Czwartek, 02 lipca 2020 r.   Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 25

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Weekendowe zwiedzanie Polski - Kraków Weekendowe zwiedzanie ...
Kraków na weekendowy wypad to zawsze dobry pomysł. Ilekroć odwiedzacie to miasto możecie odkrywać je na nowo i za każdym razem wyjeżdżać... »Potrzebujesz porady prawnika? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej Potrzebujesz porady pr...
Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.   Kto... »Informacja GOPS w sprawie 500+ Informacja GOPS w spra...
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie przypomina rodzicom i opiekunom dzieci obecnie pobierającym świadczenie 500+, iż zgodnie z informacją ... »Nordic Walking Instruktażowo – KGHM z nowym projektem dla mieszkańców Nordic Walking Instruk...
Propozycje tras w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz wskazówki jak prawidłowo poprowadzić trening czekają na wszystkich zainteresowanych zdr... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wstrząs w kopalni Rudna; dwóch górników nie żyje
Kategoria: WNP — Data dodania: 10 lutego 2010 — komentarze: brak komentarzy

Wstrząs w kopalni Rudna; dwóch górników nie żyjeWczoraj około godziny 18 zakończyła się akcja poszukiwawcza dwóch górników po wstrząsie, do którego doszło we wtorek w kopalni ZG Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie) na głębokości 900 m. Kiedy ratownicy dotarli do górników, okazało się, że obaj nie żyją. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa KGHM Polska Mie... »


Kradli kable
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 10 lutego 2010 — komentarze: brak komentarzy

Kradli kablePolicjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież blisko kilometra przewodów napowietrznej linii energetycznej. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 8 lutego 2010 roku tuż po północy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chocianowie oraz Posterunku Policji w Przemkowie podczas wspólnych dział... »


Członek rady nadzorczej KGHM: jesteśmy od miedzi, nie od węgla
Kategoria: WNP — Data dodania: 08 lutego 2010 — komentarze: 1 komentarz

Członek rady nadzorczej KGHM: jesteśmy od miedzi, nie od węglaZarząd KGHM podjął dobrą decyzję o wycofaniu się z przeprowadzania analiz możliwości zagospodarowania zasobów węgla brunatnego położonego w regionie legnickim - uważa Józef Czyczerski, członek rady nadzorczej spółki i szef zakładowej Solidarności. W grudniu 2008 roku KGHM Polska Miedź razem z Polską Grupą Energetyczną podpisał... »


Prokuratura ściga związkowców z KGHM
Kategoria: WNP — Data dodania: 08 lutego 2010 — komentarze: 1 komentarz

Prokuratura ściga związkowców z KGHMDo pięciu lat więzienia grozi organizatorom ubiegłorocznego protestu w KGHM. - Byłem już przesłuchiwany w sprawie - przyznaje Józef Czyczerski, szef Solidarności w KGHM.Ubiegłoroczny dwugodzinny protest w KGHM zaowocował m.in. blokadą budynku zarządu. Szefowie firmy złożyli doniesienie do prokuratury. Jednak mimo, że minęło już pół r... »


Policjanci uratowali życie mężczyźnie
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 08 lutego 2010 — komentarze: brak komentarzy

Policjanci uratowali życie mężczyźnieTrzy godzinne negocjacje prowadzone przez policjantów doprowadziły do uratowania życia mężczyźnie. Przewodnik z psem służbowym po śladach na śniegu dotarł do mężczyzny chcącego popełnić samobójstwo. Szybkie i skuteczne działania zapobiegły ludzkiej tragedii. W sobotę ok. godz. 12.15 oficer dyżurny Policji w Lubinie odebrał telefon od... »


Zatrzymany za kradzieże z włamaniem
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 08 lutego 2010 — komentarze: brak komentarzy

Zatrzymany za kradzieże z włamaniemWybijał szyby a następnie włamywał się do sklepów. Jego łupem padały głównie biżuteria oraz odzież. Łączne straty spowodowane jego „działalnością" szacuje się na kwotę blisko 5 tysięcy złotych. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 5 lutego 2010 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej... »


Prywatyzacja KGHM - pod osłoną nocy
Kategoria: WNP — Data dodania: 05 lutego 2010 — komentarze: brak komentarzy

Prywatyzacja KGHM - pod osłoną nocy- Ten tytuł serialu dobrze oddaje co się dzieje z akcjami KGHM. Prywatyzacja naszej spółki przebiega w ekspresowym tempie i to pomimo sprzeciwu związkowego - mówi nam Józef Czyczerski, szef Solidarności w KGHM. - Uważam, że to skandal. Sprzedaż 10 proc. akcji KGHM nie miała żadnego uzasadnienia. Nasza spółka przynosi mi... »


Narkotyki w mieszkaniu
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 05 lutego 2010 — komentarze: 1 komentarz

Narkotyki w mieszkaniuMonitorował swoje mieszkanie z klatki schodowej za pomocą internetowej kamery. Miał nadzieję, że w ten sposób zabezpieczy narkotyki, oraz siebie przed odpowiedzialnością karną. Policjanci udaremnili jego plan ... 4 lutego 2010 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili a następnie zatrzyma... »


Z fałszywym dowodem otwierał konto
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 04 lutego 2010 — komentarze: 2 komentarze

Z fałszywym dowodem otwierał kontoKara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o posługiwanie się sfałszowanym dowodem osobistym przy próbie otwarcia konta w jednym z banków. 2 lutego 2010 roku około godz. 14.50 funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 53 - letniego mężczyznę, który posługując s... »


Porady eksperta: Samochodem na ferie
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 03 lutego 2010 — komentarze: brak komentarzy

Porady eksperta: Samochodem na ferieFerie w województwie dolnośląskim trwają w najlepsze. Wielu z nas wybiera się w tym okresie w podróż samochodem. Możemy spodziewać się wzmożonego ruchu oraz dodatkowych utrudnień związanych z opadami śniegu i śliską nawierzchnią. Warto więc odpowiednio przygotować się na takie warunki. Na pytania dotyczące bezpieczeństwa podczas zim... »


KGHM nie jest zainteresowany odkrywką w rejonie Legnicy
Kategoria: WNP — Data dodania: 03 lutego 2010 — komentarze: brak komentarzy

KGHM nie jest zainteresowany odkrywką w rejonie LegnicyKGHM zdecydował o wycofaniu się z przeprowadzenia analiz możliwości zagospodarowania zasobów węgla brunatnego położonego w regionie legnickim - podał KGHM w komunikacie prasowym. Pod koniec 2008 roku KGHM podpisał z Polską Grupą Energetyczną list intencyjny. Strony ustaliły wtedy, iż nawiążą współpracę w sprawie przemysłowego zagospo... »


Szkolenia z emerytur i zasiłków
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 03 lutego 2010 — komentarze: brak komentarzy

Szkolenia z emerytur i zasiłkówW lutym 2010 r. legnicki Oddział ZUS organizuje kolejne nieodpłatne szkolenia na temat emerytur i zasiłków macierzyńskich. Szkolenia odbędą się w Legnicy i Bolesławcu. Nasi eksperci przeprowadzą bezpłatne szkolenia z dwóch bloków tematycznych: emerytur z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i emerytur kapitałowych oraz z zakresu u... »


116 123 – telefon dla osób przeżywających kryzys emocjonalny
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 03 lutego 2010 — komentarze: brak komentarzy

116 123 – telefon dla osób przeżywających kryzys emocjonalnyInstytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej oraz Netia S.A. uruchomił pierwszą bezpłatną, ogólnopolską Poradnię Telefoniczną 116 123 dla osób przeżywających kryzys emocjonalny. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 pod bezpłatnym numer... »


KGHM zakłada ponad 2,89 mld zysku w 2010 r.
Kategoria: WNP — Data dodania: 02 lutego 2010 — komentarze: 5 komentarzy

KGHM zakłada ponad 2,89 mld zysku w 2010 r.Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź zatwierdziła na posiedzeniu 1 lutego przedłożony przez zarząd budżet spółki na 2010 rok. Zakłada on osiągnięcie 11 736 mln zł ze sprzedaży i 2 898 mln zł zysku netto. Podstawę opracowania budżetu stanowiły przewidywane wyniki 2009 roku oraz założenia szczegółowych planów operacyjnych. Przyjęty ... »


Bośniak nie wzmocni Zagłębia
Kategoria: Wiadomości — Data dodania: 01 lutego 2010 — komentarze: brak komentarzy

Bośniak nie wzmocni ZagłębiaBośniacki piłkarz, Mouhamad Dżakmic, który w poniedziałek miał przyjechać na testy do Zagłębia Lubin, z powodów rodzinnych na razie nie dołączy do "Miedziowych". - Zadzwonił do nas menadżer piłkarza i poinformował, że ojciec zawodnika trafił do szpitala i Dżakmic nie może teraz przylecieć. Nie wiemy jeszcze, kiedy ewentualnie m&oacut... »


Pierwsza strona  Poprzednia  Następna  Ostatnia strona  
Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.512 sek.Lubin 1.0