować będziemy „50 lat kultury w Lubini... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.08.1954 Zaczęła ukazywać się Gazeta Lubińska (do 1956)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Plan rewitalizacji centrum miasta
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 23 czerwca 2009 — komentarze: 1 komentarz

Plan rewitalizacji centrum miastaWładze Lubina przygotowują szereg inwestycji w centrum miasta, dzięki którym wzrośnie atrakcyjność tej dzielnicy, kojarzonej dotąd z ubóstwem i bezrobociem. Po zatwierdzeniu przez radnych, plan rewitalizacji trafi do urzędu marszałkowskiego. Ratusz liczy na ok. 15 milionów złotych dofinansowania w ramach Regionalnego Progr... »


Poszukiwany za kradzieże, zatrzymany podczas interwencji domowe
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 23 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Poszukiwany za kradzieże, zatrzymany podczas interwencji domoweKara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzieże sklepowe, zatrzymanemu przez policjantów podczas interwencji domowej. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji z Lubinie zatrzymali 30 – letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże sklepowe. Do pierwszego zdarzenia doszło ... »


10 lat dla kata z Chojnowa
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 23 czerwca 2009 — komentarze: 2 komentarze

10 lat dla kata z Chojnowa Józef K., który na śmierć skatował swoją konkubinę, spędzi 10 lat w więzieniu.Na taki wyrok skazał go legnicki Sąd Okręgowy. Tragedia rozegrała się 2 września minionego roku w Chojnowie. Tego dnia do mieszkania Józefa K. przyszedł znajomy. Kobieta leżała zakrwawiona w kuchni. Ani gość, ani gospodarz nie udzielili jej pomocy... »


Jechał mimo zakazu
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 22 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Jechał mimo zakazuDo 3 lat pozbawienia wolności grozi nietrzeźwemu 28-letniemu mieszkańcowi powiatu lubińskiego, zatrzymanemu przez policjantów w Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, kiedy kierował samochodem pomimo aktywnego zakazu sądowego. 21 czerwca około godziny 3.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej... »


Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego: prawo jazdy za łapówkę, awans za korupcję
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego: prawo jazdy za łapówkę, awans za korupcjęAwans skorumpowanego egzaminatora. Mężczyzna, na którym ciążą zarzuty, został kierownikiem Krzysztof C., choć jest zamieszany w aferę korupcyjną z egzaminami na prawo jazdy, pełni funkcję kierownika sekcji w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu. Awans otrzymał mimo ciążących na nim prokuratorskich zarzutów zwią... »


Lubinianka Renata Jędrak czeka na przeszczep
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Lubinianka Renata Jędrak czeka na przeszczepDramatycznie skomplikowała się sytuacja Renaty Jędrak, 33-letniej lubinianki, o której pisaliśmy w ramach akcji "Podaruj życie". Dla nieuleczalnie chorej mamy 6-letniej Klaudii jedynym ratunkiem jest przeszczep płuc. Ponieważ w Polsce ciągle wykonuje się zbyt mało transplantacji, Renata będzie miała przeszczep w Austrii.Wyjechała do Inns... »


Oszuści z Futura Capital oddadzą pieniądze swoim ofiarom
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Oszuści z Futura Capital oddadzą pieniądze swoim ofiaromPo pięciu latach zakończył się najgłośniejszy legnicki proces, w którym poszkodowanych było 2600 osób. Było to możliwe dzięki samym oskarżonym, którzy zaproponowali dobrowolne poddanie się karze. A zanosiło się na to, że rozprawa potrwa przez kolejne, długie lata. Celestyna i Adam J., właściciele firmy Futura Capital, założ... »


Czy ten autokar jest bezpieczny?
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 22 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Czy ten autokar jest bezpieczny?Wyjeżdżasz na wakacje? A może twoje dziecko, za kilka dni, wyjedzie autokarem na kolonię? Inspekcja Transportu Drogowego we współpracy z Policją oraz Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kierowca.PL specjalnie dla ciebie przygotowała kilkunastominutowy film edukacyjny.  Pomóż kierowcy poprowadzić autobus. Dowiedz się jak należy z... »


Okradali polkowicki zakład Volkswagena
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Okradali polkowicki zakład Volkswagena Policja zatrzymała dziesięciu pracowników polkowickiego zakładu Volkswagena, podejrzanych o kradzieże produkowanych tam części do samochodów. Siedmiu z nich, po przesłuchaniu, zostało zwolnionych do domu. Mają dozór policyjny. Jeden z mężczyzn, zanim opuścił areszt, wpłacił 5 tys. zł poręczenia majątkowego. Nakaz zatrzym... »


Namalował obraz czołgiem
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 22 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Namalował obraz czołgiem Blisko trzy godziny powstawał na legnickim lotnisku obraz malowany gąsienicami czołgu. To trzeci w historii happening francuskiego artysty Michela Grangera, który ma udowodnić, że bojowa maszyna służy nie tylko do zabijania. - To cudowne jak kolos kojarzony z agresją ślizga się bezradnie na rozlanej na płótnie farbie - przyznaj... »


Andrzej Lesiak - trener KGHM Zagłębia Lubin kompletuje sztab szkoleniowy
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 19 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Andrzej Lesiak - trener KGHM Zagłębia Lubin kompletuje sztab szkoleniowyAndrzej Lesiak - 43-letni, świeżo mianowany trener KGHM Zagłębia Lubin. Umowę parafował na rok z opcją przedłużenia o kolejny. Z orłem na piersi zanotował 18 występów, okraszonych jedną bramką. Domena boiskowa - defensywa. W dotychczasowej karierze szkoleniowej był za sterem austriackich klubów - z naciskiem na drugą ligę tamże. W ... »


Związki: w KGHM prezes powinien być "polityczny"
Kategoria: WNP — Data dodania: 19 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Związki: w KGHM prezes powinien być Skoro spółkę kontroluje skarb państwa, nie ma powodu aby obowiązki jej prezesa nie obejmował ktoś z nadania politycznego. Wówczas łatwiejsze byłoby także rozliczenie takiej osoby z tego co w KGHM zrobiła - mówi Józef Czyczerski, członek rady nadzorczej KGHM i przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi... »


Wakacje: Co czwarty uczeń podstawówki z czerownym paskiem
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 19 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Wakacje: Co czwarty uczeń podstawówki z czerownym paskiemW ten weekend mamy wysyp imprez plenerowych. Już dawno amatorzy zabawy na świeżym powietrzu nie mieli tak dużego wyboru. Swoje dni będą obchodziły m.in. Pieszyce, Bardo, Świebodzice, Świdnica, Lubin. A w podwałbrzyskim zamku Książ zapowiadają się niezłe pląsy podczas Nocy Świętojańskiej. Z kolei w Świebodzicach w turnieju zmierzą się rycerze, ... »


Gimnazjaliści walczą o miejsca w liceach
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 19 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Gimnazjaliści walczą o miejsca w liceachWyniki uczniów mają duży wpływ na dostanie się do wymarzonego liceum. Testy nie poszły najlepiej. Gimnazjaliści znają już wyniki testów, które pisali pod koniec kwietnia. Sprawdzian podzielono na trzy części: humanistyczną, matematyczno - przyrodniczą i języki obce. Z każdej z nich do zdobycia było 50 punktów. W woje... »


Konkurs na szefa KGHM nieważny?
Kategoria: WNP — Data dodania: 18 czerwca 2009 — komentarze: brak komentarzy

Konkurs na szefa KGHM nieważny?Zdaniem części członków rady nadzorczej miedziowego potentata ogłoszony w poniedziałek konkurs na szefa KGHM może być nieważny. Powód? Uchwały w tej sprawie nie było w przewidzianym porządku obrad rady. - Według mnie uchwała w sprawie konkursu obarczona jest wada prawną. Może to skutkować na przyszłość poważnymi konsekwencjami &ndash... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  
Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.381 sek.Lubin 1.0