Piątek, 22 marca 2019 r.   Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 81

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Łączenie Gminy z Miastem na łamach ogólnopolskich mediów Łączenie Gminy z Miast...
„Stop megalomanii” – pod takim tytułem ukazał się dziś w Dzienniku Gazecie Prawnej, artykuł dotyczący próby przyłączenia... »APEL DO RADNYCH LUBINA Z KLUBU LUBIN 2006 APEL DO RADNYCH LUBINA...
W socjal mediach pojawił się apel do radnych Stowarzyszenia Lubin 2006 wobec koncepcji włączenia do Lubina 7 gminnych sołectw. Szanowni Państwo... »Miedziowi rugbyści zaczynają sezon Miedziowi rugbyści zac...
Sezon rugby zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze spotkanie w krótkim bo tylko wiosennym sezonie (zmiany w przepisach PZR) Miedziowi rozeg... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Oferty są aktualne w piątek, 22 marca 2019 r. KIEROWCA C+E-... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Magazyn elubin.pl
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...komputerowa gra polskiego studia Metropolis Software Gorky 17 rozgrywa się w zniszczonym Lubinie?

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Człowiek, który odkrył Katyń pochodził z Lubina
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 15 kwietnia 2009 — komentarze: 2 komentarze

Człowiek, który odkrył Katyń pochodził z LubinaPułkownik Rudolph-Christoph Freiherr von Gersdorff, który w samobójczym zamachu próbował zgładzić Hitlera, a później odkrył groby katyńskie, pochodził z Lubina Przed 66 laty pułkownik von Gersdorff rozkazał żołnierzom Wehrmachtu sprawdzić krążące w okolicach Smoleńska pogłoski o rozstrzelanych przez Rosjan Polakach.... »


Chory kot trafił do weterynarza i przepadł
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 15 kwietnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

Chory kot trafił do weterynarza i przepadłStrażnicy miejscy z Lubina przywieźli do weterynarza bezdomną ciężarną kotkę z działek. Była osłabiona, toczyła pianę z pyska, od tygodnia nic nie jadła, tylko piła wodę. Działkowcy, którzy prosili straż o interwencję, podejrzewają, że ktoś podał zwierzęciu trutkę na szczury. Jak twierdzą, tydzień wcześniej w tym samym rejonie w podobny ... »


Czy M. Krutin odejdzie z KGHM? - "Nie zajmuję się plotkami"
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 14 kwietnia 2009 — komentarze: 3 komentarze

Czy M. Krutin odejdzie z KGHM? - Według "Parkietu" prezesowi KGHM Mirosławowi Krutinowi może nie zostać przedłużony kontrakt na kolejną kadencję. "Parkiet" powołuje się na "źródła związane z koncernem i Ministerstwem Skarbu Państwa". W rozmowie z gazetą prezes KGHM stwierdził, że nie zajmuje się plotkami. Coć M. Krutina dobrze oceniają analitycy, to "Parkiet sugeruje", ... »


Zagłębie Lubin - GKS Jastrzębie 1:1. Jończyk zdymisjonowany
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 14 kwietnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Zagłębie Lubin - GKS Jastrzębie 1:1. Jończyk zdymisjonowanyRobert Jończyk nie jest już trenerem Zagłębia. Czy do Lubina wróci Czesław Michniewicz? Po porażce w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 0:3 w klubie z Lubina zrobiło się nerwowo. Prezes Paweł Jeż wezwał wówczas na rozmowę trenera Roberta Jończyka, ale także czołowych zawodników. Zarówno szkoleniowiec, jak i prezes nie m... »


Zginął policjant uderzony siekierą w głowę
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 14 kwietnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

Zginął policjant uderzony siekierą w głowęTragiczny finał miała sprzeczka, do jakiej doszło wczoraj około godz. 15 w podlegnickiej wsi Rzeszotary.Policjant z Legnicy (w wieku ok. 50 lat) prywatnie przyjechał ze swoim synem do jednego z mieszkańców wioski. Między mężczyznami doszło do kłótni, a potem szarpaniny. Policjant wyszedł z domu znajomego. Chwilę potem mieszkaniec ... »


Tragiczny weekend na dolnośląskich drogach
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 14 kwietnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Tragiczny weekend na dolnośląskich drogachTragiczny weekend na dolnośląskich drogach. Od piątku do poniedziałku w wypadkach w Jeleniej Górze, Łaziskach i Świdnicy zginęły trzy osoby. W niedzielę do wypadku doszło na autostradzie A4 za Kostomłotami. Ranne zostały trzy osoby, w tym dziecko. W regionie policjanci zatrzymali aż 152 pijanych kierowców. Pijany motocyklista w J... »


30 procent 15-latków upija się raz w miesiącu. Lekarz: alkohol szczególnie grozi młodym ludziom.
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 14 kwietnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

30 procent 15-latków upija się raz w miesiącu. Lekarz: alkohol szczególnie grozi młodym ludziom.Statystyki szokują. W ubiegłym tygodniu w ciągu godziny policjanci z Legnicy stwierdzili stan upojenia alkoholowego u pięciorga młodych ludzi w wieku od 13 do 17 lat.- Małolaty piją, bo mają łatwy dostęp do alkoholu - stwierdza Krzysztof Tkaczyk, terapeuta z Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Wczesnej Terapii Uzależnień w Lubinie. - Handlowcy n... »


Policja sprawdzi polonistów
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 14 kwietnia 2009 — komentarze: 1 komentarz

Policja sprawdzi polonistówNa polecenie prokuratury wrocławska policja sprawdzi po tekście opublikowanym w Polsce Gazecie Wrocławskiej, nielegalny handel prezentacjami maturalnymi, które piszą nauczyciele. Nie jest tajemnicą, że przed egzaminem uczniowie mogą kupić gotowe prezentacje na ustną maturę z języka polskiego. Teraz okazało się, że na Dolnym Śląsku przyg... »


Renata czeka na przeszczep płuca
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 10 kwietnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Renata czeka na przeszczep płucaJedynie nowe płuco uratuje życie lubinianki. Ludzie z całej Polski pomagają zbierać pieniądze. Renata Jędrak ma 33 lata. W 2007 roku lekarze rozpoznali u niej nieuleczalną chorobę płuc o skomplikowanej nazwie limfangioleiomio-matoza, w skrócie LAM. Szansę na przeżycie daje tylko przeszczep płuca, i to jak najszybszy, bo choroba postępuj... »


Multipleksy zamykają tradycyjne kina
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 10 kwietnia 2009 — komentarze: 2 komentarze

Multipleksy zamykają tradycyjne kinaLegnickie kino Ognisko będzie salą koncertową. W 1945 odbył się tu pierwszy pokaz filmu po wojnie. W legnickim kinie Ognisko rozpoczęła się powojenna kinematografia na Dolnym Śląsku. Tutaj 5 maja 1945 roku pokazano radziecki film wojenny "Kutuzow". Po ponad 60 latach, już bez walki, kino upada.Odra-Film, której podlegają oba legnickie ki... »


Drogowcy chcą, by samorządy dołożyły się do remontów dróg
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 10 kwietnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Drogowcy chcą, by samorządy dołożyły się do remontów drógDrogowcy mają pomysł na szybkie naprawy szos. Niektóre gminy są oburzone. Inne akceptują plany. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, która zarządza drogami wojewódzkimi, znalazła receptę na szybką poprawę fatalnego stanu nawierzchni. Urzędnicy wymyślili, że do napraw szos powinny dołożyć się samorządy. Przewiduje to pro... »


Superstrażacy certyfikowani przez ONZ
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 10 kwietnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Superstrażacy certyfikowani przez ONZPolscy strażacy z elitarnej grupy poszukiwawczo-ratowniczej zdobyli ceniony międzynarodowy certyfikat przyznawany przez ekspertów ONZ. Dwunastu specjalistów tej organizacji przez trzy dni śledziło na terenie poligonu wojskowego w Żaganiu, na pograniczu województw dolnośląskiego i lubuskiego, zainscenizowaną akcję ratownicz... »


Będzie dobra szkoła dla eksploratorów?
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 10 kwietnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Będzie dobra szkoła dla eksploratorów?Mieczysław Bojko - założyciel Towarzystwa Eksploracyjnego Poszukiwań Zaginionych Zabytków Talpa, odkrywca tajemnej komnaty w Książu i badacz kompleksu Riese - chce szkolić w Bolkowie młodych eksploratorów. - W Polsce nikt tego nie robi, a konserwatorzy zabytków zarzucają poszukiwaczom, że niszczą stanowiska archeologiczne ... »


Rolnicy nie spieszą się z wnioskami o dopłaty
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 10 kwietnia 2009 — komentarze: brak komentarzy

Rolnicy nie spieszą się z wnioskami o dopłatyTylko ok. 1000 gospodarzy złożyło wnioski. Pozostali będą stać nocami w długich kolejkach. Na Dolnym Śląsku uprawnionych do dopłat jest około 5 tys. rolników. Wnioski złożyło zaledwie około tysiąc. Termin upływa 15 maja.- Nie wiem, dlaczego - dziwi się Kazimierz Huk, kierownik powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Ro... »


PiS stracił 4 radnych w Lubinie
Kategoria: Gazeta POLSKA — Data dodania: 09 kwietnia 2009 — komentarze: 3 komentarze

PiS stracił 4 radnych w LubinieW proteście przeciwko polityce centralnych władz partii wobec ich miasta czterech radnych Prawa i Sprawiedliwości wystąpiło wczoraj z PiS-u. Partyjnymi legitymacjami rzucili wice-starostowie Piotr Czekajło i Mirosław Gojdź, przewodniczący rady miasta Marek Bubnowski oraz szef komisji rewizyjnej Lech Duławski. Jak twierdzą, posłowie Adam Lipińs... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  

Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.387 sek.Lubin 1.0